PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97041}

Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm
6,5 70 703
oceny
6,5 10 1 70703
6,0 20
ocen krytyków
Nieustraszeni bracia Grimm
powrót do forum filmu Nieustraszeni bracia Grimm

Widzę po wypowiedziach że różne są opinie co do tego filmu. Mnie on się bardzo spodobał, dlatego wystawiłem mu ocenę 8/10.
Film ma swój klimat. Ten baśniowy las, czarownice, bajkowe postacie i poczucie humoru w niektórych momentach.
Wielu ludziom film zapewne nie podobał się z powodu kilku brutalnych scen, jednak one też dodawały temu filmowi uroku. Te sceny czyniły że "Nieustraszeni Bracia Grimm" nie byli kolejną, kiepsko wyreżyserowaną bajką typu "Opowieści z Narnii".
Film polecam każdemu kto lubi fantasy czy bajki;}

Wielebny

Ten film jest strasznie słaby! Głupia jest scena gdy małego kotka zabija maszyna do tortur! Efekty specjalna na bardzo niskim poziomie! To ma być komedia?! To w ogóle nie było śmieszne! Jedyne co ratuje ten film to dekoracje i muzyka ... Żałosny film! Wyraźnie widać, że w tym filmie nie yło wysokiego budżetu! "Opowieści z Narnii" są lepiej wyreżyserowane niż to!

ocenił(a) film na 9
tromba007

Śmiać mi się chce, gdy ktoś pisze głupi, żałosny et cera et cera. ;] Jeśli oceniać to proszę Was bardzo, ale zróbcie do tak, aby spróbować przekonać innych do swojego zdania albo zrobić to w sposób inteligentny, aby miłośnicy filmu (w tym i ja :)) mogli się zastanowić i dokładniej pomyśleć nad wadami. To, że głupia scena, a film żałosny nie bardzo do mnie przemawia.

Ase

a ja się zgadzam.
Głupi słaby film, wiele niepotrzebnych scen odzierajacych go z głębszego sensu.

Wielebny

fajna bajka: 7/10 (5 za scenografię, 1 za kostiumy, 1 za ludka ze studni).

nadeszła zaraza, a królewna chciała być piękna. OK. ale . . . .
1.skąd wzięła zaklęcie, które miało ją utrzymywać przy życiu?
2.i kto ją oszukał z tym zaklęciem, że właśnie tylko utrzymywało przy życiu, a nie też w wiecznej młodości?
3.i dlaczego po ubiciu 12 dziewczynek miała znów stać się piękna i młoda? tak mówiło zaklęcie? ale czy to samo, dzięki któremu stała się wiecznie żywa, czy inne, dzięki któremu się wycwaniła, mówiące "zbierz mi 12 pięknych dzierlatek w grobach wokół wieży, sprowadź księcia, by cię pocałował, a wtedy odmłodniejesz"? jeśli tak, to skąd miała to drugie zaklęcie?
4.i skąd wiedziała jak czarować, skoro była tylko królewną, nie czarodziejką?
5.i skąd wzięła swojego sługę wilka i dlaczego nie wrócił on później do wioski?
6.i dlaczego pani Tropicielka balowała w najlepsze na koniec, wiedząc, że nie wrócił?
7.i dlaczego drzwi do wieży były zamknięte (tzn. dlaczego ich nie było)?

ktoś wie/pamięta?

andre_3000

1. Bo znała się na czarach. Umiała stworzyć taki czar.
2. Sama popełniła błąd.
3. Jak znała się na czarach to mogła mieć bardzo dużo zaklęć.
4. To że była królewną znaczyło że nie może być czarodziejką?
5. Chyba nie oglądałeś dokładnie filmu. Zauroczyła go przez co on stał się jej ślepym sługą. A nie wrócił do wioski bo został zabity(choć już nie pamiętam dokładnie).
6. Bo wiedziała że to już nie ten sam ojciec co kiedyś.
7. Żebyś się pytał.

Starałem się z cierpliwością odpowiedzieć na Twoje nieudolne pytania. Tak to jest, jak nie wie co się ogląda. Ten film był baśnią/filmem fantasy. A w takich filmach dzieje się i jest wiele nierealnych rzeczy. Ale jak widzę, niektórzy przyjmują takie filmy zbyt poważnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones