PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583390}

Nietykalni

Intouchables
8,6 678 706
ocen
8,6 10 1 678706
6,6 47
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Rasizm

ocenił(a) film na 10

Jak dla mnie trochę zakrawa o rasizm, na pewno każdy by zwrócił uwagę gdyby to biały musiał się zajmować bogatym murzynem.

To był raczej zart, bo nie mam dzieci, nie mam męża, a gdybym miała - nie byłby takim idiotą, zeby mnie zdradzić i potem zginąć z miotłą w odbycie :)

użytkownik usunięty
Szarobure

Wszyscy faceci to idioci ;p

Eee, jakby tak było, to po co bysmy chciały z nimi być ...

użytkownik usunięty
Szarobure

Miłość jest irracjonalna, porównawalna do choroby psychicznej (jak by patrzeć na biochemię mózgu) he he

Oj tam oj tam ;). Jakoś nie jesteśmy do siebie takie podobne, więc oni też nie ;)

ocenił(a) film na 8
MysteriousMurderer

Rasizm?? To co wychodzi na to ze czarny wogole nie moze pracowac dla białego ani odwrotnie bo zawsze to bedzie rasizm. Niektorzy bardzo rozwlekaja pojecie rasizmu. Kiedys rasista byl ten co nienawidzi czarnych , gardzi nimi teraz wystarczy zatrudnic czarnego by juz byc rasista.

ocenił(a) film na 8
MysteriousMurderer

Nie doszukiwałbym się tu rasizmu. Murzynowi zależało na tym by zarobić a sie nie narobić. Chciał zasiłku i podpisu że się nie nadaje do pracy. Nie jest w filmie powiedziane jak żyje się emigrantom we Francji, czy mają problemy ze znalezieniem pracy albo uzyskaniem zasiłku (także rodzinnego). Nie możemy więc mówić o rasizmie. Akurat Francja należy do krajów bogatych w obcokrajowców i tolerancyjnych. Dzięki nim nie mają niżu demograficznego;)

Penguin27

Pojadę trochę nie na temat ale stwierdzenie "Dzięki nim nie mają niżu demograficznego;)" nie jest zbyt pozytywne.
To tak jakby zaludnić nasz kraj chińczykami i mówić że nasz naród ma dodatni przyrost naturalny, to tylko przykrywanie problemu bo rodowici europejczycy i tak wymrą.
Nie mówię że to coś złego, nie mam nic do imigrantów tylko zauważam że to smutne że wymieramy.

ocenił(a) film na 9
MysteriousMurderer

Użycie słowa 'Murzyn' to rasizm. Zwłaszcza z małej litery.

MysteriousMurderer

Jak dla mnie masz jakiś problem, zbyt dużo mediów i poprawności politycznej?
Ja oglądając film nie zwracałem nawet uwagi na rasę bohaterów, ludzie to szukają sobie problemów na siłę.

ocenił(a) film na 10
MysteriousMurderer

Jak ktoś chce sie na sile doszukać rasizmu, to sie doszuka. Ja ogladajac ten film w zyciu nie wpadlabym na ten sam pomysl co Ty. Moze zamiast pomyslec o kolorze skory, wartaloby zaywazyc, ze to ten sam ciemnoskory mezczyzna dostal ta prace, nie wspominjac juz o przyjazni, ktora sie miedzy nimi wytworzyla. No ale lepiej doszukiwac sie czegos zlego zamiast zauwazyc dobre strony.

ocenił(a) film na 8
mikrofon500

wiesz jak sie nazywa ktos kto nie widzi w tym filmie zadnego problemu rasowego?
- rasista

ocenił(a) film na 10
uncut

Nie szukam na sile problemu - to wszystko. Wiem kim jestem i prosze nie wciskaj mi czegos, bo akurat Tobie to pasuje.
I może lepiej ustosunkuj sie do mojej dalszej czesci powyższego wpisu, a nie do zdania z doszukiwaniem sie problemu.

ocenił(a) film na 7
MysteriousMurderer

Doszukiwanie się problemu tam gdzie go w ogóle nie ma. Czarny nie był niewolnikiem białego bogacza, tylko wolnym człowiekiem zatrudnionym przez białego bogacza do pomocy. O co wam kruca bomba chodzi? Wiele Polek pracuje przy staruszkach w Niemczech, Francji i nikt z tego powodu u nas w kraju nie robi problemu, nie podnosi larum, że to szowinizm itp. Raczej się je chwali, bo w euro zarabiają, same też raczej pokrzywdzone się nie czują.

MysteriousMurderer

Rasizm to jest we Francji, gdy w szkołach białe francuskie dzieci są wyzywanie, a jak chcesz przejść przez dzielnice zamieszkiwane przez czarnych to od razu cię zaczepią, a muzułmanie dyksryminują białych, więc nie pieprz mi o rasizmie, bo tylko prowokujesz. Byłaś we Francji , wiesz jak to jest? czy tylko słuchasz lewaków, którzy uważają czarnych i arabów za święte krowy.

Pawlovsky

co ma murzyn do lewaka?

Mothyff

To, że jak lewica rządzi w jakimś państwie europy zachodniej to ma o wiele lepiej, ponieważ nie widzą problemów jakie stwarzają imigranci w szczególności z Afryki i krajów arabskich.bł np. kiedyś taki problem komu dawać zasiłki jeśli chodzi o imigrantów, bo często dostawali zasiłki , choć nie powinni ale oczywiście lewica nazwała tą sprawą rasistowską.

Pawlovsky

nie znam się na polityce, na lewactwie na prawactwie i innych tego typu sprawach, ale podejrzewam że w każdym normalnym zachodnim kraju jak człowiek uczciwie pracuje to stać go na godne życie, czy to będzie wąsaty poloczek w klapkach i z wąsem, czy murzyn czy eskimos, (pracowałem około 10 lat za granicą dlatego wiem o czym tu piszę). I nieważne czy to będzie Dania, Anglia, Francja czy inne kraje.
Podejrzewam że takie dziwne poglądy jakie pan prezentuje biorą się stąd że jako wiecznie okradani przez rząd (czy to lewica czy prawica rządzi) kiedy widzimy takiego murzyna pracującego normalnie na zachodzie to sobie myślimy - boże jak go państwo wspaniale traktuje. Błąd, państwo go tak samo traktuje jak każdego innego. Tylko że dla nas bidnych poloczków normalne życie na zachodzie to nie wiadomo jaki rarytas.

Inna sprawa to że jak przez setki lat jakiś kraj ograbiał z dóbr swoje kolonie to teraz to też się na nich mści bo teraz z dawnych kolonii murzyni przyjeżdżają tutaj. (jak to się mówi w naturze nic nie ginie i teraz murzyni odbierają co swoje grabione przez tyle dziesięcioleci)/

ps - w każdym normalnym kraju za minimalną stawkę spokojnie można żyć, powrót do poloczkowa był największym błędem mojego życia. - teraz mam 1200 na rękę miesięcznie a samych opłat około 2 tysięcy.(żyjąc skromnie.)

Mothyff

Mi nie chodzi o to ,że jak czarny pracuje uczciwie, to rząd na zachodzie daje mu jakieś ulgi ... chodzi o to, że Anglik w Anglii często z własnej kieszeni musi płacić arabowi , którzy przyjeżdża nie by pracować tylko by brać zasiłek i swoje chore islamskie prawa głosić. Jeśli chodzi o kolonie, to masz rację ale przede wszystkim Francuzi byli leniami i nie chciało im się pracować np. w polu po wojnie i ściągali czarnoskóre rodziny, które potem zostawały i rodziły po 5 dzieci, jeśli chodzi o Anglię to Indie były okupowane , ale też powinni im podziękować bo jak się nie mylę zabronili ślubów dzieci (mogę się mylić) Wiem, że to wiesz. W Polsce rządzą złodzieje , prawda jest taka, że każdy tu studiuje by wyjechać. Naszym krajem rządzą idioci ktorzy zarabiają 40tysięcy a my Polacy to znosimy. Janowicz powiedział prawdę i od razu wielki wróg Polski :)

Pawlovsky

dla europejczyka islamskie prawa są chore a dla islamisty nasze katolickie. Nie ma chyba jak stwierdzić które bardziej bo zależy z której strony się na to patrzy:)

Mothyff

Jeżeli prawo szariatu jest dla ciebie w porządku, to ci Współczuję.

Pawlovsky

nie jest w porządku ale dla muzułmanina też pewnie nie jest w porządku gwałcenie małych dzieci pod sutanną księdza na całym świecie i tym podobne sprawy - wszystko ma jakieś wady!

Mothyff

Policjanci z Liverpoolu bali się ścigać muzułmańskich pedofili, bo bali się oskarżenia o rasizm ,absurd nie? są w Anglii więc obowiązuje ich angielskie prawo. Tylko , że jest jedna różnica tym co napisałeś , gwałcenie dzieci przez księży jest przestępstwem, no chyba , że u nas w kraju dewockim to nie, a w kraju muzułmańskim jest jakby tradycją, choć w koranie nie ma ani słowa o tym, podobno część koranu napisano po śmierci proroka, który nie był chory jak fanatycy religijni.

Pawlovsky

u nas za to budują kible za 5 milionów a nie ma na naprawę dróg i nawet na dokarmianie głodnych dzieci w szkołach gdzie obiad kosztuje 2 zł żeby dziecko nie chodziło głodne.

Mothyff

Mają gdzieś głodne dzieci, wolą budować za miliardy złotych jakieś budynki, gdzie ma się leczyć pedofilii , to nie jest choroba , bo działają z premedytacją, to jest wymówka , że mają coś nie tka z głową, do tych budynków z własnej woli przyjdzie może jeden pedofil, sąd ich nie może podobno zmusić... chyba , że 1 na pokaz. Jeżeli pedofil to osoba chora, to osoba, która ukradła starszej pani 200zł to też podlega pod choroby psychiczne?

Pawlovsky

no więc sam widzisz że nie tylko z islamistami jest coś nie tak, z nami też...

MysteriousMurderer

wymyslasz problem ktorego w filmie nie ma
po co?

ocenił(a) film na 8
MysteriousMurderer

To nic rasistowskiego! Murzyn pracuje dla białego bogacza. Jeśli dostaje za to kasę to nie jest niewolnikiem. A ty jesteś rodzajem osoby która musi się przyczepiać do takich pierdół.

ocenił(a) film na 10
VitoCascioFerro666

Nie, nie jestem takim rodzajem ludzi. nie znasz więc nie obrażaj. po prostu takie jest moje zdanie.

MysteriousMurderer

Zacznijmy od tego, że czarny nigdy w życiu by nie zatrudnił białego - i to jest właśnie rasizm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones