PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151702}

Nieśmiertelny: Źródło

Highlander: The Source
3,4 2 691
ocen
3,4 10 1 2691
Nieśmiertelny: Źródło
powrót do forum filmu Nieśmiertelny: Źródło

Ten podtytuł powinien brzmieć "żródło bez sensu", bo o ile zdjęcia i lokacje wypadają całkiem klimatycznie tak scenariusz to lekko mówiąc ... gówno. Znani nam bohaterowie lecą do bliżej nieokreślonego żródła, które to wyjaśni temu jedynemu skąd, co, gdzie i dlaczego, a w efekcie to wyjaśnia to chyba tylko głównemu Nieśmiertelnemu, a nas widzów zostawia z ręką w nocniku. Aż zacząłem się zastanawiać - Po co ten film? Tylko dla kasy? A może twórcy chcieli definitywnie zabić tę serię, która powiedzmy sobie szczerze skończyła na pierwszej części? Tylko takie rozwiązanie widzę. Connor się w grobie ( Duncanie ? ) przewraca. Cóż, jak to mawiają Nieśmiertelni " Może być tylko jeden". Nie wiedziałem że odnosi się to do poziomu filmów.

ocenił(a) film na 1
howlet

a ty wiesz że pochodzenie nieśmiertelnych jest w drógiej części, tylko trzeba znaleźć dobry opis, albo obejżeć dogłębnie "The Quickening"

mim1312

a ty wiesz że następne kontynuacje w ogóle nie brały pod uwagę niesławnej dwójki i nie było żadnych nawiązań do tamtej, trzeba przyznać dziurawej części, do tego film był przerabiany kilka razy, a i tak nie udało się go poprawić (najpierw jacyś kosmici, później że z przyszłości). Żródło mogło dobrze nam to wszystko wyjaśnić. Mogło...

ocenił(a) film na 1
howlet

cóż, wygląd źródła na końcu, bardziej pasuje do teorii z inną planetą, i wcale nie jest aż taka zła, przeszłość troche sie nie klei od samego początku, ale. . . jak to ruzumieć o to trzeba pytać tych co to wymyślili. Poza tym 1,2,3 są ze sobą zgodne, 4 to alternatywa 4, źródło, jest kontynuacją 4 i zakończeniem serialu.

Jedno mnie tylko ciekawi, GDZIE W TYM WSZYSTKIM UMIEJSCOWIONY JEST SERIAL????

mim1312

Jeżeli ktoś chciałby to wszystko powiązać to na siłę pewnie dałoby radę, ale że nie mamy 12 lat więc trudno nam na wszystko przymknąć oko. Jest tak wiele nieścisłości że aż żal patrzeć. Ale że to w końcu nasz Góral to trzeba. W końcu to Nieśmiertelny.
Ja bym podzielił to na kilka alternatywnych wersji (będę pisał nr części, będzie szybciej):
-1 (resztę walić na ryj - większość krytyków tak myśli)*
-1,3 (tutaj wszystko jest cacy, nie ma żadnych luk, albo takowych nie wychwyciłem)*
- 1,2 (fabuły się kłócą, ale... no dobra wymyślę sobie dlatego to jest tak a nie tak, dlaczego Connor nie pamięta w jedynce "Jamesa Bonda" itd. itp.)
- sama 2 (why? bo historia kłóci się z 1)
-1,3,4, Źródło ( jest tu najmniej niezgodności) oraz gdzieś po jedynce najlepiej oglądać SERIAL, a skończyć przed 4*
- jak leci, walić producentów, jak zrobili tak mają 1,2,3,4,źródło, serial jak wyżej i tylko rozpisywać się w encyklopedii "o co chozi jakby"*
* WSZĘDZIE, ale to wszędzie jako ostatnie ogniwo dopisuję jeszcze każdą kończyną Animację - Nieśmiertelny: W poszukiwaniu Zemsty - historia niezwiązana ani z Connorem ani Duncanem, dlatego nie wpisywałem, dziejąca się prawdopodobnie jeszcze dalej w przyszłości (chociaż znowu można się pokłócić z dwójką). Coś świetnego, przewyższa wszystkie kontynuacje. Taki powinien być reboot. Polecam!!!!!!

PS. Wcale nie twierdzę że wszystkie filmy o Nieśmiertylnym są dupne (ekhem...Żródło=zło!!!!!!!!!) Po prostu w porównaniu do jedynki istnieje przepaść jakościowa. Moje zdanie...
PS. Polecam sobie poszukać reakcje aktorów i reżysera na "dwójkę" typu - Nie będę w tym grał, ale muszę bo podpisałem kontrakt; -(po 15 minutach reżyser) Wychodzę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones