PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715533}

Marsjanin

The Martian
7,6 285 562
oceny
7,6 10 1 285562
6,6 43
oceny krytyków
Marsjanin
powrót do forum filmu Marsjanin

jeśli jest członkiem samozwańczej ekipy ratunkowej, to jego los jest przesądzony :P

ocenił(a) film na 10
RainMaker86

haha masz całkowitą rację :)

ocenił(a) film na 7
RainMaker86

Nie tym razem ;p Tylko dymisja ;-)

ocenił(a) film na 8
sant

Właśnie - dymisja to nie śmierć - raczej w tym wypadku to dobra emerytura :)

RainMaker86

Bierze udział w naradzie u Elronda.

ocenił(a) film na 9
obleh

PS: To prawda.

ocenił(a) film na 3
obleh

Albo siedzi w lochu Czerwonej Twierdzy.

Lukas_Art

Ale to prawda. W Marsjaninie jest nawiązanie do Władcy jeżeli widziałeś już film. Scena przekomiczna.

ocenił(a) film na 6
obleh

Tym mnie zaskoczyłeś (łaś) :D

ocenił(a) film na 3
obleh

Tyle, że Czerwona Twierdza ma do "Władcy Pierścieni" tyle, ile Góra Przeznaczenia do "Gry o Tron" ;D

Lukas_Art

Ale u Tolkiena twierdza na górze Gundabad, którą widzimy w filmowej Bitwie Pięciu Armii jest nazywana niekiedy Red Tower.
Obejrzyj Marsjanina to dowiesz się o nawiązaniu do Władcy z udziałem Beana. Według mnie to najśmieszniejsza scena filmowa roku.

ocenił(a) film na 6
obleh

oglądałem i nie pamiętam możesz mi jakoś przypomnieć?:P

ocenił(a) film na 6
niegosv2

wtedy co połączył się z nasa i pisał z nimi przez rovera?

niegosv2

Nie. W siedzibie NASA. Dyskutują, czy powiedzieć załodze Hermesa, że ich kolega żyje. Długa scena. Trudno przeoczyć, tym bardziej, że śmiech na sali kinowej był gromki.

ocenił(a) film na 8
obleh

Konkretnie to spotkanie było na temat manewru Ritcha Purnella ;)

niegosv2

Spotkanie w NASA dotyczące Operacji "Elrond" i Sean Bean tłumaczący o co chodziło w naradzie u Elronda.

Nawiasem mówiąc naukowcy dość często wymyślają takie nerdowskie nawiązania - np. dwa obszary na Plutonie noszą nazwę Mordor i Cthulhu.

Xoxoxox

a która to konkretnie minuta filmu??
bo nie mogę teraz za nic znaleść....

ocenił(a) film na 8
paula9121

Około 82, zależy pewnie od wydania.
Znaleźć*

janaspiotrek

znalazłam dzięki :)

ocenił(a) film na 8
paula9121

Poszukaj na Youtube "Project Elrond"

obleh

Mnie też ta scena strasznie rozbawiła. Zastanawiałem się nawet, czy Sean nie dostał roli w tym filmie (skądinąd generalnie bardzo zabawnym) specjalnie dla niej.

ocenił(a) film na 9
Xoxoxox

myślę, że to było na odwrót i scenę dopisali przez wzgląd na Boromira w obsadzie ;)

Qsy_

w książce też jest taki motyw, więc możliwe, że rzeczywiście świadomy zabieg z doborem aktora do tej roli tutaj miał miejsce.

ocenił(a) film na 8
obleh

;-)

ocenił(a) film na 8
obleh

Moja ulubiona scena xD

RainMaker86

Sean Bean przeżył do końca filmu :) Skoro teraz jest gwiazdą większego formatu niż w ostatnich latach minionego stulecia, to może negocjuje sobie w kontrakcie, że grany przez niego bohater ma przeżyć :)

ocenił(a) film na 8
RainMaker86

Biedny Sean tym razem przeżył. A scena z nawiązaniem do Władcy Pierścieni 10/10 :D

Karesia

Tak się nie robi po prostu! Sean tak pięknie umiera, że aż żal pupsko ściska, kiedy on przeżyje ;)

ocenił(a) film na 5
RainMaker86

Kurczę, tylko mnie już nudzą żarty o umierającym Beanie? Za pierwszym razem było śmieszne, za dziesiątym też całkiem ok. Ale ile można.

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

Z pewnością będzie $equel. I wtedy Sean zagra już w swoim stylu... :)

deniro

Liczyłem,że piłeczka do golfa go zabije,albo sam sobie krzywdę kijem zrobi a tu lipa..przeżył

ocenił(a) film na 9
MickeyTorpedo

Ewentualnie mógł się zadławić kawą, i utopić :D

ocenił(a) film na 6
Floyt

Albo zjeść na początku (tak przez pomyłkę :) zgniłego ziemniaka z Marsa
i umierać . . . do końca filmu :D

M0RiARTY

Never ending story BABY

RainMaker86

Mała ciekawostka na temat tej sceny, bo pewnie nie wszyscy czytaliście książkę...
Pewnie większość z Was myśli, że jest ona pomysłem reżysera, aktor z władcy... i scena z motywem tego filmu.
Jednak tej sceny reżyser nie wymyślił, jest żywcem wzięta z książki! Więc Scott ją tylko "doprawił" tym, że akurat wziął aktora, który grał we "Władcy..."
Przy okazji polecam książkę "Marsjanin", wiele ciekawych szczegółów, z wiadomego powodu, zostało pominiętych w filmie.

ocenił(a) film na 1
RainMaker86

Film dla idiotów! Czysta propaganda i pranie roślinkom mózgów. Po pierwsze i w sumie po ostatnie, nawet jak była by taka sytuacja że by przeżył na tym marsie, to by go tam zostawiono, nawet jak by władze wiedziały że żyje nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli. I takie przykłady są tu na ziemi, np. ludobójstwo Izraela na Palestyńczykach, ludobójstwo Iraku, Afganistanu na chrześcijanach, ludobójstwo szczepionkowe itd. Naprawdę trzeba być tępym widzem żeby w ogóle wytrzymać do końca tego filmu. Chiny pomagają USA? - Przecież to wrodzy i przed nami wojna tych mocarstw (militarna wojna!), już nie mówiąc że szkopów też tam dołączyli. Pokój na świecie jest i cały świat się łączy żeby jakiegoś kretyna ratować? FILM DLA KOMPLETNYCH DURNI!

buttle

Kiedyś zatrzaśniesz się w kiblu i znikąd pomocy, będziesz żałował, że zmarnowałeś tyle energii na durne wpisy na portalu filmowym, zamiast na poszukiwania drogi ucieczki. Ponadto śmierć na kiblu nie należy do najszlachetniejszych. Lepiej potraktuj to poważnie.

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Masz kiepskie poczucie humoru. W końcu rzeczywistość nie jednego przerosła i dlatego skupia się na genitaliach, kupach, kiblach itp. lub takich debilnych filmikach, byle uciec od dnia dzisiejszego i własnego nudnego życia w matrixie. Niemniej jestem wielkim optymistą i kreatorem swej rzeczywistość więc Miłych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Życzę ze zrezygnowania zabijania karpi i innych istot żywych a także jedzenia trupów zwierzęcych w czasie obchodzenia święta ŻYCIA, oraz zrezygnowania z ogłupia-cza na rzecz poświęcenia czasu i powagi bliskim, a gdy będziesz sam życzę Ci dużo refleksji, której to ludziom ciężko przychodzi bo energie marnują na głupowate rzeczy i puste żarty.

buttle

Podejrzewam, że po pierwszym dniu się załamiesz i zostaniesz tam aż do śmierci głodowej. Może nawet trafisz do Onetu, ku przestrodze. Będziesz miał swoje 5 minut pośmiertnej sławy.

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Naprawdę masz kiepskie poczucie humor. Już nie mówiąc o naiwność.

1) Religia szczepień,
2) Religia globalnego ocipienia,
3) Religia terroryzmu,
4) Religia bezpieczeństwa,
5) Religia wszystkożerność.

Jeżeli wierzysz w choć jedną z wyżej wymienionych Religi, jesteś naiwniakiem, dlatego rozumiem twój pesymistyczny humor z kojarzeniami kupy.

Ale mniejsza już o to, są święta więc radujmy się! Polecam na Wigilii mieć choć jedno danie żywe! Czyli surowe warzywa i owoce na zdrowie i symbol ŻYCIA.

buttle

Będziesz zmuszony jeść właśnie własną kupę na początku. Potem nie będzie już niestety czego jeść. Człowiek bez jedzenia może przetrwać nawet 3 miesiące, ja tobie daje miesiąc.

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Panie o kupowantym poczuciu humoru - życzę smacznego!

buttle

Lepiej najedz się dobrze przed zdarzeniem.

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Smacznego!

ocenił(a) film na 8
marcin261287

Szkoda odpowiadać takim osobnikom, na ostatnie 50 tytułów 45 ocenił na 1.

parys88

Bawię się z nim. Wiem, że to debil.

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Co z gównem nikt z tobą bawić się nie chce? Nie dziwię się, gówno zawsze śmierdzi, po prostu powąchaj.

buttle

Ty jeszcze żyjesz?

ocenił(a) film na 1
marcin261287

Nie mam pojęcia, idę sprawdzić....

ocenił(a) film na 1
parys88

"Szkoda odpowiadać takim osobnikom, na ostatnie 50 tytułów 45 ocenił na 1."

Wniosek barany, WNIOSEK!!!

buttle

Wniosek nasuwa się sam - debilizm, lub chęć zaistnienia w internecie, poprzez udawanie debila. Osobiście skłaniam się ku pierwszej opcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones