PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759367}
6,6 86 028
ocen
6,6 10 1 86028
7,8 45
ocen krytyków
Moonlight
powrót do forum filmu Moonlight

Czyli równowaga zachowana. Jeśli twórcy nie mieli żadnych cynicznych zamiarów to im współczuje. Bo o samej artystycznej jakości mało kto wspomina.

I jeszcze jedno. Nowa odsłona politycznej poprawności. Gej może być tylko biały. Bo jak gej będzie czarny to od razu wpadnie w jakąś szufladę.

Fajnie, jak Moonlight wygra Oscary. Będzie z tego gadania na dekady i będzie wesoło.

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

I co to za gadanie że jest powiązany z dolegliwościami psychicznymi (geje choćby byli badani pod tym kątem i są zdrowi pod każdym względem nie gorzej niz osoby hetero) i chorobamim wenerycznymi? Serio? Bo oczywisci tylko geje mogą to mieć? Tak się składa że osoby hetero mają je częściej

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

Homoseksualizm nie jest zaburzeniem: Homoseksualizm był klasyfikowany jako zaburzenie psychiczne w Diagnostycznym i Statystycznym Podręczniku Zaburzeń Psychicznych (DSM) od pierwszego wydania w 1952 roku, ale ta klasyfikacja została zakwestionowana przez aktywistów na rzecz praw osób homoseksualnych. W wyniku badań naukowych, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne usunęło homoseksualizm z listy zaburzeń psychicznych w 1973 roku.

Nie ma “lekarstwa” na homoseksualizm: Terapie konwersyjne, które mają na celu zmianę orientacji seksualnej lub identyfikacji płciowej, okazały się nieskuteczne i szkodliwe. W rzeczywistości, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne i Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne sprzeciwiają się terapiom konwersyjnym.

Homoseksualizm a choroby weneryczne: Chociaż istnieje zwiększone ryzyko niektórych chorób przenoszonych drogą płciową wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami, jest to kwestia zachowań seksualnych, a nie orientacji seksualnej. Bezpieczne praktyki seksualne są kluczowe dla wszystkich osób, niezależnie od ich orientacji seksualnej.

Homoseksualizm w przyrodzie: Homoseksualizm występuje w naturze i jest obserwowany u wielu gatunków zwierząt. Nie jest to “wada”, ale część naturalnego spektrum zachowań seksualnych.

arieljarosz

Po co się wypowiadasz w tematach o których nie masz pojęcia? Poczytaj sobie o zdrowiu osób homoseksualnych. AIDS kiedyś był nazywany chorobą homoseksualistów. W związkach homoseksualnych nie ma dzieci więc nie pisz o naukowcach, bo nic na to nie poradzą ani ty swoimi kłamstwami.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Apropo tego co mówiłeś że wszystko przed nami to za jakiś czas będzie też że 2 mężczyzn będzie mogło mieć naturalnie dzieci ;) I w miłości nie chodzi tylko o seks/dzieci. To jest dużo głębsze. I to jest najszczersza prawda

arieljarosz

Nigdy dwóch mężczyzn nie będzie mogło mieć dzieci, bo to nie będą już mężczyźni. Osoba z macicą nie jest mężczyzną a żeby urodzić dziecko trzeba mieć macicę. Równie dobrze kiedyś będziesz miał dziecko ze zwierzęciem, bo i to może będzie możliwe ale nigdy nie będzie normalne. Tak więc możesz sobie mówić i pisać co chcesz ale logika jest nieubłagana i wiedzą to nawet osoby z defektem homoseksualnym, że nie są normalne.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Ja tego nie wymyśliłem, nauki nie oszukasz (widać to zresztą po wielu przykładach zwierząt, które są homoseksualne, homoseksualizm ma dużo zalet, a nauka jest nieubłagalna, a skoro nie chcesz jej przyjąć, ani zrozumieć, trudno. Dobrze że mało jest osób które myślą w ten sposób i skąd wiesz że osoby homoseksualne myślą że to nie jest normalne, skoro w wieku już ponad 20 lat to akceptują i żyją z tym normalnie, adoptują dzieci, zawierają małżeństwa. Sam jestem biseksualny i jestem w 100% normalny jak i wiele innych osób . Kończę tę jałową dyskusję, na szczęście nauki nie zmienisz ;)

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

Wspomnę jeszcze tylko że z moim aktualnym chłopakiem żyje mi się świetnie ;) Żegnaj

arieljarosz

A niech żyje Ci się świetnie. Skoro nikomu nie robisz krzywdy i nie jest to zabronione przez prawo to życzę Ci szczęścia. Ale nie wmawiaj społeczeństwu, że to normalne.

arieljarosz

I jeśli jesteście biologicznie mężczyznami to nigdy nie będziesz miał z nim naturalnie poczętych dzieci choćbyś nie wiem jak bardzo chciał. Taki jesteś normalny :) I widzę, że bardzo chcesz żeby wszyscy byli tacy nienormalni jak Ty, żebyś tylko nie poczuł się gorszy. Nie tylko defekt homoseksualny ale i egoizm.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Co za bzdury piszesz , homoseksualizm jest normalny i naturalny więc lepiej się już zamknij, bo się pogrążasz. Nie ma czegoś takiego jak defekt homoseksualny, jest tylko orientacja homoseksalna. A dzieci możemy adoptować i tak zrobimy ;)

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Swoją drogą zabawne jest że tak się uczepiles tego że geje nie mogą mieć dzieci (sam nie wspomniałem że chce je mieć, jak jest dużo par homoseksualnych czy heteroseksualnych którzy ich mieć nie chcą z różnych przyczyn i to też jest okej), (i to jest jedyny powód czemu TYLKO twoim zdaniem jest to defekt, wszystko inne co pisałeś da się łatwo obalić). Może masz jakiś kompleks? Albo pewnie jesteś 60- paro letnim łysym facetem, bez szans na szczęśliwe życie. ;) Cóż ,zdarza się, zresztą patrząc po twojej nieumiejętności czytania ze zrozumieniem nie dziwię się. Nie pisz już nic, bo to żałosne argumenty.

arieljarosz

Choćbyś stanął na głowie to i tak nie będziesz miał dzieci ze swoim partnerem, czy chcesz czy nie. Po prostu to taka choroba, błędna orientacja. Nie trafiasz do celu. Pod względem seksualnym jesteś tylko wybrykiem natury i nie potrafisz się z tym pogodzić 

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Co z tego że był nazwany choroba homoseksualistów? Nie było edukacji seksualnej i tak to się kończy. Zresztą logiczne jest że km więcej masz partnerów seksualnych (nawet jak się zabezpieczasz) tym większa szansa na zarażenie się. I serio naukowcy kłamią albo się nie znają? Są to wykwalifikowani specjaliści, a nie jakieś pierdoły, którzy nie wiedzą co mówią, muszą się na tym znać.

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

A jeśli chodzi o AIDS wśród gejów zwłaszcza, brało się to stąd że badano wtedy więźniów, którzy mieli skłonności homoseksualne (wiadomo czemu , nie byli homoseksualni , ale.potrzebowali wyładować swoje napięcie seksualne, to są 2 różne rzeczy).

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

I należy pamiętać że da też orientację takie jak: aseksualizm czy biseksualizm (jakoś mało kto odnosi się do nich i w przypadku tego drugiego nikt nie mówi że trzeba go leczyć). A to są normalne orientację

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

https://youtu.be/VXNKmidjDwU?si=kG_YBky5nyWEdxGA.
https://youtu.be/JrC1TGNJ5Zw?si=cjyj_hqD7Nb_Ag_6
Polecam dla niewierzących że homoseksualizm jest naturalny, te filmy , mówi z sensem , bez uprzedzeń i uzasadnia to

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

https://youtu.be/tmvH9Ou54F4?si=96GIpASC_P2xfnov

ocenił(a) film na 8
mipal_2

A jeśli chodzi o leczenie, to przecież było kiedyś (co było nieludzkie) i jest teraz w jakichś pseudo chrześcijańskich organizacjach. Nawet jak ktoś czuł się ,, wyleczony " to później cierpiał na depresję i problemy psychiczne. Także tyle przynosi , takie ,,leczenie"

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

Bardzo dobrze, że normalni ludzie wiedzą że homoseksualizm jest normalny :)

Sqrchybyk

A pewnie jeszcze dla odmiany powiesz, że nie interesują cię filmy o skurczybykach, choć skurczybykiem jesteś.
Interesuje cię wszystko poza tobą samym. No nieźle. I oczywiście nie interesują cię filmy o Polakach. Wypierasz się polskości?

Sqrchybyk

Jest różnica między wykonywanym zawodem, a tym kto co sobie w tyłek wsadza.

Prynt

I co konkretnie z tego faktu wynika?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
ajron1960

znam gości co mają większe niż niejedna kobieta....

ajron1960

Co innego? Penetrujesz odbyt a nie cycki. Odbyt to odbyt. Kropka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ajron1960

Ano też.

ajron1960

Nieprawdopodobne. Odkryłeś bezpośrednie połączenie między odbytem a cyckami!
Jakiś nobelek dla tego pana?

ajron1960

Większość amatorów penetracji odbytu to heteroseksualiści. Wiem, że krążą w pewnych kręgach plotki, że kobiety tego narządu nie posiadają, ale to mit ludowy.

NickError

"Większość amatorów penetracji odbytu to heteroseksualiści." - hmmm, prawdopodobnie wspomniani heteroseksualiści stanowią większość społeczeństwa, więc argument jest bez wartości.

Sqrchybyk

Mnie obrzydzają

ocenił(a) film na 9
ajron1960

Normalne spoleczenstwo atakuja hetero-normatywni.

Czy Moonlight narzuca Ci sie w jakikolwiek sposob? Dozylnie jest Ci podawany na sile przez pedalskie bojowki? Snajperki lesbijskie nasaczonymi strzalkami wbijaja Ci sie w posladki?

Biedny jestes, oj bidulek.

pswierczynski

Twoje normalne społeczeństwo to 1-2% populacji? Chodzi o ludzi heteroseksualnych.

ajron1960

Normalne społeczeństwo to 100% populacji. Ludzie są różni, ale każdy do tego społeczeństwa należy i nie możesz określać kogoś mianem "nienormalnego", bo jest inny niż ty. Czy ktoś w krajach skandynawskich nazywa ciemnowłosych nienormalnymi?

MWNotty

Oczywiście pisząc normalne społeczeństwo odbieraj to raczej w cudzysłowie, 1-2% populacji to margines, mający się dobrze, ale ostatnimi czasy wprost nachalnie promujący się w filmach i mediach. Od zawsze wiadomo, że się popierają jako środowisko w związku z tym ich siła jest zwielokrotniona w stosunku do liczby, oczywiście nie odbieram im ani zdolności, ani wrażliwości. Mnie w ogóle nie interesują ich problemy, no może mam "marginalne" zainteresowanie.

ajron1960

"Nachalnie promujący się"? Być może, ale mam wrażenie, że to wina nas samych: zwracamy uwagę na tematy >kontrowersyjne<, a tych dostosowujących się do schematów po prostu nie zauważamy. Co Cię nie boli, tego nie widzisz. Waham się pomiędzy napisaniem dwóch rzeczy, więc może napiszę obie: Nie zaprzątaj sobie głowy takimi filmami, a zamiast tego oglądaj to, co sprawi Ci przyjemność. Z drugiej strony chyba jednak warto czasami obejrzeć coś innego, z czym się nie zgadzasz, by poznać odmienną perspektywę patrzenia na świat i uchronić się przed skazaniem samego siebie na umysłową stagnację. Nowy rok, nowi my?

MWNotty

"Nie zaprzątaj sobie głowy takimi filmami, a zamiast tego oglądaj to, co sprawi Ci przyjemność. Z drugiej strony chyba jednak warto czasami obejrzeć coś innego, z czym się nie zgadzasz, by poznać odmienną perspektywę patrzenia na świat i uchronić się przed skazaniem samego siebie na umysłową stagnację. Nowy rok, nowi my?"
Zgadzam się z ze złotą myślą "kolegi" w 100%, Szczęśliwego Nowego Roku i mnóstwa świetnych filmów , niekoniecznie gejowskich.

ajron1960

Koleżanka :) Ale również życzę owocnych doznań filmowych. Swoją drogą - to była chyba najprzyjemniejsza wymiana różniących się poglądów w komentarzach na filmwebie, jaką kiedykolwiek widziałam, więc bardzo dziękuję.

MWNotty

Koleżanko miła napisałaś cytuję :"zwracamy uwagę na tematy >kontrowersyjne<, a tych dostosowujących się do schematów po prostu nie zauważamy".
I zobacz niedawno, całkiem przypadkowo (bo szedłem na Służącą) zaliczyłem w Muranowie ostatni film Jarmuscha pt. Paterson. Film właśnie o schemacie, zwyczajnym życiu, ale jak podany ..., mnie się bardzo podobał właśnie za taką inność chociaż był o banalnym , zwyczajnym życiu.

ajron1960

Ciekawe jest, że najbardziej nagłaśniają te filmy właśnie krzykacze. A jaki jest odsetek filmów o homo w stosunku do tych o hetero? Bardzo niski.


Nikt nie zmusza żeby oglądać poza tym.

ocenił(a) film na 7
ajron1960

nie ma czegoś takiego jak ,,normalne społeczeństwo" każdy jest inny, dorośnijcie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ajron1960

jak pokazują filmy, ludzie niszczą planetę, wyeksploatowują ziemię. Aż nic nie zostanie. A tu jeszcze jakieś 500+ idiotyzm.
Ludzi jest za dużo. Więc może natura się w ten sposób broni. Są hetero i są geje Żeby to tępe tałatajstwo się nie rozmnażało za nadto. Pomijając oczywistości, że homo są tacy sami jak inni. Ale ograniczonemu umysłowo się nic nie przetłumaczy.

conneryfan

Homo są wybawieniem dla Chin i Indii.

ajron1960

Ufff, Dobrze, że jesteś już stary.

Myszkin_filmweb

Patrząc na filmy jakie ostatnio oglądałeś i te które najwyżej oceniasz to cholernie lubisz "starocie", a jakoś nie widzę nowości typu Aż do piekła, Manchester by the sea, Przełęcz ocalonych, La la Land, Nowy początek, Captain Fantastic itp. Więc czego tu szukasz ?

ajron1960

Podziwiam twoje wpisy przesiąkniętę zgorzkniałym, starczym i epimetejskim klimatem. Ale na szczęście nie jesteś już młody. Jedyną szansą dla zmian w Polsce jest wymieranie epimeteuszy.

Myszkin_filmweb

Jestem tytanem, jestem tytanem !!! Gdzie jest moja Pandora ? W "starczym" wieku każda świnia jest darem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones