PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31572}

Maglownica

The Mangler
4,9 2 135
ocen
4,9 10 1 2135
Maglownica
powrót do forum filmu Maglownica

a było to tak...

ocenił(a) film na 5

...mały Stephen King odwiedza swoją mamę w pracy.(ogromna pralnia,połowa lat 50tych)
Widzi tam ogromną maglownicę i natychmiast zastanawia się co by było gdyby wpadł tam człowiek.25 lat później przenosi" koszmar" z dzieciństwa na papier pisząc opowiadanie a 10 lat póżniej pojawia się film.
Film zdecydowanie dla "koneserów" chorej (lecz jakże fascynującej i przepełnionej czarnym humorem)wyobraźni Stephena Kinga i warsztatu Tobe'a -Teksańska masakra...-Hoopera.
Fani któregokolwiek z panów lub ich obu naraz,będą zadowoleni(bez nadmiernego zachwytu),natomiast innym(normalnym)odradzam.
Miłośnicy Kinga (ci uważni)zauważą że w filmie "zapożyczono" lodówkę z powieści "TO", a inni zastanowią się dlaczego Leeland Stottelmyer z serialu "Detektyw Monk" gra chociaż bez wąsów w obu produkcjach identycznie:)
Z przyjemnością patrzyłem jak Ted Levine (w takim samym płaszczu,i takim samym głosem,mimiką,i gestami jak w "Monku") prowadzi poważne śledztwo przeciw Robertowi-Krugerowi-Eglundowi.
Dla takich smaczków warto obejrzeć,chyba że masz słaby żołądek i nie chcesz widzieć jak to jest zostać wymaglowanym,wyparzonym i złożonym w kostkę.:)

użytkownik usunięty
ftw_2

Niezupełnie. Nie tylko jego matka, ale również King sam pracował na maglu po studiach i on albo ktoś, kto pracował z nim na tej samej zmianie (nie pamiętam dokładnie - wstęp do ,,Maglownicy" czytałam daawno temu) odniósł obrażenia ręki przy małym wypadku podczas pracy.

ocenił(a) film na 5

masz rację. Koleś też miał urwaną dłoń i zamontowany hak zamiast niej...a te i inne szczegóły dotyczące inspiracji i pomysłów Kinga min. w książce " Jak pisać,warsztat rzemieślnika"

użytkownik usunięty
ftw_2

O to to właśnie. Ja czytałam ,,Maglownicę" chyba w zbiorze ulubionych opowiadań Kinga, które zostały zekranizowane - ,,Stephen King na wielkim ekranie, coś takiego." Do każdego opowiadania był właśnie taki dłuższy wstęp, a ekranizacji ,,Maglownicy" nie zjechał, więc zabiorę się za oglądanie filmu w najbliższym czasie.

ftw_2

jak widac, polska jenzyki jest dla tobie za trudne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones