PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8106}

Nienawiść

La haine
7,9 43 718
ocen
7,9 10 1 43718
8,0 30
ocen krytyków
Nienawiść
powrót do forum filmu Nienawiść

Film bez żadnych upiększeń pokazuje problemy nienawiści na tle etnicznym we Francji choć mogące się odnosić również do wielu innych miejsc na Ziemii. Trójka kumpli z paryskiego blokowiska nie mając wielu perspektyw na przyszłość włóczy się po mieście. Każdy z nich jest pełen uprzedzeń wobec innych subkultur(choćby awantura ze skinami na ulicy), ale przede wszystkim wobec policji. Najmniejsza iskra może tutaj doprowadzić do tragedii. Niesamowicie sugestywnie wypadają młodzi aktorzy z których najlepiej prezentuje się Cassel dla którego jest to pierwsza tak poważna rola. Wywiązuje się on z niej znakomicie, a jego twarz cały czas wskazuje na to, że tylko szuka wszczęcia jakiejś zadymy. Do tego znakomicie poprowadzona narracja(ja ani przez chwilę się nie nudziłem) i przygnębiające czarno białe zdjęcia w świecie, który na razie nie ma szans na bycie kolorowym. Ode mnie zasłużone 9/10.

ocenił(a) film na 9
luque19

Chyba jednak nie jest to debiut Kassovitza w roli reżysera - http://www.filmweb.pl/film/Mulatka-1993-7689.

ocenił(a) film na 8
luque19

nienawiść na tle etnicznym? bez upiększeń? błagam, zastanów się zanim coś napiszesz. głównymi bohaterami są przyjaciele: murzyn, arab i żyd. gdzie tutaj masz nienawiść etniczną? no i trudno żeby taka grupa nie miała nic do skinheadów.

ocenił(a) film na 7
herr soll

To prawda, tutaj nie tyle rasowe, co klasowe uprzedzenia mają miejsce. Film jest przygnębiająco wiarygodny. Chociaż nie przekonuje mnie twierdzenie, że nie można się wyrwać z takiego środowiska. Może właśnie ta beznadziejnie głupia agresja na każdym kroku, nie wciągnęła mnie w film, ani nie zbliżyła do żadnego z bohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones