PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137716}

Nieodebrane połączenie

Chakushin ari
6,4 10 709
ocen
6,4 10 1 10709
5,7 3
oceny krytyków
Nieodebrane połączenie
powrót do forum filmu Nieodebrane połączenie

Dōshite?

ocenił(a) film na 8

Po obejrzeniu wszystkich 3 części do końca rozumiem przesłanie "dōshite" (z jap. "dlaczego?") Yumi Nakamury. Dōshite. Dōshite. Dlaczego ktoś zrobił tak zepsuł ten świetny, klimatyczny horror tak beznadziejnymi remakami?
"Nieodebrane połączenie" to świetny horror. Straszny, ale bez przesady, nie spodziewajcie się drgawek czy mimowolnego odwracania się w korytarzu. Jednocześnie naprawdę tu niewiele tanich horrorowych zagrywek (w stylu duch siedzący gdzieś w drugim planie, do tego odpowiedni dźwięk - w dwójce było tego już sporo). Właściwie poza wyznaczonymi przez telefon momentami (których w filmie jest zaledwie kilka) nie ma tu przesytu paranormalnych zjawisk. Cała historia jest logiczna (duch nie zabija bez powodu), logiczne są też zachowania bohaterów.
Natomiast odradzam oba sequele. Klimatyczny horror zamienia się w coś klimatem podobne do "Oszukać przeznaczenie". Szybko kolejne akcje przestają straszyć, zaczynają raczej śmieszyć (taaa i co oni jeszcze wykombinowali?). Coraz mniej logiki i niestety bardzo luźne powiązania z jedynką (zwłaszcza w 3 części). Szkoda, bo aż prosi się, by doprowadzić do końca tę historię.

ocenił(a) film na 8
kaspric

ps ofkoz w 1 akapicie chodziło mi o sequele a nie remaki ;-)

ocenił(a) film na 10
kaspric

Remake też był okropny. Mam zamiar obejrzeć pozostałe dwie części filmu, czy są aż tak złe? Szczerze proszę ;)

ocenił(a) film na 8
Pink_Phink

Dla mnie "aż tak", szczególnie 3 część. 2 jeszcze da się przeżyć (może nie najlepsze słowo ;)), chociaż im dalej, tym gorzej. Natomiast zdaję sobie sprawę, że jak już się obejrzało jedynkę, to kolejne części kuszą i nawet przy fatalnych ocenach ciśnie, by je obejrzeć (w kóńcu na tym się robi biznes) - daj znać, czy masz podobne odczucia co do 2 i 3.

PS po czasie przeczytałem swój pierwszy komentarz - normalnie "mistrz składni", chyba sam bym siebie nie zrozumiał ;))))))

ocenił(a) film na 10
kaspric

Na YouTube znalazłam 2 i 3 część przesłaną przez polskiego użytkownika, więc chyba ma napisy (o ile mi wiadomo, nie ma w polskiej wersji). Dlatego niedługo obejrzę i dam znać
PS kiedyś oglądałam 3 z angielskimi napisami, ale to było dawno, więc niewiele rozumiałam... ;) i niewiele pamiętam xD mogę powiedzieć tylko, że motyw zdjęcia był dość straszny.

Pink_Phink

Jedynka jest świetna , szczególnie z ładną aktorką Kô Shibasaki , czyli yumi, masz rację jak się oglądnęło 1 to 2,3 kusi, choć odłożyłem to na później, ponieważ w dalszych częściach nie ma Yumi:) a ja się przywiązuję do aktorów, więc już postanowiłem oglądnąc kolejny film z Kô Shibasak (dziwny nawyk) , azjatyckie kino, szczególnie horrory czy dramaty jak Pusty dom (film prawie bez słów a taki piękny) oraz thrillery jak wizje nie są proste, trzeba sie napracować głową, nie to co amerykańska papka, którą nas codziennie karmi polsat typu. American Pie, co dla niektórych jest świetnym filmem, wracając do tematu świetny film, który już doczekał się remake ze strony amerykańców, musiałem końcówkę oglądnąć 2 raz, bo części nie rozumiałem, a ten typ co pomagał głównej bohaterce był ojcem czy nie był już nie zrozumiałem;p Wybaczcie za taki chaos, nigdy nie byłem dobry w pisaniu opinii;) Pozdrawiam.

Pawlovsky

Ta odpowiedź miała być do kaspric , mój błąd, więc widzę, że dobrze odłożyłem dalsze części, większość pisze tak jak ty, zepsuli świetny horror, który aż prosi się o ciąg dalszy , przy okazji polecę wam świetny film (dramat) pusty dom o którym wspomniałem w poprzednim komentarzu oraz Wyznania gejszy, Miejski łowca, Wizje
Jak wiecie gdzie mogę oglądnąć film Suzhou czy 13 game sayawng proszę żebyście dali znać, bo na wielu stronach nie ma takiego dobrego kina.

ocenił(a) film na 8
Pawlovsky

Czy azjatyckie filmy są "ogólnie" ambitne? Nie oceniałbym wszystkiego po twórczości choćby Kim Ki Duka, zwłaszcza koreańczycy masowo produkują tanie i łatwe historyjki (które jednak bardzo przyjemnie się ogląda). Co do Kou Shibasaki, polecam świetny dramat Go http://www.filmweb.pl/film/Go-2001-145201 i nieco surrealistyczny Drive http://www.filmweb.pl/film/Drive-2002-135228. To też było bardzo dobre http://www.filmweb.pl/film/Sekai+no+chûshin+de%2C+ai+o+sakebu-2004-191942 . W zasadzie to ona często gra w niezłych filmach. Dororo, w sumie bajeczka, też mi się podobało (Kou gra tam świetny charakterek :))

Suzhou mi się w ogóle nie podszedł. Najlepiej szukać na asiatorrents, ale tam trzeba mieć konto i udostępniać, by ciągnąć.

kaspric

Koreański film: opowieść o dwóch siostrach oglądałeś? bardzo trzeba się skupić, żeby go zrozumieć , właśnie miałem oglądnąć film Go, Tenten, Motel, the z Hanem, który grał w tokyo drift , tokyo tower, 13game of death i wiele innych tylko nie mogę ich znaleźć a na zalukaj to w ogóle , nie wspominając a azjatyckich serialach:) Oraz co jak co ale film Ki-duk-Kim mianowicie pusty dom dla mnie jest świetny i wciągnałem się w niego oprocz tego jest Wzruszającyy, Kou Shibasaki - Ikutsuka No Sora na dodatek ładnie śpiewa:)

ocenił(a) film na 8
Pawlovsky

oglądałem 2 siostry, całkiem fajny i faktycznie trzeba się skupić. Każdy musi sam ocenić, co się podoba, taki Tenten akurat doceniam, ale też znowu mi specjalnie nie podszedł.
Jak pisałem, asiatorrents to najlepsze źródło. Kiedyś świetnym źródłem było asiancinematic.com , ale po akcjach z megaupload dużo filmów jest już niedostepnych.

kaspric

Ki-duk-kim ma bodajże 3 albo 4 filmy bez słów, które przyjemnie się ogląda i dla mnie nie są łatwymi historyjkami;p

ocenił(a) film na 10
kaspric

Witaj z powrotem :) nie wiem, czy dalej jesteś zainteresowany moją opinią o 2 i 3 części, ale znalazłam ten wątek i przypomniałam sobie naszą dyskusję. Mogę ci więc napisać, że chociaż oczywiście do jedynki nie dorastają, to jednak nie były w moim odczuciu jakieś bardzo złe. W dwójce bezsensowny był wątek Tajwanu i drugiego ducha - Lily, a w trójce wiadomości SMS i maili. Mimo tego poziom strachu był przyzwoity, a fabuła nie odbiegała rażąco od logiki. Doushite? Nie wiem. Ale nie jestem rozczarowana.

ocenił(a) film na 8
Pink_Phink

Przypomniałem sobie ;).

Co kto lubi, dla mnie były już zbyt infantylne i naciągane. Ale też nie płaczę, że obejrzałem ;)

kaspric

Cała historia jest logiczna? Proszę więc o krótkie streszczenie o co tu chodzi bo po obejrzeniu amerykańskiej i azjatyckiej wersji nie wiem czemu duch zabijał innych oprócz matki. Zakończenia obydwu wersji też są różne, gdyż w amerykańskiej - policjant ginie i główna bohaterka chyba uchodzi z życiem chociaż nie wiadomo czy duch dziewczynki skończył zabijać, natomiast w japońskiej - policjant leży w szpitalu i główna bohaterka stoi nad nim z nożem, więc co to ma znaczyc? Będę wdzięczny za rozwiązanie zagadki bo nie lubię takich filmów które kończą się nie jednoznacznie i pozostawiają widza z domysłem.

ocenił(a) film na 8
kgniady

Sory, to już ponad rok i niespecjalnie pamiętam wszystkie szczegóły. A amerykańskiej wersji nie widziałem. OIDP na koniec to już nie jest główna bohaterka, tylko ciało bohaterki opętane przez ducha Mimiko.
Mimiko zabijała przez ten jej syndrom nadopiekuńczości - chciała mieć "nową" siostrzyczkę, by móc się nią opiekować, stąd ten motyw z cukierkiem w ustach (jak z siostrzyczką). Nie wiem, o co Ci chodzi z matką - matka zginęła wcześniej w szpitalu (już nie pamiętam dokładnie, w jakich okolicznościach). Zabijanie przez ducha zaczęło się dopiero później.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones