Nienawiść

(1995)

La haine

0 0 FILM 8106
Nienawiść (1995)
http://www.filmweb.pl/film/Nienawi%C5%9B%C4%87-1995-8106/userRecommends
1 godz. 36 min.
ocena społeczności: bardzo dobry
7,9/10
24.941 głosów

W trakcie przesłuchania policja okrutnie obchodzi się z zatrzymanym arabskiego pochodzenia, skutkiem czego na ulicach Paryża dochodzi do walk pomiędzy młodzieżą ze środowisk imigranckich a stróżami prawa.

Nienawiść (1995)

obsada

(52) +
 • Vincent Cassel Vincent Cassel
  Vinz
   
 • Hubert Koundé Hubert Koundé
  Hubert
   
 • Saïd Taghmaoui Saïd Taghmaoui
  Saïd
   
 • Abdel Ahmed Ghili Abdel Ahmed Ghili
  Abdel
   
 • Solo Solo
  Santo
   
 • Joseph Momo Joseph Momo
  Zwyczajny facet
   
 • Héloïse Rauth Héloïse Rauth
  Sarah
   
 • Rywka Wajsbrot Rywka Wajsbrot
  Babcia Vinza
   
zobacz pełną obsadę

Ten dzień dla Saida oraz jego kumpli Vinz'a i Huberta miał nie różnić się od pozostałych. Mieli jak zwykle pokręcić się po osiedlu, wypalić kilka skrętów, odwiedzić paru znajomych. Jednak po tych 24 godzinach nic nie będzie już takie samo. Tłem dla perypetii bohaterów filmu są zamieszki, które wybuchły w Paryżu po tym, jak podczas przesłuchania policjanci brutalnie pobili chłopaka arabskiego pochodzenia. Spirala agresji i nienawiści pomiędzy młodymi ludźmi z mniejszości etnicznych a francuską policją nakręca się coraz bardziej... Film pokazuje drugie oblicze Paryża, biedne blokowiska z mieszkańcami o wielonarodowościowym pochodzeniu w kontraście z centrum i bogatymi przedmieściami. Impulsem do powstania tego obrazu były autentyczne zamieszki i demonstracje, jakie miały miejsce w "mieście zakochanych" (gdzie słowo rasizm nie straciło na znaczeniu).

pozostałe informacje

muzyka:
Assassin
zdjęcia:
Pierre Aïm
studio:
 • Canal+
 • Cofinergie 6
 • Egg Pictures
więcej
inne tytuły:
Droits du cité : Francja (tytuł roboczy)
(więcej...)
 • W scenie na dachu kiedy Said kradnie kiełbaskę, mikrofon na wysięgniku jest widoczny.
 • Gdy rozpoczyna się film i poznajemy 3 głównych bohaterów na ekranie widzimy w tle ich imiona. Said pisze swoje imię na radiowozie, Vincent ma sygnet z napisem VINZ (widzimy go w scenia, w której Said budzi Vincenta), a gdy obaj idą do hali sportowej spotkac sie z 3 przyjacielem Hubertem, za ich plecami jest plakat z walki bokserskiej stoczonej przez Huberta.
 • W jednej ze scen Julie mówi do Huberta -"My już się kiedyś spotkaliśmy, prawda?" Jest to nawiązanie do pierwszego filmu Kassovitz'a "Métisse" (1993), w którym grali aktorzy odtwarzający role Julie i Huberta w "Nienawiści".

O zemście, próżności i nienawiści

45%
autor: Pikuslaw

Dzień po zamieszkach na jednym z osiedli. Policjant pobił jednego z naszych, który w ciężkim stanie leży teraz w szpitalu. O co poszło? A czy to ważne? Przynajmniej porzucaliśmy sobie kamieniami w psy. Ale zemsta będzie ... czytaj dalej

dyskusja

(160 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

dla mnie wyśmienity, wracam od lat

po prostu fenomenalny, kiedy widziałem go pierwszy raz mój świat wyglądał podobnie, teraz jest zupełnie inny, ale ... czytaj dalej
davseth davseth
ocena: 10
2

Scena końcowa.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
1

nic nadzwyczajnego

nie nudzilem sie ogladajac ten film ale rewelacji zadnej nie bylo. 5/10 bo ciekawie bylo popatrzec na francuskie blokowisko.
kx38 kx38
ocena: 5
12

bardzo słaby film trzech kretynów lata po całej Francji

i che zemsty na policjantów, ok. policja była chamska ale cała ta historia mnie nie ... czytaj dalej
Ricky79 Ricky79
ocena: 3
81

Wybitny

Idealnie obrazuje czym może skończyć się nuda i bezczynność. Film, zainspirowany autentycznym przypadkiem zabicia przez paryską policję młodego ... czytaj dalej
 
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o