PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7596}
7,1 6 515
ocen
7,1 10 1 6515
6,7 6
ocen krytyków
Matador
powrót do forum filmu Matador

7/10

ocenił(a) film na 7

Dziwny film... Kryminał... ba... Thriller w wersji Almodóvara. Wykonanie średnie, bo nikt do niego się nie przykłada. Znajdą się drobne logiczne, błędy w reżyserii ale nie to jest najważniejsze. W tym filmie ważne jest to co dzieje się na ekranie, a raczej to o czym jest rozgrywająca się akcja. Problemy, które są poruszane. Typowy klimat, dużo o sprawach damsko-męskich i tak końcówka. Może na prawdę warto umrzeć przedwcześnie ale w głębokim szczęściu.
Podsumowanie:
Wykonanie: 45/70
Tematyka: 23/30
Razem 68/100, czyli bardzo mocne 7/10.
Naprawdę warto!

KYRTAPS

Dla mnie to jeden z najlepszych filmów Pedro. Rzecz o związkach między miłością i śmiercią. Fascynujący temat, z którego Almodovar czyni melodramat podszyty czarnym humorem. Całość w wybornym hiszpańskim sosie. Również polecam!

Ciekawostka: filmy oglądane przez bohatera w prologu to "Blood and Black Lace" Mario Bavy oraz "Bloody Moon" Jesusa Franco - perełki trashu!

ocenił(a) film na 7
KYRTAPS

napisałeś/aś:
) Może na prawdę warto umrzeć przedwcześnie ale w głębokim szczęściu.

W szczęściu? Tych dwoje spotkało się bo chciało umrzeć. Coż, nie można mieć przez całe życie orgazmu więc to śmierć raczej w chwili wielkiej przyjemności niż w głębi szczęścia... Tak jak złoty strzał - dla mnie niewiele więcej. Już bardziej jestem skłonny uwierzyć w historię z "Męża fryzjerki"...

ocenił(a) film na 8
powietrze

"W szczęściu? Tych dwoje spotkało się bo chciało umrzeć. Coż, nie można mieć przez całe życie orgazmu więc to śmierć raczej w chwili wielkiej przyjemności niż w głębi szczęścia...."
Byli szczęśliwi bo chcieli tego samego, byli psycholami to i miłość mieli popieprzoną.

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

film świetny. właśnie oglądam drugi raz. Klimat włoskiego kina jest magn`ifico :) (ita: wspaniały)

ocenił(a) film na 7
djadamus

włoskiego? porypało cię? chyba hiszpańskiego

użytkownik usunięty
pons

Nie pogięło go. To film ewidentnie inspirowany włoskimi kinem gatunkowym ...

KYRTAPS

Moim zdaniem to najsłabszy film Almodovara. Postaci nieciekawe, humor nie najwyższych lotów, dialogi dość tandetne, a przy tym za mało tandetne, by stać się campowe. Dobry pomysł, dobre zakończenie, dobry Banderas, ale film ogólnie mocno średni.

KYRTAPS

Dla mnie film pozytywny w odbiorze - trzeba go traktować z przymrużeniem oka, w sumie chyba jak większość filmów Almodovara. Trochę się uśmiałam - Angel był taki słodki w tej swojej nieporadności. Co do samego wątku dziwacznej miłości i namiętności, to ciekawy pomysł - w końcu ludzie mają różne zboczenia ;p A wszystko zostało zmiksowane i podane w typowy sposób, który zna się z innych filmów Almodovara.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones