PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848823}

Nie patrz w górę

Don't Look Up
6,7 136 404
oceny
6,7 10 1 136404
6,1 53
oceny krytyków
Nie patrz w górę
powrót do forum filmu Nie patrz w górę

Reakcja naszych władz na groźbę takiej katastrofy. Paski w TVP Info:

1. Kometa groźna tylko dla Ameryki. Polacy mogą czuć się bezpieczni.

2. Polska gotowa na uderzenie komety.

3. Prymas uspokaja - św. Jan Paweł II ocali nasz kraj.

4. Wcześniejsze niewykrycie komety to wina zaniedbań rządów Platformy Obywatelskiej.

5. Prawdziwym zagrożeniem dla Polski nie jest kometa, lecz ideologia LGBT.

Bei063

Jak narazie nie przedstawiłeś żadnego źródła, żadnego dowodu na poparcie swoich bzdurnych oskarżeń. Także albo zacznij to robić albo skończ tę dyskusję bo szkoda mojego czasu.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

Daj sobie spokój, oni mają wdrukowaną nienawiść do kościoła i JP2 za zniszczenie komuny. Pedofilja która dotyka WSZYSTKIE! środowiska jest tak naprawde wygodną pałką do tłuczenia katolików. To wszystko śa pociotki komuny ewentualnie U.I.

Globa

A tylko czarni zboczeńcy mogą być bezkarni. To chyba wasi tatuśkowie, że ich tak bronicie. Co do skazanych już napisałem. Mafia chroni swoich nie udostępniając danych o przypadkach molestowania dzieci. O chociażby tej sławnej komisji https://www.rp.pl/kosciol/art136131-kep-nie-przekaze-komisji-ds-pedofilii-wszyst kich-dokumentow

ocenił(a) film na 7
pawelri

Dobra odbijaj bo masz nierówno pod kopułą z tej nienawiści, żyj sobie tam zdrowo w nowym roku resortowe dziecie.

ocenił(a) film na 4
Bei063

ale ksiądz pedofil to zwykle homoseksualista :-P

H33L

Jezus jak widzi co ludzie zrobili z kosciolem to rzyga.PIeniadze wladza seks hipokryzja tylko to interesuje "wladze" kosciola ja wieze ze sa ksieza ktorzy kieruja sie naukami chrystusa na jakims zadupiu ale "kierownictwo" to czyste zlo.

ocenił(a) film na 8
H33L

Przesłanki ciekawe, natomiast erystyka niesmaczna.

Chrześcijaństwo wpłynęło na ukształtowanie się współczesnych praw człowieka, ale dopiero w obliczu presji społecznej. Zakres tematyczny jest potwornie szeroki, a nie chcę powoływać się na palenie czarownic[ anty-gnostycyzm, kategoryczne zwalczanie herezji( wojny husyckie) czy prześladowania za bezbożność niestety były nieodłącznym elementem chrześcijaństwa. Nawet w XX wieku w kraju wówczas uznawanym za postępowy, jakim jest federacja U.S.A. - w Sądach powszechnych za argument( !) uznawano cytaty z,, Biblii" , w kontekście wykładów nt. teorii ewolucji, lub próbowano prawnie pozbawić praw homoseksualistów, tłumacząc to w ten sposób iż wskutek następstw na pewno zrozumieją swój błąd, i zmienią się] .

Wspominasz wybiórcze fakty z historii, aczkolwiek robisz to przynajmniej zgodnie z faktami. Ale nie wyjaśniasz kontekstu. I tak, w miasteczku, z którego pochodzi moja rodzina, kościół powstał w następstwie szantażu, nie w wyniku aktu wiary czy misji szerzenia chrześcijaństwa. Kościół nie chciał przez długie lata zgodzić się na lokalizację kościółka, a to miało wtenczas znaczenie, bo pozwalało na nadanie nowych praw, w stopniu warunkowym koniecznym. Obecnie, jest nie inaczej - mieszkańcy wioski z mojej okolicy, mimo mojej darmowej usługi projektowej, kościółka nie doczekają się, bo biskup uznał, że,, żaden ze mnie architekt" oraz że mieszkańcy nie zasłużyli się jako społeczność - a zasłużyć mogą sponsorując biskupowi kościół piętnaście razy większy. Dowodzi to, że Kościół ponad misją szerzenia wiary oraz wolą człowieka, stawia zysk w rozumieniu praw ekonomii.

Tym, co interesuje mnie natomiast najbardziej, jest filozofia Kościoła, na którą powołałeś się wielokrotnie. W mojej ocenie, nie przeczytałeś ani jednej książki filozoficznej, a powinieneś, bo filozofia tym różni się od historii iż nie pozwala pleść głupstw, zapośredniczając autorytet od jakiegoś autora. Kościół kontrolował rycerstwo i koronowane głowy, czym stymulował liczne wojny - takie wtedy było prawo, a naczynia dalej były powiązane.
Nie wiem, czy chcę rozpisywać się w temacie filozofii - ani nie przepadam za filozofią średniowieczną, ani nie widzę sensu by przeprowadzić taki dyskurs. Cała filozofia Kościoła, nieustannie borykała się z problemem własnej wykładni, co skutkowało jej powolnym rozwojem i niczym ponadto. Wkład tej filozofii w postęp cywilizacyjny był znikomy, miejscami wręcz szkodliwy. Nie wnikając dalej w szczegóły - cały predykat tej filozofii jest oparty na asertorycznych przesłankach, przez co nie mogą być one prawdziwe( weryfikowalne) . I to jest problem każdej religii.

Chwali się, że uważasz się za zobligowanego do obrony własnej wiary, ale zastanów się, czy nie krzywdzisz tym ludzi. Warto nauczyć się czegoś w przedmiocie, o którym się publicznie wypowiada, zamiast tylko szukać poszlaki, mogącej usprawiedliwić twoje przekonania. Wszak, ten, kto nie ma nic na sumieniu, nie musi się usprawiedliwiać, . . . prawda?

H33L

Witam Jestem Katolikiem i wielbicielem historii. Lecz to co piszesz troszkę razi i kłuje po oczach. Nazisci wymordowali Ok 500 księży polskich ( Dame są wszędzie dostępne ) Podajesz średniowieczne przykłady wyciągnięte z neta ( a nie z głowy ) W średniowieczu było więcej złych niż dobrych którzy się i kościół bogacili. NIE wiem czy WIESZ ale stworzono coś takiego jak FUNDUSZ KOŚCIELNY a mimo to kościół wciąż wyciąga łapę po ziemie ( a nie powinien ) Ilość pedofili w kościele jeśli nawet jest minimalna to wciąż za dużo To instytucja której powinnio się bardziej ufać niż np szkole. JESTES OBROŃCĄ KATOLIZYCMU to jako katolik czemu nie bronisz LGBT ? To tez ludzie o których będzie walczył CZŁOWIEK ZASAD również religijnych. I pamiętaj WIADOMOŚCI TWORZY CZŁOWIEK A TO NIE ZNACZY ZE ZAWIERAJĄ TYLKO PRAWDĘ BEZ MANIPULACJI. Poczytaj sobie kilka różnych źródeł aby zobaczyć różnice . CO DO DAT KTORE PODAŁEŚ TO TRAGEDIA SAMA W SOBIE - CZŁOWIEK MĄDRY NIE ZAPYTA LECZ WYCIĄGNIE ODPOWIEDNIE WNISOKI

Bei063

Ok. To teraz jeszcze tylko dostarcz źródła podanych informacji bo z książek które ja czytałem wynika coś skrajnie odmiennego.

Co do lgbt. Nie zamierzam walczyć o zepsucie i degrengoladę. Jako Katolik mam obowiązek walczyć z GRZECHEM a nie go wspierać.

Cała reszta wypisanych przez Ciebie rzeczy jest po prostu śmieszna.

Jak już wspomniałem, czekam na źródła. Inaczej nie zadawaj sobie nawet trudu odpisywania bo szkoda mojego i Twojego czasu.

Pozdrawiam :)

H33L

Chcesz źródła na temat wiary czy historii ? Na temat wiary sam przytoczyłeś pojedyncze fakty. ( tylko pojedyncze na miliony duchownych ) Otóż kościołowi nie zależało na kształceniu ludzi - przykład Kazimierz Wielki ( czy był
Katolikiem z krwi i kości ? Sam sobie odpowiedz na pytanie jeśli znasz biografie i historie ) co do kościoła katolickiego podczas 2wś to przypomnę ze kościół w Niemczech poparł Adolfa a Watykan ile faktów zebrał na temat obozów zagłady ? Na temat historii chcesz zapewne: na 500 księży zamordowanych podczas 2 wojny światowej wymieniłeś 1 księdza a ja mogę wymienić jednego znanego tobie nauczyciela i nie znanego Ci lekarza Dr Witaszek i Korczak. Piszesz coś co ktoś napisał i przedstawił swój punkt widzenia ( jak wielu innych piszących tu o koronawirusie ) i tylko Ty masz racje Zadam Ci tylko jedno pytanie ; CZY WSZYSTKO W BIBLII JEST PRAWDĄ Super ze bronisz swoich przekonań ale dopuść możliwość ze niektórzy tez maja lub mogą mieć racje ( również historycy i historycy ) Co do papieża Polaka
noe wypowiem się przez wzgląd na szacunek do JP2 ale skala mordów i gwałtów popełnianych przez księży nie tylko w Polsce , USA , Kanadzie czy Irlandii musiała być zanana kościołowi Tuszowanie wykroczeń popełnianych przez księży woła o pomstę do nieba :)) dlatego przestałem być ministrantem ( spokojnie nikt mnie dotykał ) Morderstwo ( bo tak należy nazwać wypadek popełniony przez pijanego księdza ) przelało czarę goryczy

Bei063

I kolejne brednie.

W książce „Nic świętego. Nazistowski wywiad przeciw Watykanowi” Davida Alvareza i Roberta A. Grahama czytamy:

„Kiedy Włochy zaapelowały do Watykanu o poparcie dla wojny z komunizmem, minsignor Domenico Tardini (szef wydziału do spraw nadzwyczajnych w sekretariacie stanu) odpowiedział ambasadorowi takimi słowami: “Komunizm jest najgorszym, choć nie jedynym wrogiem Kościoła. Nazizm prześladował i nadal prześladuje Kościół. Tak więc swastyka nie będzie krzyżem krucjat”

Jeśli chodzi o stosunki Kościoła bezpośrednio z nazistami, sprawa została zakłamana przez wrogów Kościoła w nieco inny sposób. Istotnie, pewien biskup współpracował z nimi i pomógł wielu z nich uciec po wojnie. Człowiek ten nazywał się Alois Hudal i został zwerbowany przez nazistów w celu infiltracji struktur kościelnych oraz wywierania nacisku na przeciwny reżimom Watykan. Jak podaje Wikipedia, był agentem wywiadu III Rzeszy co najmniej od 1938 roku. Biskup Hudal opublikował swoją książkę „Podstawy narodowego socjalizmu”, jednak stała ona w sprzeczności z poglądami i działaniami Piusa XI, który potępiał nazizm. Możemy o tym przeczytać w papieskiej encyklice Mit brennender Sorge z 1937 roku. W 1947 roku działalność Hudala została nagłośniona przez katolicki dziennik Passauer Neue Presse. W wyniku nacisków innych biskupów Hudal został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska rektora kościoła Santa Maria dell’Anima i wycofania się z aktywnego życia kościelnego.

Prawdziwe intencje i zamiary najlepiej widać w czynach, dlatego warto przyjrzeć się tym działaniom, które miały na celu wyeliminowanie lub przynajmniej osłabienie wpływów KRK z terenów Niemiec i tych zajętych przez Hitlera w czasie wojny.

1935 – Niemcy wprowadzają całkowity zakaz modlitwy w szkołach i usuwają z nich księży.
700 duchownych traci prawo nauczania religii tylko w tym roku. Z urzędów publicznych i
szkół usuwano krzyże, zakazano bicia w dzwony kościelne. Na ogólnokrajową skalę
rozpoczynają się prześladowania i pozwy księży i katolików pod fałszywymi zarzutami.

1936 – usuwanie krzyży z miejsc publicznych doprowadza do buntów ludności (w jednym
przypadku aż 4000 osób broni świętego symbolu w Oldenburger Land)

1937 – hitlerowcy w odpowiedzi na encyklikę “Mit brennender sorge” Piusa XI postanawiają
wdrożyć jeszcze bardziej intensywny plan zniszczenia Kościoła. Jak mówił Goebbels:
„Teraz księża będą musieli poznać nasz porządek i naszą nieustępliwość”

1941 – konferencja poświęcona “ostatecznemu obrachunkowi z Kościołem”, na której jasno
padają zalecenia od Bormana:

„Wszelkie wpływy przeszkadzające w prowadzeniu narodu przez fuhrera z pomocą NSDAP lub mające temu zaszkodzić, muszą być udaremnione. Coraz bardziej należy odwracać naród od Kościołów i ich organów, proboszczów. Nigdzie nie należy pozwalać Kościołom na zyskanie ponownego wpływu na kierowanie narodem. Musi on być bez reszty i ostatecznie złamany”

1942 – w odpowiedzi na potępienie aresztowań i deportacji Żydów z Francji, Goebbels tworzy
propagandową broszurę, w której “tłumaczy” Niemcom, jak to Pius XII jest prożydowski i
antyniemiecki. Nakład to aż 10 mln egzemplarzy. Hitler sugeruje, by jak najszybciej zająć
Watykan, jednak zostaje od tego pomysłu odwiedziony.

W 1933 roku konkordat faktycznie został podpisany. Z tego okresu pochodzi także wiele zdjęć, które antyklerykałowie w manipulacyjny sposób uznają za “dowód współpracy”. Jakimś cudem nie rozumieją jednak, lub starają się ukryć, że w roku 1933 do wojny i faktycznego poznania zamiarów Hitlera pozostawało jeszcze 6 lat. Zgodnie z groźbami Hitlera, nie nawiązanie konkordatu z jego władzami groziło zamknięciem wszystkich szkół katolickich. Intencją papieża było także zapobieżenie utworzeniu “Niemieckiego Kościoła Narodowego” przesiąkniętego aryjską ideologią i pogaństwem.
Jak można się było po Hitlerze spodziewać, swoimi sposobami i tak zniszczył katolickie szkolnictwo w Niemczech. Rodzice wprawdzie mogli posyłać dzieci do szkoły, ale praktyka zastraszania i szykan była tak powszechna, że w większości nie robili tego.


Cała reszta to stek antykatolickich, fanatycznych bredni.

Jeżeli zamierzasz dalej kontynuować te kłamstwa bez podawania źródeł to kończymy tę dyskusję.


Pozdrawiam

H33L

No jakoś Żydzi do tej pory uważają, że Pius XII kolaborował z nazistami. Nie było urbi et orbi. "jednak ostrożna polityka Piusa względem Niemiec i milczenie wobec nazistowskiego ludobójstwa wywoływały liczne protesty (m.in. rządu RP na uchodźstwie), a także krytykę ze strony organizacji żydowskich, zarzucających Piusowi, iż nie potępił Holocaustu i nie wezwał katolików do pomocy prześladowanym ze względów rasistowskich" PWN a hm o korytarzu szczurów słyszałeś? Pomoc w ucieczce nazistom: Watykan i „linia szczurów”
Tysiące nazistowskich zbrodniarzy uciekło po II wojnie światowej przede wszystkim do Ameryki Południowej przez tzw. „linię szczurów”. Pomagał im Watykan. 2 marca zostaną otwarte archiwa Piusa XII. Co wiedział papież?


Papież Pius XII
Papież Pius XII

Zaledwie trzy lata minęły od zakończenia drugiej wojny światowej. W 1948 roku w RFN w życie wchodzi Plan Marshalla i właśnie wtedy z więzienia w austriackim Linzu ucieka jeden z największych zbrodniarzy wojennych. Franz Stangl, były SS-Hauptsturmführer i komendant niemieckich obozów zagłady Sobibór i Treblinka, odpowiedzialny za śmierć blisko miliona Żydów. Stangl pieszo dociera do Florencji. Idzie przez Graz i Merano.

Jego cel znajduje się jeszcze 300 kilometrów na południe. To Rzym, stolica Włoch, ale przede wszystkim siedziba Watykanu. „To pan musi być Franz Stangl, czekałem już na pana”, tymi słowami wita go rzymski biskup Alois Hudal i załatwia Stanglowi sfałszowane dokumenty. W ten sposób Stangl przedostaje się do Syrii, ściąga tam swoją rodzinę i w 1951 przez Damaszek wydostaje się do Brazylii. Człowiek, który „udoskonalił” masowe zabójstwa w obozach koncentracyjnych, niedaleko Sao Paulo przez lata budował samochody w fabryce Volkswagena.

Franz Stangl
Franz Stangl były SS-Hauptsturmführer i komendant niemieckich obozów zagłady Sobibór i Treblinka, odpowiedzialny za śmierć blisko miliona Żydów

Austriak Franz Stangl jest jednym z tysięcy nazistowskich zbrodniarzy wojennych i kolaborantów, któremu przy pomocy Kościoła udaje się ucieczka przez tzw. „linię szczurów”: z Innsbrucku poprzez Alpy do Merano albo Bolzano w południowym Tyrolu, potem do Rzymu, a stamtąd do włoskiego miasta portowego Genui. Stangl wybiera drogę okrężną przez Syrię. Większość narodowych socjalistów ucieka statkiem bezpośrednio do Ameryki Południowej, przede wszystkim do Argentyny – „przylądka ostatniej nadziei” dla narodowych socjalistów, jak nazwał to ocalały z Holokaustu Simon Wiesenthal.

To nie był uknuty plan - raczej spontaniczne działanie

- „Linia szczurów” nie była uporządkowanym systemem, a składała się z wielu pojedynczych komponentów - tłumaczy Daniel Stahl, historyk z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie. - Była to raczej spontaniczna współpraca różnych instytucji, która krok po kroku została usankcjonowana po drugiej wojnie światowej - zaznacza Stahl. Najpierw była ucieczka przez Alpy do Włoch – z tej możliwości skorzystało 90 procent nazistowskich zbrodniarzy.

Potem pierwszy przystanek pośredni, czyli południowy Tyrol. W klasztorze niemieckiego zakonu krzyżackiego w Merano, w klasztorze kapucynów niedaleko Brixen czy klasztorze franciszkańskim koło Bolzano (z tego powodu „linia szczurów” nazywana jest też „drogą klasztorów”) - wszędzie tu zbrodniarze wojenni ukrywali się przez wiele lat, zbierali pieniądze na ucieczkę za ocean. Dochodzi tam też czasami do absurdalnej sytuacji: sprawcy przebywają razem z ofiarami

Daniel Stahl, historyk z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie
"Linia szczurów” nie była uporządkowanym systemem, a składała się z wielu pojedynczych komponentów - tłumaczy Daniel Stahl, historyk z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie

narodowego socjalizmu – Żydami, którzy chcą dostać się do Palestyny.

Stamtąd droga prowadzi do Rzymu. Jeżeli zostaje przedłożono pismo Kościoła katolickiego dotyczące tożsamości danego człowieka, paszport wystawiony przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (do 1951 roku wystawiono około 120 tysięcy takich dokumentów) jest już tylko formalnością.

- Co jakiś czas krąży wersja, według której już przed zakończeniem II wojny światowej istniał dobrze uknuty plan dotyczący ucieczki nazistów. Jest to jednak nieprawda. Również Franz Stangl błądził, najpierw w Rzymie, i nie wiedział, co będzie dalej – tłumaczy Stahl. Wiele przekazuje się z ust do ust. Pada przy tym często nazwisko Aloisa Hudala, który wspominał później, że wielu prześladowanych było „zupełnie niewinnych i dlatego on „przy pomocy sfałszowanych dokumentów uratował ich przed dręczycielami”.

To ten sam biskup i pomocnik, który w czasach III Rzeszy jasno pozycjonował się jako sympatyk nazizmu. Co by się stało, gdyby Kościół katolicki nie podał pomocnej dłoni licznym wojennym zbrodniarzom? – Dla Stangla i wielu innych ucieczka z pewnością byłaby o wiele trudniejsza – mówi bez wątpliwości Stahl.

Długa lista uciekinierów

W ten sposób „linia szczurów" wraz z przystankiem w Genui staje się droga ucieczki, z której później korzysta nawet amerykański wywiad, żeby przy jej pomocy przerzucać szpiegów do Związku Radzieckiego. Lista masowych zbrodniarzy, którzy przedostali się przede wszystkim do Argentyny (ta wypowiedziała wojnę Niemcom jako ostatnie państwo w dniu 27 marca 1945 roku), jest długa:

Adolf Eichmann

Organizator Holokaustu uciekł jako Riccardo Klement w 1950 roku z Bolzano do Argentyny i sprowadził tam swoją rodzinę. W geście wdzięczności za pomoc Watykanu wyznawca protestantyzmu Eichmann wstępuje nawet do Kościoła katolickiego. Przez pewien czas pracuje jako elektryk w zakładach Daimler-Benz.

Adolf Eichmann
Adolf Eichmann podczas procesu w Izraelu 12.04.1961

W 1960 roku zostaje uprowadzony w spektakularnej akcji przez izraelską agencję wywiadowczą Mosad. Staje przed sądem w Izraelu, a w nocy z 31 maja na 1 czerwca 1962 roku zostaje powieszony.

Josef Mengele

Josef Mengele SS Offizier Kriegsverbrecher Auschwitz-Birkenau
Sadystyczny lekarz z Auschwitz ucieka w 1949 roku do południowego Tyrolu. Tam pomocnicy zdobywają dla niego paszport. Jego nowa tożsamość to Helmut Gregor, lat 38, wiara katolicka, mechanik

Sadystyczny lekarz z Auschwitz ucieka w 1949 roku do południowego Tyrolu. Tam pomocnicy zdobywają dla niego paszport. Jego nowa tożsamość to Helmut Gregor, lat 38, wiara katolicka, mechanik. Urodzony w południowotyrolskiej miejsowości Tramin, znanej z uprawy wina. Tym samym Mengele spełnia najważniejsze warunki do wyjazdu: jako pochodzący z południowego Tyrolu uchodzi za folksdojcza, za bezpaństwowca i tym samym ma prawo do paszportu Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Mengele aż do swojej śmierci żyje nieniepokojony w Ameryce Południowej. Mieszka w Argentynie, Paragwaju i Brazylii. 7 lutego 1979 roku w czasie kąpieli w brazylijskiej miejscowości Bertioga prawdopodobnie doznał udaru mózgu i utonął.

Klaus Barbie

Klaus Barbie
Klaus Barbie, znany jako „rzeźnik z Lyonu“ były szef Gestapo w tym francuskim mieście ucieka jako Klaus Altmann z Rumunii do Ameryki Południowej

Znany jako „rzeźnik z Lyonu“ były szef Gestapo w tym francuskim mieście ucieka jako Klaus Altmann z Rumunii do Ameryki Południowej. W 1951 roku Barbie otrzymuje z pomocą CIA wizę do Boliwii i przez cały czas zlecenia od CIA i Federalnej Służby wywiadowczej BND. Od 1970 roku miejsce jego pobytu jest znane. W 1983 roku Boliwia wydaje go Francji. Tam zostaje skazany na dożywocie. Umiera 25 września 1991 roku na raka.

Erich Priebke

Ex-SS Offizier Erich Priebke
SS-Hauptmann Erich Priebke w 1944 roku był współodpowiedzialny za masakrę na 335 osobach w Grotach Ardeatyńskich niedaleko Rzymu

SS-Hauptmann, który w 1944 roku był współodpowiedzialny za masakrę na 335 osobach w Grotach Ardeatyńskich niedaleko Rzymu, ucieka jako Otto Pape z Łotwy do Bariloche w Argentynie. Argentyńskie służby wydają go w 1995 roku Rzymowi, gdzie trzy lata później zostaje skazany na dożywocie. Umiera 11 października 2013 roku w areszcie domowym.

Walther Rauff

Walter Rauff
Walther Rauff pracował w latach 1958-1963 w Ameryce Południowej roku dla zachodnioniemieckiej agencji wywiadowczej Bundesnachrichtendienst

Walther Rauff pracował w latach 1958-1963 w Ameryce Południowej roku dla zachodnioniemieckiej agencji wywiadowczej Bundesnachrichtendienst.

Rauff był wynalazcą tzw. „ciężarówek gazowych”, których spaliny trafiały do wnętrza pojazdów. Według nakazu aresztowania dokonał co najmniej 97 tysięcy zbrodni. W 1949 roku wraz z żoną i dwójką dzieci dzięki „linii szczurów” trafia do Quito, Ekwadoru, a potem przeprowadza się do Chile.

W 1963 roku zostaje oddalony wniosek RFN o ekstradycję, bo, zgodnie z chilijskim prawem, zbrodnie przypisywane Rauffowi, , uległy przedawnieniu. Rauff umiera w 14 maja 1984 roku w chilijskim Las Condes.

Co wiedział papież Pius XII o „linii szczurów“?

Dzięki historykom wiadomo dziś na temat „linii szczurów” stosunkowo wiele. Na jedno pytanie nie ma jednak ciągle jednoznacznej odpowiedzi: jaką wiedzę o tym wszystkim dysponował Pius XII.?

Włoch Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli został papieżem na krótko przed wybuchem II wojny światowej, 2 marca 1939 roku i stał na czele Watykanu aż do swojej śmierci w dniu 9 października 1958 roku.

Odpowiedź na to pytanie próbuje znaleźć Hubert Wolf. Historyk kościoła udał się 29 lutego do Rzymu i tam wraz z kolegami z całego świata będzie przez cztery miesiące przekopywał się przez watykańskie archiwa. Watykan otwiera 2 marca wszystkie archiwa z czasów Piusa XII. – To ogromna szansa, by odpowiedzieć na wiele otwartych pytań tamtych czasów i wielkie wyzwanie. Mówimy o 300, może 400 tysiacach archiwalnych jednostek, każda po 1000 stron - tłumaczy profesor z Uniwersytetu w Muenster.

Dla Wolfa takie herkulesowe zadanie to żadna nowość. Przeglądał już archiwa dotyczące inkwizycji i Kongregacji Indeksu. – Wobec 400 lat cenzury książki, te 20 lat panowania Piusa wydają się umiarkowanej objętości – mówi. Należy wkalkulować to, że przez trzy tygodnie można nie odkryć niczego ważnego. Wszystko po to, by potem trafić na coś, co może być kopalnią złota.

Historyk kościoła Wolf ma nadzieje, że znajdzie odpowiedź na wiele pytań

Professor Hubert Wolf
Hubert Wolf przez 4 miesiące będzie przeglądał watykańskie archiwa

Hubert Wolf prosi o cierpliwość. Pełna opinia o archiwach będzie możliwa za kilka lat. Liczy natomiast na odpowiedzi na niektóre pytania wokół „linii szczurów”. Przede wszystkim, jak przebiegała wewnętrzna komunikacja w ramach kurii: czy papież wydawał bezpośrednie polecenia czy też kończyło się na ogólnych sugestiach? Na przykład, że musimy pomóc tym ludziom, którzy zostali bez dokumentów. Czy rzeczywiście są powody, by twierdzić, że papież zachęcony przez CIA mówił: „Jeżeli możemy wysłać narodowo pewnych ludzi do krajów Ameryki Łacińskiej, byłoby dobrze, bo tam rządzą komuniści, którzy chcą obalić cały kontynent, wystarczy spojrzeć na Kubę”.

Wiadomo, że Pius XII obawiał się komunistów. Powoływali się na to również kościelni poplecznicy „linii szczurów”: niezależnie od tego, jaką rolę odgrywali narodowi socjaliści podczas II wojny światowej, zwalczali komunizm i z tego powodu mieli być chronieni przed politycznym prześladowaniem. Komunizm uchodził przecież za największe zagrożenie dla Kościoła katolickiego.

- Może się okazać, że papież nic nie wiedział o konkretnej pomocy i że niektórzy ludzie to wykorzystywali. Albo że Pius wiedział wszystko i przymykał na to oczy – Wolf wymienia dwie możliwości, jak mogłyby się zakończyć jego prace w archiwach. Kluczowe pozostaje pytanie: „Czy papież został zmanipulowany, czy też rzeczywiście miał wiedzę na temat takich ludzi jak Mengele? To oznaczałoby zupełnie nowy wymiar sprawy!”. Gott mit uns !

aSabi

Nie wiem dlaczego usunięto mój komentarz. Nie będę zatem po raz kolejny się rozpisywał.

Pokrótce, w marcu zeszłego roku odtajniono archiwum Piusa i jakoś dziwnie do tej pory nie znaleziono żadnych dowodów na ów proceder lub jego wiedzę na ten temat.

Także...

Co do kwestii "żymian", nie rozśmieszaj mnie. Ci sami "żymianie" twierdzą, że Polacy mieli główny udział w holokauście zaraz po niemcach. Ich wiarygodność w czymkolwiek nie tylko nie jest zerowa ale wręcz ujemna. Naród słynący z kłamstw i manipulacji także sugerowałbym się na nich nie powoływać.

Pozdrawiam

H33L

No ale jak to "Żymienie" kłamią ? Pius XII (łac. Pius PP. XII; właśc. Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli; ur. 2 marca 1876 w Rzymie. Ale skoro tak twierdzisz... duzo tyk akt w tym czasie mogło " zaginąć" lub "ulec zniszczeniu" . Opus Dei jest dobra w te klocki. Pozdrawiam.

aSabi

"Żymianie" to inaczej ż.y.d.z.i

Podejrzewam, że to z tego powodu moje wcześniejsze komentarze były usuwane bo jak wiadomo na portalu typu FW nie można obrażać jedynej słusznej nacji...

H33L

Skoro twierdzisz, że Żydzi tak powszechnie kłamią to największy przekręt historii" : te 3 religie są kłamstwem. Może nie kłamstwem, ale mitami, przez które zginęło miliony ludzi. Czy wtedy nie zmyślali, kłamią tylko a propos holocaustu ? Pozdrawiam.

aSabi

Ta rozmowa naprawdę ma tak wyglądać? Bo po prostu po tym komentarzu ręce mi opadły...

Ty w tym momencie trollujesz czy piszesz na poważnie?

H33L

Nie no, piszesz, że Żydzi to kłamliwy i podły naród kłamią ciągle o holocauście i o udziale Polaków w zbrodniach nazistowskich. To hm, od niedawna tak im się porobiło, że tak kłamią strasznie? Bo wiesz, biblia była napisana między innymi po hebrajsku, a jakby nie patrzeć jest ona do tej pory fundamentem chrześcijaństwa. Twojej religii. Ja wiem, ze katolicy wybierają sobie z niej co jest prawdą a co nie, niewygodne tematy usuwają, ale jednak...To kłamią, nie kłamią, kłamią a propos holocaustu tylko, a już Żyd Paweł z Triasu z NT nie kłamał? A już jeśli chodzi o całą tę religię, w zasadzi te 3 które wymyśli ci starożytni Żydzi to wszystko prawda ? Najświętsza prawda ?:) Serio pytam, bo mówisz, że to taki zakłamany naród.

aSabi

Czyli jeżeli napisałem, że żydzi kłamią to znaczy, że każdy jeden żyd w każdej sprawie kłamie, tak to interpretujesz?

H33L

Nie no oni oczywiście kłamią tylko o kolaboracji Polaków z nazistami. Natomiast o gadających płonących krzakach, gadających wężach, owcach,skrzydlatych istototach, niewidzialnych przyjaciołach na chmurce, przemianie wody w wino etc...to sama prawda. Święta prawda objawiona:) nie wiem mi się bardziej prawdobodobne wydaje, że jednak o tym Holocauscie nie kłamią, żeby nie było, duza cześć Polaków pomagała Żydom i oni to doceniają i doceniali. Osobiście znam rodzinę, która ukrywała Żydów, za co ukrywani się pięknie odwdzięczyli. Teraz ta rodzina mieszka w USA i hmm dość majętni są. Jednak było również Jedwabne i pogrom kielecki...byli i szmalcownicy. A co do tej blagi sprzed 2000 lat to im wyszło. Ludzie się nadal o to kłócą, biją, a tymczasem KK jest drugim po Skarbie Państwa wlascicielem ziemi w Polsce, a jego funkcjonariusze są praktycznie bezkarni.

aSabi

Ok, czyli nie mamy o czym rozmawiać skoro potrafisz stwierdzić dokładnie tak jak propaganda żydowska która wbrew dowodom wmawia, iż Polacy odpowiadają za Jedwabne.

Jak żydzi się odpłacili Polakom za uratowanie życia nawet nie skomentuję bo dowodów na to jak zdradzali później właśnie wspomniane rodziny i sprzedawali ich komunistom jest wystarczająco wiele.

Co do religii Chrześcijańskiej widzę, że szkoda mojego czasu. Fanatyzm antychrześcijański aż kipi z Twojego komentarza.

Cóż, życie zweryfikuje, ja nie mam już dłużej zamiaru użerać się z prowokatorami na forach internetowych. Wystarczy tego "dobrego".

Pozdrawiam

aSabi

I przy okazji chciałbym wyjaśnić jeszcze jedną kwestię. Żydzi etniczni to nie żydzi wyznawcy judaizmu. To po pierwsze.

Po drugie współcześni żydzi to nie Izraelczycy czyli naród wybrany przez Boga.

To jeszcze tylko tak w ramach sprostowania Twojej żałosnej wiedzy historycznej.

Pozdrawiam

H33L

I jak tu z Tobą rozmawiać skoro z każdego Twojego postu wyłazi buta i pycha. Nawet merytorycznie rozmawiać nie potrafisz, bez obrażania interlokutora. Zresztą skoro uważasz, że Żydzi wymyślili Jedwabne, ta dyskusja nie ma sensu. Jest jak gra w szachy z gołębiem: .nieważne jak dobrze grasz gołąb i tak przewróci wszystkie figury, na..ra na szachownice i będzie dumny z wygrane. Powiedz mi tylko jak to jest z tym majątkiem KK w Polsce jest on drugim co do wielkości właścicielem ziemskim po skarbie państwa w tym nieszczęsnym kraju, czy to tez nieprawda ? Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
H33L

Dalsza polemika nie ma sensu. Po prostu.

aSabi

Dokładnie. Bo musiałbyś zacząć przedstawiać jakieś fakty a tych nie posiadasz zatem zdecydowanie się w tym momencie zgadzam.

Pozdrawiam

H33L

Fakty są już przedstawione od 71 lat :Śledztwo 1949–1950
W 1949 Sąd Okręgowy w Łomży skazał jednego mieszkańca Jedwabnego (Karola Bardonia)[31] na karę śmierci za bezpośredni udział w mordowaniu ludności żydowskiej (zamienioną w drodze łaski na karę pozbawienia wolności), 9 mieszkańców – na kary więzienia za pomoc w zabójstwie (jedną osobę na 15 lat, trzy na 12 lat, dwie na 10 lat i pięć na 8 lat więzienia), a 12 innych oskarżonych uniewinnił[32]. W 1950 dwie osoby skazane w 1949 zostały uniewinnione przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku[32].

Żaden z 10 skazanych za udział w zbrodni mężczyzn nie odbył w całości orzeczonej kary[33]. Karol Bardoń zmarł w 1953 w Więzieniu Karno-Śledczym w Szczecinie[33].

Ówczesne postępowanie dowodowe było – zdaniem IPN, prowadzone pobieżnie, gdyż:

nie sprawdzono pojawiających się w materiale dowodowym informacji o zaangażowaniu kilkudziesięciu innych mieszkańców w pogromie i o rabowaniu mienia pomordowanych,
nie ustalono dokładnego przebiegu zdarzeń, liczby oraz narodowości ofiar ani liczby żołnierzy lub funkcjonariuszy niemieckich obecnych na miejscu, ani ich jednostek. Ale cytując Cię :tym gorzej dla faktów, prawda ? Jeśli chodzi o szmalcownictwo, moi dziadkowie pochodzą z małej wioski w mazowieckim. Opowiadali mi często jak ich sąsiedzi sprzedawali Żydów., chociaż byli i tacy którzy z narażeniem życia Żydów ratowali. Wybacz, ale moim dziadkom ufam mocno. Tym razem eot.
Pozdrawiam.

aSabi

Bla, bla, bla. Propagandowe brednie a nie fakty.

EOT.

Pozdrawiam

H33L

Poczytaj może o misjach i odpowiedz czy nosiły tylko dobro ? Czy nosiły również ból , cierpienie wyzysk ? Ludem ciemnym lepiej jest sterować

ocenił(a) film na 7
Bei063

A ty poczytaj sobie o Marku Lisickim oszuście i przekręcie finansowym.

ocenił(a) film na 7
Bei063

A ty poczytaj sobie o Marku Lisickim oszuście i przekręcie finansowym.

Globa

Gdyby nie było pedofilii w kościele - nie byłoby kłamstw. Zresztą kościół ( sorry kler ) kłamie tak samo jak inni. Pieniądz rządzi światem i pociąg sexualny dlatego najstarszym zawodem świata jest ... Zapytaj Godek zresztą lub ojca Tadeusza :)) Na szczęście wierze w Boga a nie w kler

Bei063

Pozwolę sobie wkleić moją wypowiedź której najwyraźniej nie przeczytałeś:
Co do kwestii pedofilii:
Ta cała organizacja która rzekomo chroni ofiary pedofilów (a jednocześnie jej prezesik wyzyskuje finansowo wspomniane ofiary) opublikowała w swoim raporcie listę bodajże 80 czy 90 pedofilów którzy byli w jakiś sposób związani z klerem. Nie podają oczywiście z jakiego kresu czasu są to nazwiska więc nie możemy się odpowiednio do tego ustosunkować nie mniej jednak w najmniej pochlebnej liście skazanych prawomocnymi wyrokami pedofilów w sutannach znalazłem 54 nazwiska zboczeńców SĄDZONYCH w ciągu ostatnich 35 lat.

To teraz trochę matematyki.
Obecnie mamy około 44.000 duchownych katolickich w Polsce. W ciągu ostatnich 30 lat było ich zapewne ponad 50.000 nie mniej jednak żeby nie być posądzonym o jakieś kombinacje weźmy tylko i wyłącznie pod uwagę wspomniane 44.000.

Biorąc zatem wyższą znalezioną liczbę skazanych czyli 90 daje nam to... 0,2%. Powtarzam, 0,2%!
Gdyby nawet przyjąć, że ta liczba jest 2-3 razy wyższa, stanowi to nadal mniej 1% całości kleru w Polsce!

Zdajesz sobie również mam nadzieję sprawę z tego, że jest to wina LIBERALIZACJI Kościoła który zaczął przyjmować w swoje szeregi homoseksualistów którzy są odpowiedzialni za prawie 95% przypadków pedofilii w klerze. Tak więc jeżeli uważasz, że to kler ma problem z pedofilią, sugeruję zacząć bojkotowanie homoseksualistów w ich szeregu i pedofilia skończy się momentalnie.


Jeżeli fakty są przeciwko Tobie to tym gorzej dla faktów, co? :)


Pozdrawiam

H33L

Problemem jest to że "problematyczni" księża są przenoszeni do innych parafii i kryci przez resztę świty. Z jednej strony to rozumiem, pedofilska afera nigdy nie jest na rękę kościołowi, ale tuszowanie tego jest równie złe.

Wyrok sprzed kilku miesięcy dla księdza (śmieszna grzywna 4tys. zł):
Sąd skazał księdza Piotr K. za składanie fałszywych zeznań, podżeganie Ireny Kołodziej do składania fałszywych zeznań, a także niezawiadomienie organów ścigania o dokonaniu przestępstw przez księdza Mariusza K. wobec małoletnich.

Jeśli uważasz że duchowni są ponad prawem państwowym i prawdziwa „kara” spotka ich po śmierci (bo też takie argumenty od zadeklarowanych katolików słyszałem), to faktycznie kościół nie ma przyszłości w Polsce.

karasyoyo

Ok, wyjaśnijmy zatem sobie jedną rzecz zanim się do tego odniosę bo takie często zarzuty wobec mnie padają.

Każdy pedofil czy to z kleru, czy polityk, czy jakikolwiek gwiazdor powinien zdychać w niewiarygodnych cierpieniach. Każdemu pedofilowi życzę jak najgorzej i liczę na to, że spotka go sprawiedliwa kara jeszcze za życia.

Mając powyższe na uwadze, nigdzie nie zamierzam wybielać pewnych decyzji podjętych przez te świnie w purpurze nazywające siebie hierarchami kościelnymi a z wiarą i Bogiem nie mających absolutnie nic wspólnego. Zwracam i ciągle zwracał jednak będę uwagę na fakt, że podobny schemat na o wiele większą skalę występuje chociażby w systemie szkolnictwa. Nie tylko w Polsce ale i wielu państw na świecie. W USA na ten przykład gdzie twierdzi się, że pedofilia w klerze sięga 4%, nikt jednocześnie nie mówi słowa o tym, że około 10% uczniów poniżej 18 roku życia doświadczyło w swoim życiu ze strony nauczycieli i pracowników szkół molestowania seksualnego. Warto również dodać, że % ten był różny w zależności od stanu. W niektórych było to nawet 40%.

To samo ma miejsce u nas. Druga rzecz, nikt nie wspomina o równie potężnym problemie pedofilii w środowiskach lgbt pomimo ewidentnych dowodów. Mało tego, w wielu krajach zachodnich pedofilię z udziałem tych środowisk się tuszuje systemowo.

Słyszałeś zapewne u nas o "księżach pedofilach" którzy dopuścili się molestowań i gwałtów gdzieś w azji, afryce czy amerykach. Słyszałeś może o kilkudziesięciu tysiącach dzieci które padły ofiarami pedofilów muzułmańskich w UK? KILKADZIESIĄT TYSIĘCY DZIECI. Pedofilia ta była ukrywana PRZEZ POLICJĘ I URZĘDY bo bano się oskarżeń o rasizm i islamofobię.

Poczytaj o gangach z rotherhamu.

W Polsce każdego roku dochodzi (wedłu danych policji) do około 10.000 przypadków molestowania nieletnich. O ilu słyszysz w mediach? To jest dopiero prawdziwe tuszowanie pedofilii. 10.000 rocznie. Wiesz ilu pedofilów skazano w ostatnich kilku dekadach prawomocnymi wyrokami? Niecałe 1500. Co z resztą? Gdzie są ci zboczeńcy? Już Ci mówię. Przenoszeni są między szkołami czy urzędami. Jeżeli jesteś zainteresowany chętnie przedstawię dowody bo trochę tego jest a o tym również się nie mówi.


Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Bei063

Ty wierzysz w tvn.

ocenił(a) film na 7
Bei063

Ty wierzysz w tvn.

ocenił(a) film na 8
H33L

Wiedział, wiedział.

wu67er

Dowody.

ocenił(a) film na 4
pawelri

Przypominam o setkach dzieci gwałconych i wymordowanych w Kanadzie przez zakonnice i księży KK jakby ktoś mówił że inkwizycja to było dawno i nie prawda ...

ocenił(a) film na 3

Jak religia odczepi się od obywateli to i obywatele zostawią w spokoju religię

twrdzl

Kk steruje twoim życiem?

twrdzl

Nie uprawiam religii. Mieszkam 150 metrów od kościoła. Plac i wieżę widzę z okna. Nigdy ksiądz nie wołał mnie na mszę po nazwisku ani nigdy po mnie nie przyszli, bym na siłę jakieś modły odprawiał. Jaką masz pracę ? Tam religia dominuje i kłuje Cię w oczy ? Bo idąc wolnym po mieście religia nie atakuje ludzi, w domu też nie atakuje, chyba , że członek rodziny ogląda, słucha jakieś nabożeństwa. Dlatego pytam o pracę. Bo nigdzie nie możesz się zarazić religią a ona do niczego nie zmusza. Coś pokręciłeś albo masz bardzo słabą siłę woli. Wiesz, że w USA oskarżają fastfoody, bo co 50metrów reklama i nie mogą się powstrzymać by nie zjeść ? Więcej dystansu. Nikt Ci życia nie układa. Możesz wszytko. Jesteś panem swojego losu, jesteś ateistą i żyjesz. Żaden krzyżowiec Ci nie zagraża. Możesz się odprężyć :) Pisałem z szacunkiem, by tylko poglądy wymienić. Nie odbieraj to jako złośliwość. Pozdrawiam :)

alien0000

Jesteś ignorantem? Krzyże wszędobylskie to najmniejsze zło. Religia wciskana na siłę w szkołach, również da się przeżyć zrozumieć. Ale ukrywanie systemowe pedofilii, czy NIEMOŻNOŚĆ kompromisu w sprawie aborcji - gdzie prawo kościelne wpycha się z łapami w prawo państwowe- to już namacalne, GRZESZNE maczanie kościelnych łapsk w życie obywateli RP.

Jaggerbz

Jeżeli ktoś tutaj jest ignorantem to Ty.

Ukrywania pedofilii masz więcej w systemie edukacji czy środowisku lgbt. O sądownictwie, polityce czy służbach mundurowych nie wspominam.

Aborcja to morderstwo czy Ci się to podoba czy nie. 99.8% biologów czy to wierzących czy ateistów jednoznacznie stwierdza, że życie zaczyna się od poczęcia. Jeżeli zatem w momencie poczęcia powstaje NOWA ISTOTA LUDZKA to jej zabicie bez względu na jej stadium rozwoju jest zwykłym morderstwem. To podstawowa nauka i prawo.

Wracając jeszcze na koniec do pedofilii. W Polsce zgodnie z danymi policji dochodzi rocznie do około 10.000 przypadków molestowania nieletnich. Jeżeli zatem twierdzisz, że za nawet połowę z tego odpowiedzialny jest kler i udaje im się to wszystko tuszować, jesteś prawdziwym fanatycznym idiotą.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
H33L

czyli idąc tym tokiem myślenia - mężczyzna który zapłodnił kobietę a ona żyjąc w Polsce w obecnych czasach umarła z powodu niedonoszonej ciąży jest mordercą i powinien za to odpowiedzieć bo zabił 2 istoty - kobietę i pośrednio jej dziecko - ABSURD . Jestem za absolutnym zakazem aborcji dla wyznawców KK i tylko tyle albo aż tyle... Wszyscy byliby zadowoleni

ocenił(a) film na 7
Jaggerbz

Bzdury w szkole nikt ci na siłe nie każe chodzić na religię i nikt nikogo za to nie karze!

alien0000

Jak to nie układa ? A zmuszanie do rodzenia bezmózgich potworków, to czyja " zasługa"? Cała ta lawendowa pedofilska mafia powinna zostać zlikwidowana. Czemu pedofili przenosi się z parafii do parafii ? Czemu jak innych ohydnych zboków nie zamyka się ich w więzieniu ? Wiesz kto jest drugim właścicielem ziemi po Skarbie Państwa ? Powiem ci - KK. Religia wpieprza się w każdą dziedzinę życia. Wszędzie to obrzydliwe sado- maso , wszędzie krzyże. Zagląda ludziom do majtek, zagląda do kieszeni, robi kogel mogel z mózgu, w imię ogromnych zysków i władzy nad stadem baranów. Barany finansujcie sobie swoją pedofilską mafię ze swoich kieszeni i wara wam od prawa w Polsce.

ocenił(a) film na 4
aSabi

święte słowa

ocenił(a) film na 7
twrdzl

Ja też do kościoła nie chodzę, i nikt mi nic złego za to nie robi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones