PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7981}

Na wschód od Edenu

East of Eden
7,7 16 570
ocen
7,7 10 1 16570
7,9 16
ocen krytyków
Na wschód od Edenu
powrót do forum filmu Na wschód od Edenu

Na wschód od Edenu jest jedną z moich ulubionych książek. Tyle się mówi, że nie powinno się oceniać filmu przez pryzmat książki ale chyba czasem po prostu się nie da. Perfidnie ucięto 70 proc książki dodając momenty i dialogi, których w książce nie ma. Wiadome jest, że to błąd kropka w kropkę przelewać całą książkę na ekran ale druga skrajność też chyba nie jest wskazana. Spłycono bardzo całą historię i według mnie nie wyszło to na dobre. Ktoś kto nie czytał książki może mieć czasem problem ze zrozumieniem filmu.
Ogólnie film zły nie jest. Aktorstwo jest w porządku. Klimat tamtych czasów jest zachowany. Bohaterzy pozytywni są nawet sympatyczni.
To według mnie film do obejrzenia na jeden raz i bez wielkiego zachwytu.

ocenił(a) film na 10
Lisowczyk

Ja uważam, że film jest b. dobry a jeśli książka jeszcze lepsza (głębsza), to nic tylko trzeba zabrać się za czytanie. :)

ocenił(a) film na 7
kyle_reese

Polecam tę powieść z całego serca :) Na pewno nie będziesz zawiedziony :) To, że obejrzałeś na ekranie potężny skrót tym bardziej nie stoi na przeszkodzie :) Przeczytasz masę pominiętych wątków (dowiesz się w jakich okolicznościach Adam został postrzelony). Zaznajomisz się z ciekawymi postaciami (Sam Hamilton został w filmie totalnie pominięty, sługa Trasków - Li praktycznie też).
Steinbeck to rewelacyjny autor :) Nie ma to jak klasyka :)

Lisowczyk

Jestem fanem tej książki. Również jestem zaskoczony że tyle z książki w scenariuszu się nie znalazło i to b. ciekawych wątków i postaci. Z drugiej jednak strony po zastanowieniu wydaje mi się, że to udana adaptacja. J.Dean wymiata. Wielka szkoda, że zagrał tylko w 3 filmach.

Lisowczyk

Czytałem tylko książkę. Raczej nie oceniam filmów przez pryzmat książek. Na dodatek wystawiłeś ocenę 7 - całkiem wysoką mimo opinii w Twoim komentarzu. Obejrzę ten film. Niestety już za późno, ale lepszym byłoby obejrzeć najpierw film, potem książkę.

ocenił(a) film na 7
denying

Aż 7 i tylko siedem. Podałem mocne plusy. Niestety dużym minusem jest to, że fabuła trochę kuleje.
Gdybyś nie czytał książki to byś nie za bardzo mógł się połapać w tym filmie.

denying

Popieram zdecydowanie!!!Najpierw film potem książka!Odwrotnie to nie zadziała!!!Zawsze będzie to taka nieszczęśliwa miłość...Jedna strona kocha druga nie.A tak...Można się dogadać!I poznać lepiej swoją dobrą stronę.Sztuka czytania jako bardziej dojrzała powinna to zrozumieć i w nas zaczekać...Chociaż głosy innych rozumiem.Jak ktoś" kocha" książki to będzie je czytał,ale musi zwrócić uwagę,że sztuka reżyserska nie wymaga wiernej ekranizacji .Kiedyś ktoś piał z zachwytu nad dosłownym przedstawieniem jakiejś książki(nie pamiętam tytułu).Pamiętam za to narratora i dłużyzny straszne...Wyłączyłem ten film i skasowałem...Dziękuję za uwagę!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones