PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97041}

Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm
6,5 70 702
oceny
6,5 10 1 70702
6,0 20
ocen krytyków
Nieustraszeni bracia Grimm
powrót do forum filmu Nieustraszeni bracia Grimm

Myślę, ze dosyć dobrze oddaje charakter tego filmu ;) Ale po kolei.
Wchodze na tą stronę i od góry do dołu widże niezbyt dobre opinie. Ja filmowi daje lekką ręką osiem gwiazdek! Czas sie trochę wytłumaczyć ;)

Moje pierwsze wrazenie? Kazda scena az ocieka magią. Cały obraz nią ocieka. Czarownice (prawie ;) palone na stosach , zaczarowane, tejemnicze lasy. Mnie to zafascynowało. Choc przyznam sie ,ze na oczątku myslałam ,ze to jakas parodia 'Van Helsinga' cy 'Ostatniego smoka' . Wiem ,bez komentarza ;)
No i te wszystkie basniowe postacie , które kazdy doskonale zna . Od Czerwonego Kapturka po Jasia i Małgosię. I pełno odniesień do innych.

Jesli chodzi o główne postacie, czyli tytułowych braci Grimm, to i aktorsko film równiez nie zawodzi. Chociaz moim zdaniem lepiej wypadł Heath Ledger, niz partnerujący mu Matt Damon.

Krótko podsumowując, mnie film zauroczył. Magia, baśniowe wątki, tak pięknie sie ze sobą przeplatające. Nieodparty urok ;)
Totalne zauroczenie ;)

Mantra_2

Heh, wchodzę tutaj,bo dopiero 2 dni temu zobaczyłem ten film,a jak na ironię rozdawałem kiedyś na niego bilety do kina zastępując na audycji kolegę (radio studenckie,choć już nie jestem oficjalnie w tej grupie) ;)
i w zasadzie czytam komentarz, pod którym mogę się tylko podpisać, świetne kino,choć też często słyszałem raczej opinie mało pochlebne.
Heath Ledger jest znowu świetny (genialny był w Brokeback Mountain),albo rola Petera Stormare "Cavaldi" ;) Urzekło mnie dokładnie to o czym piszesz wyżej. te nawiązania do bajek są po prostu super,czasy dzieciństwa się przypominają, a i skuszę się chyba,żeby znowu kilka bajeczek porządnie sobie odświeżyć ;)
Pzdr

ocenił(a) film na 9
Mantra_2

Cudowny!!! Ja dałam 9 gwiazdek. Oczarował mnie na tyle że widziałam go juz 3 razy. Uwielbiam baśnie, czary i lekki dreszczyk. Urzekła mnie cała sceneria, historia, kolory i wszystko!!! Cudeńko!!

ocenił(a) film na 7
Mantra_2

Jeśli chodzi o kimat to ten film udał się pod tym wzgledem. No i na dodatek fajnie były splecione losy bohaterów z różnych bajek. Choc nie przepadam za tego rodzaju kinem to jednak dobrze bawiłem się oglądajc ten film, pewnie zreszta twórcom chodziło tylo o to bo film jakis głebszych przesłań nie niesie. Ogólnie 7/10

ocenił(a) film na 7
Mantra_2

Zgadzam się w 100%. Mnie też ten film oczarował. Pełen magii, humoru: ta scena z siekierą jest zarąbista:) Damon i Ledger byli niesamowici:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones