PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 745
ocen
7,9 10 1 40745
7,9 28
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

No właśnie, jak interpretujecie ostatnią scenę (ucieczka Steve'a)?
Czy Dianę podjęła słuszną decyzję umieszczając syna w zakładzie?
Dziś dopiero obejrzałam film i jeszcze nie zdążyłam się z tym wszystkim "przespać", ale jestem bardzo ciekawa Waszych opinii ;)

ocenił(a) film na 9
Casablanca01

Moja interpretacja ostatniej sceny to po prostu born to die. Uważam, że niesłusznie. Moim zdaniem on potrzebował miłości, akceptacji, pomocy innych osób o czym mówi scena w której próbował popełnić samobójstwo.

ocenił(a) film na 9
Casablanca01

Moim zdaniem również.sądzę,że wielkim błędem było umieszczenie Steve'a w zakładzie.Ja byłam zaskoczona decyzją Diany.Nadal nie potrafię tego wytłumaczyć. ;)

ocenił(a) film na 9
Ola1248

Wydaje mi się, że ona chciała dla niego jak najlepiej, ale nie wiedziała jak mu pomóc. Z drugiej strony mogła również uciekać od odpowiedzialności, dlatego zdecydowała się, aby za jej syna odpowiadał ktoś inny, lepiej wykwalifikowany do zajmowania się tego typu osobami (oczywiście według jej mniemania). Myślę, że jej motywy były różne i bardzo złożone.
Dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 9
Casablanca01

No to na pewno ale wiele scen pokazuje, że on błagał o jej obecność, uwage i pomoc, a oddając go odebrała mu wszystko o co prosił. Z psychologicznego punktu widzenia to nie pomaga chorobie, co możemy zobaczyć w ostatniej scenie kiedy jest w trakcie leczenia i na prochach pewne rzeczy są stałe. Mimo, że jak wiemy ich relacja była patologiczna to i tak jemu nie chodziło o nią jako kobiete tylko też jako matke.

ocenił(a) film na 9
Loff

Zgadzam się. On bardzo potrzebował jej w swoim życiu. Poza tym ich relacja była dość specyficzna..Sądzę,że Diana nie bardzo wierzyła w samą siebie,że będzie potrafiła wychować Steve'a. A szkoda..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones