PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37647}

Mroczna połowa

The Dark Half
6,0 2 287
ocen
6,0 10 1 2287
Mroczna połowa
powrót do forum filmu Mroczna połowa

"Mroczna połowa" do najlepszych powieści Kinga (moim zdaniem) nie należy, ale miała swoisty klimat. Jednak w adaptacji tego klimatu nie ma wcale.

Postaci przedstawione inaczej niż w powieści. Szeryf Alan Pangborn ma do roboty znacznie mniej (grający go Michael Rooker najbardziej nie pasuje do obsady, tę postać wyobrażałem sobie zupełnie inaczej). Gra aktorska jest ogólnie strasznie sztywna.

Charakteryzacja George'a Starka o pomstę do Nieba woła i za często jest pokazywana jego twarz, gdy robi swój przekładaniec. Ważne zdarzenia zostały pokazane nie tak, jak trzeba, zostały skrócone i/lub przeinaczone. Gdyby początkowe sceny pokazać krótko we wspomnieniach, możnaby wydłużywszy film o kilka minut sfilmować powieść dość wiernie.

Nic do zarzucenia nie mam chyba tylko tym niemowlakom. Niczego nie ratuje nawet muzyka Christophera Younga. Chwilami miałem wrażenie, że oglądam jakąś marną podróbkę "Fargo".

Shiloh

Nie wspominając o tym, że DeLesseps był facetem i nazywał się Rawlie...

pomysl_o_mnie

pomyslałem: zanim zaczniesz pisac głupoty w internecie - SKOŃCZ PODSTAWÓWKE!

Shiloh

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones