PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

7,9 10 1 40718
7,9 27
ocen krytyków
Mama
Są w nowym filmie Xaviera Dolana dwie sceny, za które powinien dostać zarówno Złotą Palmę, jak i nagrodę... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Dolan bawi się formą, pokazuje prawdziwe, dojrzałe dzieło z pełnokrwistymi bohaterami, którzy potrafią wywołać skrajne emocje. "Mommy" to film bolesny i przejmujący, nie ma w nim ani wygranych, ani przegranych, a z każdym krokiem świat bohaterów przejmująco rozpada się na kawałki.  więcej
Powtórka z rozrywki, można by pomyśleć, mając na uwadze obsesję Xaviera Dolana na punkcie relacji matka-syn. W przypadku "Mamy" nie ma jednak mowy o żadnym autoplagiacie. więcej
W swoim nowym filmie Xavier Dolan niejako mimochodem stawia ważkie pytanie: "A co by było, gdyby społeczeństwo przekroczyło odwieczny kulturowy nakaz i zezwoliło matce odmówić opieki nad synem, który nie spełnia jej oczekiwań?". więcej
"Mama" oprócz wizualnej ekstazy dostarcza wzruszającą, głęboką, a zarazem wielowymiarową historię, którą mogę delektować się w nieskończoność. więcej
Kino kanadyjskiego reżysera ogląda się z przyjemnością. Estetyka obrazu (gdzie nawet kicz zamienia się w poetycki opis rzeczywistości) wypełniona jest po brzegi wrażliwością, głębią i uniwersalnością postaci. Dolan powinien odłożyć urlop na później.   więcej