PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 217
ocen
5,4 10 1 69217
3,7 12
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

Wbrew popularnej opinii, byłem na Mumii i dostałem to czego się spodziewałem :) Film był prosty, miał przewidywalną fabułę, ale miał bardzo fajny klimat. Był o wiele lepszy niż nowy Kong na którym zasnąłem(!), nie licząc efektów specjalnych które jak się okazują, nawet jeśli wydawały się słabymi efektami komputerowymi były prawdziwe, co się okazało po obejrzeniu przeze mnie making ofów. Był o wiele gorszy od starej wersji z 1999, ale poza kilkoma wadami, przewidywalną fabułą, komediowymi wstawkami jak z głupiej komedii szczególnie z udziałem kolegi głównego bohatera którego imienia nawet nie pamiętam, to był fajny, można obejrzeć. 8/10 to pewnie dla wielu jest na wyrost, ale mam własną skalę oceniania przez co podbijam oceny filmom, albo po prostu czasem mam dobry humor itp. Nie patrzeć na to, ja prawie wszystko mam ocenione na 10, nawet jeśli teraz tą ocenę bym zmienił :) Ale po prostu lubię dawać 10 :)

Musze tylko jeszcze wspomnieć o pewnej rzeczy która mnie w Cinema City zdenerwowała. Chodzę do kina bardzo często i 1 raz byłem w takiej sali dziwnej w której rozjeżdżały się kolory. Niebieski i zielony był lekko rozjechany co lekko wkurzało na jaśniejszych scenach albo kolorach zawierających niewiele niebieskiego lub czerwonego. Chyba rozregulowany projektor mieli ale takie coś nie powinno mieć miejsca moim zdaniem :/

Sporeczek

Mogłeś zgłosić usterkę obsłudze.Ja miałem takie akcje jak film bez napisów,film bez obrazu ale z dźwiękiem oraz film bez dźwięku :)Zdarzyło się także ,że w połowie seansu odpaliły z pełną mocą halogeny na suficie.To było najlepsze.To wszystko tylko w Cinema City ale to może przez to,że tam chodzę najczęściej.Ale miałem wspomnieć o Kongu.Problemem tego filmu jest kompletny brak ekranowej chemii pomiędzy Tomem Hiddlestonem a Brie Larson bo sama małpa daje radę.

keirametz

W sumie myślałem nad tym ale to zrobię jak następnym razem się zdarzy. Co do innych usterek to jeszcze się z żadną nie spotkałem, poza jedną ale to już w innym kinie kiedy projektor im zgasł na minutę xD Ale w cinema city to była 1 tego typu rzecz.

Co do Konga no to największym zarzutem do tego filmu jest właśnie pustka. Średnia relacja między bohaterami, nie wiadomo skąd jakiś pustelnik, a same tereny po których porusza się małpa też nie są za ciekawe, głównie stepy, równiny i jakieś drzewka dookoła. To jest tylko moje zdanie, ale ten film ani trochę nie umywa się do King Konga Petera Jacksona gdzie sama wyspa była bardzo szczegółowa :) Ale małpa była fajna, chetnie obejrzę Kong vs Godzilla :)
Mumia chociaż miała jakiekolwiek relacje między bohaterami, trochę wymuszone, ale jednak :) Przynajmniej miał jakiś klimat, nie aż taki jak stara mumia ale był przyjemny w oglądaniu i w miarę mnie nie nudził mimo głupich sytuacji, a kong był 1 filmem na którym dosłownie zasnąłem, przysypiałem i chyba potem 10 minut spałem. Możliwe że to przez to że wcześniej miałem męczący dzień :)

ocenił(a) film na 5
Sporeczek

Pracowałam w Multikinie parę miesięcy, a prawie rok chodzę już do Cinema City przez Unlimited, więc bardzo często. Do tej pory w CC jeszcze nic dziwnego nie zastałam (oprócz zatrzaśniętych drzwi do damskiego kibla, bo klawiatura się zapadła xD), a w Multikinie problemy były normą. Zależy od placówki :D

Żeby nie było, że robię offtop - dla mnie ta Mumia to takie tam zwykłe kino przygodowe, ni to ziębi, ni to grzeje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones