La haine

W trakcie przesłuchania policja okrutnie obchodzi się z zatrzymanym arabskiego pochodzenia, skutkiem czego na ulicach Paryża dochodzi do walk pomiędzy młodzieżą ze środowisk imigranckich a stróżami prawa.

pokaż:
 
Vincent Cassel Vincent Casseljako:Vinz
Hubert Koundé Hubert Koundéjako:Hubert
Saïd Taghmaoui Saïd Taghmaouijako:Saïd
$related.related Abdel Ahmed Ghilijako:Abdel
$related.related Solojako:Santo
$related.related Joseph Momojako:Zwyczajny facet
Héloïse Rauth Héloïse Rauthjako:Sarah
$related.related Rywka Wajsbrotjako:Babcia Vinza
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Vincent Cassel
rola: Vinz
9,0 189 głosów
Saïd Taghmaoui
rola: Saïd
8,3 97 głosów
Hubert Koundé
rola: Hubert
8,1 95 głosów

Ten dzień dla Saida oraz jego kumpli Vinz'a i Huberta miał nie różnić się od pozostałych. Mieli jak zwykle pokręcić się po osiedlu, wypalić kilka skrętów, odwiedzić paru znajomych. Jednak po tych 24 godzinach nic nie będzie już takie samo. Tłem dla perypetii bohaterów filmu są zamieszki, które wybuchły w Paryżu po tym, jak podczas przesłuchania policjanci brutalnie pobili chłopaka arabskiego pochodzenia. Spirala agresji i nienawiści pomiędzy młodymi ludźmi z mniejszości etnicznych a francuską policją nakręca się coraz bardziej... Film pokazuje drugie oblicze Paryża, biedne blokowiska z mieszkańcami o wielonarodowościowym pochodzeniu w kontraście z centrum i bogatymi przedmieściami. Impulsem do powstania tego obrazu były autentyczne zamieszki i demonstracje, jakie miały miejsce w "mieście zakochanych" (gdzie słowo rasizm nie straciło na znaczeniu).

  • Dzień po zamieszkach na jednym z osiedli. Policjant pobił jednego z naszych, który w ciężkim stanie leży teraz w szpitalu. O co poszło? A czy to ważne? Przynajmniej porzucaliśmy sobie kamieniami w psy. Ale zemsta będzie sroga. Zemścimy się. I to ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 43%

pozostałe informacje o filmie
Nienawiść

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
studio:
  • Canal+
  • Cofinergie 6
  • Egg Pictures
(więcej...)
inne tytuły:
Droits du cité
  • (tytuł roboczy) Francja

(więcej...)
  • W scenie na dachu kiedy Said kradnie kiełbaskę, mikrofon na wysięgniku jest widoczny.
  • Gdy rozpoczyna się film i poznajemy 3 głównych bohaterów na ekranie widzimy w tle ich imiona. Said pisze swoje imię na radiowozie, Vincent ma sygnet z napisem VINZ (widzimy go w scenia, w której Said budzi Vincenta), a gdy obaj idą do hali sportowej spotkac sie z 3 przyjacielem Hubertem, za ich plecami jest plakat z walki bokserskiej stoczonej przez Huberta.
  • W jednej ze scen Julie mówi do Huberta -"My już się kiedyś spotkaliśmy, prawda?" Jest to nawiązanie do pierwszego filmu Kassovitz'a "Métisse" (1993), w którym grali aktorzy odtwarzający role Julie i Huberta w "Nienawiści".
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o