PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 832 158
ocen
7,6 10 1 832158
7,9 52
oceny krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

fabula lezy, postawiono na efekty specjalne to wyszlo niezle ale film kompletnie sie nie trzyma kupy, fatalni aktorzy po prostu tragedia, zmarnowalem ponad dwie godziny zycia

ocenił(a) film na 1
KopsonKrk

To zliberalizować przepisy w zakresie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, wprowadzić zasadę jednego okienka. Skoro w Kanadzie wystarczy tylko jeden dzień na założenie działalności gospodarczej to dlaczego nie można wprowadzić tego w Polsce. Obniżyć podatki. Polska jest liderem w całej Europie jeżeli chodzi o liczbę zawodów regulowanych bo mamy ich około 400. Stworzysz ludziom korzystne warunki a, ludzie robotę sami sobie załatwią i jeszcze jedno. Wypieprzyć urzędasów.

Tak jest mentalność ludzi. Jak ludzi komuna wychowała tak myślą. Nikt nie rozważa alternatywy jaką chciał wprowadzić Szanowny Pan Janusz Korwin-Mikke. Niech się ludzie kształcą tylko na chu* to im to potem. Mój kumpel w wieku 18 lat założył własną działalność gospodarczą. Handlował komputerami i częściami do komputerów ale polskie skórw*n*y*s*fo jest takie że go do wojska chcieli wziąć. To był zmuszony iść na studia. To poszedł. Jak studia skończył to na rynku na którym działał od dłuższego czasu przybyła mu konkurencja, bo ktoś wyczuł że, robi niezłą kasę. Więc splajtował. Wykształcenie wyższe magisterskie na nic mu się nie zdało bo nikt go zatrudnić nie chciał więc teraz siedzi w Holandii, a już w wieku 18 lat płacił podatki państwu, bo prowadził działalność gospodarczą. I łożył na tych wszystkich nierobów studentów plus bezrobotnych. Teraz już na nic nie łoży, przynajmniej nie Polsce.

Ci którzy wyjeżdżają to z reguły osoby młode, silne, zdrowe, wykształcone, komunikatywne, kreatywne, operatywne. Jak do tej pory w Polsce zostają, i trzymają się tej Polski jak pijany latarni zwolennicy socjalu tzn. rolnicy, górnicy i kolejarze. Jednym słowem przyszłościom Polski jest rolnik, górnik i kolejarza. Gratulować Polsce i Polakom kreatywnej polityki gospodarczej. Nie minie wiele lat a, ten kraj zdechnie. Ja skończyłem studia, studia podyplomowe i mam certyfikat językowy. Mimo to ktoś cały czas odmawia mi prawa do podjęcia obligatoryjnej i nieodpłatnej praktyki celem zdobycia uprawnień "Audytora wewnętrznego" i dostępu do tytułu prawnie zastrzeżonego Audytora wewnętrznego. No nic! Daję sobie kilka miesięcy a później spadam z tego kraju. Nie ma co tutaj siedzieć.

Bardzo dobrze, z III RP powinni wyjechać wszyscy w wieku produkcyjnym, wtedy tej bandzie socjalistów miny by zrzedły gdyby nie miał kto na nich pracować i płacić wyśrubowanych podatków wziętych z kosmosu. Durne prawo wraz z idiotyczną biurokracją jest następnym argumentem za opuszczeniem socjalistycznego państwa polskiego. Reforma śmieci po trzy dychy od łebka plus podatek od deszczówki zależny od powierzchni dachu. Ha, ha, ha! To tylko w tym ciemnogrodzie jest możliwe. Ale jakich kacyków sobie wybieracie, takich macie. Sejmowa banda jest oderwana od rzeczywistości, rządzą tak jakby prawa ekonomii nie istniały lub ich nie dotyczyły, analfabetyzm ekonomiczny jest wprost porażający i jeszcze bezczelne pretensje do Polaków o emigrowanie z kraju przeżartego biurokratyczno-fiskalną głupotą? Dwa i pół miliona Polaków i Polek zagłosowało nogami, zwinęli swoje geny i podarowali je innym państwom, wcale mnie ten fakt nie dziwi. Sejmowa banda jest oderwana od rzeczywistości, rządzą tak jakby prawa ekonomii nie istniały lub ich nie dotyczyły, analfabetyzm ekonomiczny jest wprost porażający i jeszcze bezczelne pretensje do Polaków o emigrowanie z kraju przeżartego biurokratyczno-fiskalną głupotą? Dwa i pół miliona Polaków i Polek zagłosowało nogami, zwinęli swoje geny i podarowali je innym państwom, wcale mnie ten fakt nie dziwi. Do szału mnie doprowadza argumentacja "A kto będzie na nasze emerytury robił??" Po co nam przyrost jak obecnie z młodych nie ma jak zagospodarować i siedzą na kompach i marnują czas na gierkach i strugają rysia z rozpaczy. A niektórzy to nawet wchodzą na INNE ! Im nas mniej tym lepiej, płaca robola będzie wyższa, inżyniera też, choćby o nieistniejące wówczas zasiłki, renty i cały socjal. Emerytów się nie tykam, należy im się jak psu zupa. Gdyby ograniczyć cały socjal dla leni i kombinatorów to spokojnie by nam zostało ze 20% w kieszeni. Ponadto, jak płace wzrosną , to Polki zaczyna rodzic[ w porozumieniu z Polakami] i będą produkować kolejnych roboli-mrówki ale tylko tyle ile trzeba. Bo po co nam bezrobotni absolwenci szkół?? Bezrobotny nasz wróg! Fiskus ściga wracających do kraju. Fiskus chce ściągać podatek od zarobionych legalnie pieniędzy zagranicą. Coraz więcej Polaków decydujących się po latach na powrót do kraju ma nie lada kłopoty ze skarbówką - informuje "Rzeczpospolita". Dziennik opisuje historię emerytki z Warszawy. 90-letnia pani Halina długi czas przebywała w Danii. Tam nabyła prawo do emerytury. Po powrocie duński ZUS zaczął przesyłać jej pieniądze na konto w polskim banku i wtedy zaczęły się kłopoty. Mimo, że kobieta zapłaciła podatek w Danii, Urząd Skarbowy dla Warszawy-Bemowa zażądał podatku od otrzymywanej emerytury, za pięć lat wstecz. Kiedy okazało się, że mieszkanka Warszawy zapłaciła wyższy podatek w Danii, niż musiałaby zapłacić w Polsce, urzędnicy odstąpili od egzekucji. Jednak wtedy fiskus zażądał od emerytki podatku Belki od odsetek z oszczędności zgromadzonych w duńskim banku (również za pięć lat wstecz) - pisze "Rz". Sprawa trwa.

ocenił(a) film na 8
Raze

o co Ty pytasz ? Detektywem jesteś czy co ?

ocenił(a) film na 1
KopsonKrk

ciekawa ta persona ten smalczyk130. poczytaj sobie jego wypowiedzi.

ocenił(a) film na 8
Raze

no jakbys zauwazyl to ja z nim juz wymienilem multum zdan... i kazdy wie ze on jest debilem dlatego wszyscy udaja ze z nim powaznie rozmawiaja

ocenił(a) film na 8
kdbw

Gdy pierwszy raz obejrzałem Matrixa to miałem podobne zdanie. Film w ogóle mi się nie podobał, był długi, nudny i nieciekawy. Ostatnio jednak przeglądałem sobie Internet postanowiłem go obejrzeć jeszcze raz, pomyślałem że pod wpływem czasu zmienię zdanie. Miałem rację. Teraz gdy obejrzałem całą trylogię uważam ten film za geniusz braci Wachowskich. Po prosu trzeba zrozumieć też treść. No i efekty niczego sobie ;)

ocenił(a) film na 1
kdbw

ale tych dwóch godzin życia ci nikt nie zwróci

ocenił(a) film na 10
Anty_Matrix

jutro nowy odcinek klanu...

ocenił(a) film na 1
kdbw

up.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones