PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 129
ocen
5,4 10 1 69129
3,5 11
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

Początek filmu

ocenił(a) film na 10

Witam,

Byłem na filmie w dzień premiery według mnie film jest ok. Mam do was pytanie na początku filmu są napisy " śmierć to początek przejścia" czy jakos tak nie pamiętam dokładnie i nie mogę znaleść tego cytatu w internecie, ktoś z was może pamięta jak do było napisane dokładnie.

Oraz czy tatuaże u Ahmanet jest to pismo egipskie czy poprostu zmyślone tylko na potrzeby filmu.

Nic nie mogę znaleść na ten temat w intetnecie.

Lukasz211994

Film jest ok i dajesz mu 10? Ludzie, miarkujcie jakoś te oceny

MrHipnotyczny

Zbedny komentarz, kazdy ocenia jak chce, lepiej bys opowiedzial na pytanie

UpadIy_Widz

Ty też mu nie odpowiedziałeś, więc twój komentarz również był zbędny

Lukasz211994

Film zajebiste, nie tylko "ok" moim zdaniem :D
Mało wiem o cytatach i o pochodzeniu szczegółów reżyserii, ale jej tatuaże nie wyglądają mi na hieroglify egipskie, raczej jakieś magiczne runy

Lukasz211994

Śmierć jest przejściem ku nowemu życiu jako żyjemy dziś tak ożyjemy ponownie powróciły pod wieloma postaciami

ocenił(a) film na 7
Lukasz211994

Cytat na początku to "Death is but the doorway to new life. We live today, we shall live again. In many forms shall we return." i jest on z pierwszej wersji mumii z 1932 roku z Borisem Karloffem.

Co do tatuaży, to nie są hieroglify, to jest pismo demotyczne i hieratyczne. Rożni się trochę od hieroglifów. Jest uproszczone i składa się głownie z linii niż faktycznych obrazków jak ma to miejsce w hieroglifach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones