PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1226}

Nell

7,4 9 203
oceny
7,4 10 1 9203
Nell
powrót do forum filmu Nell

Rozumiem, że nie znała poprawnego języka, ale nic, oprócz choroby, nie usprawiedliwia jej sposobu
poruszania się. Jej matka pewnie chodziła i poruszała się normalnie, więc nie wiem skąd te dziwne
ruchy rękami. Pod koniec, po upływie tych 5 lat, porusza się i zachowuje normalnie.
Poza tym film się dłuży, a przecież długi nie jest. szkoda, że nie można dawać połówki gwiazdki, bo
dla mnie jest między dobrym a bardzo dobrym. 7,5 byłoby chyba sprawiedliwą oceną.

Neografik

Masz rację, ale to jest pewny wyraz artystyczny. Może i przerysowane, ale komponuje się z obrazem całej postaci. A film jest naprawdę emocjonalny.

Neografik

Z tego co pamiętam, to jej matka była w jakimś stopniu sparaliżowana, stąd zniekształcona mowa, którą zaszczepiła córkom. Niewykluczone, że również poruszała się dziwnie. To by wyjaśniało Twoje wątpliwości.

ocenił(a) film na 8
Neografik

Zostało to wyjaśnione. Ruchy te wykonywała razem z siostrą bliźniaczką. A po pięciu latach stała się normalna, ponieważ - jak możemy się domyślić - spędziła je w gronie wyrozumiałych i bliskich jej osób. Człowiek chcąc nie uczy się od innych - ona nie miała wzorców, mieszkając sam na sam z matką. To przez nią mówiła "swoim" językiem. Jednak gdy spędziła wystarczająco dużo czasu z "normalnymi" ludźmi - przejęła ich sposób mówienia, poruszania się i zachowywania.
Nie wiem, co w tym niezrozumiałego albo przerysowanego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones