PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631551}
7,1 20 576
ocen
7,1 10 1 20576
5,4 15
ocen krytyków
Miłość
powrót do forum filmu Miłość

Mimo, iż czegoś w tym filmie brakuje, nie jest jednak zły. Ewidentnie pretenduje do tzw. kina ambitnego, czuć niewielką inspirację Bergmanem w sposobie ukazania relacji międzyludzkich. Temat trudny, aktorstwo dobre, pomimo tragicznej artykulacji w wykonaniu p. Kijowskiej i - w mniejszym stopniu - p. Dorocińskiego. Ta współczesna maniera, by mówić "naturalnie" bywa mocno irytująca i naprawdę utrudnia odbiór filmu. Rozumiem, że to nie jest teatr, ale wypadałoby zachować minimum przyzwoitości ze starej, dobrej szkoły aktorskiej. W wielu momentach nie dało się w ogóle zrozumieć, co bohater wymamrotał sobie pod nosem. Obserwuję to przede wszystkim w polskich filmach ostatniego dziesięciolecia i zastanawiam się, czy to wina współczesnych aktorów, czy też w Polsce mamy jakiś większy problem z realizacją dźwięku? Jakiś czas temu na ten problem zwróciła uwagę w jednym z wywiadów p. Bożena Dykiel, więc coś musi być na rzeczy.

horovitz

zgadzam się, był jakiś problem z dźwiękiem i zdecydowanie ze zrozumieniem słów filmowej Marii... myślę, że podobny problem ma młodziutka Magdalena Berus

horovitz

Niestety chyba twórcy mają problemy z dobrym nagłośnieniem. Dźwięk momentami jest tragiczny i ciężko usłyszeć teksty aktorów.

ocenił(a) film na 8
horovitz

Kijowska rzeczywiście trochę bulgocze, ale że oglądałem na słuchawkach to wszystko rozumiałem. Sam jestem jednak zwolennikiem tego naturalizmu jeżeli chodzi dykcję, szczególnie w filmach które wpasowują się w ten nurt.

ocenił(a) film na 4
trayleer

"Sam jestem jednak zwolennikiem tego naturalizmu" Właśnie mam podobnie, np. w filmie 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni, też mówią naturalnie ale tam kurcze wszystko można zrozumieć, aktorzy mają dobrą dykcje a jednocześnie mówią naturalnie (podobnie jak z polskich aktorów - Gajos), tutaj natomiast Kijowska ma odpychający głos.

ocenił(a) film na 4
horovitz

"pomimo tragicznej artykulacji w wykonaniu p. Kijowskiej" też mi się to rzuciło w uszy, no tragedia! Jednak ładnie się uśmiechała :). Ogólnie aktorstwo nie najwyższych lotów. Taki rzemieślniczy film telewizyjny. Ciekawa jednak idea: jak raz utraci człowiek zaufanie, to strasznie trudno mu później zaufać i w tej złości niszczy więcej niż wynika to z pierwotnego zła.

kyle_reese

Zarówno Kijowska, jak i Dorociński się nie popisali.

ocenił(a) film na 6
horovitz

A już myślałam, że mam coś ze słuchem :) Większości tekstów Kijowskiej nie dosłyszałam. Teraz wiem, że trzeba było włączyć angielskie napisy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones