PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97041}

Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm
6,5 70 703
oceny
6,5 10 1 70703
6,0 20
ocen krytyków
Nieustraszeni bracia Grimm
powrót do forum filmu Nieustraszeni bracia Grimm

Końcówka

ocenił(a) film na 8

Czyżby końcówka filmu wskazywała na to, że szykuje się kolejna część, w której główną rolę odegrają tym razem baśnie Hansa Christiana Andersena? Chodzi mi o motyw lustra z "Królowej Śniegu".

Macieyko

fajna bajka: 7/10 (5 za scenografię, 1 za kostiumy, 1 za ludka ze studni).

nadeszła zaraza, a królewna chciała być piękna. OK. ale . . . .
1.skąd wzięła zaklęcie, które miało ją utrzymywać przy życiu?
2.i kto ją oszukał z tym zaklęciem, że właśnie tylko utrzymywało przy życiu, a nie też w wiecznej młodości?
3.i dlaczego po ubiciu 12 dziewczynek miała znów stać się piękna i młoda? tak mówiło zaklęcie? ale czy to samo, dzięki któremu stała się wiecznie żywa, czy inne, dzięki któremu się wycwaniła, mówiące "zbierz mi 12 pięknych dzierlatek w grobach wokół wieży, sprowadź księcia, by cię pocałował, a wtedy odmłodniejesz"? jeśli tak, to skąd miała to drugie zaklęcie?
4.i skąd wiedziała jak czarować, skoro była tylko królewną, nie czarodziejką?
5.i skąd wzięła swojego sługę wilka i dlaczego nie wrócił on później do wioski?
6.i dlaczego pani Tropicielka balowała w najlepsze na koniec, wiedząc, że nie wrócił?
7.i dlaczego drzwi do wieży były zamknięte (tzn. dlaczego ich nie było)?

ktoś wie/pamięta?

ocenił(a) film na 8
andre_3000

SPOILER
Hmm... Dobre pytania. Odpowiem na te, na które CHYBA znam odpowiedzi.
1. Baśń jak to baśń. Może z jakiejś czarodziejskiej księgi... Chyba była jakaś w filmie...
2. Nie znam odpowiedzi. Może ona wiedziała, że KIEDYŚ znowu będzie piękna i sama się na to pisała.
3. Dlaczego akurat 12 nie wiem, ale pewnie miała im odebrać młodość i urodę. Może to jedno zaklęcie w dwóch częściach? Pierwszą część wypełniła, aby nie umrzeć, a drugą żeby odzyskać urodę.
4. Wierz mi, nawet w dzisiejszych czasach kobiety są gotowe na wszystko aby tylko zatrzymać czas... No i znowu przychodzi mi na myśl księga...
5. Sługa wilk był ojcem Angeliki (tropicielki). Zabłądził zimą w lesie. Był umierający a ona wbiła mu szpilę w serce i został jej sługą. Tylko jak wlazł do tej wieży???
6. Bo pogodziła się już ze śmiercią ojca. No i odzyskała młodsze siotry.
7. Drzwi do wieży nie było bo królowa (czy tam księżniczka) zamknęła się tam przed zarazą. Czyli żeby nikt zakażony do niej się nie zbliżył. Ale zaraza i tak przyszła do niej z wiatrem.

No fakt. Jeśli by dogłębnie zanalizować ten film, to ma kilka niedorzeczności. Ale spodobał mi się, bo jest dość nietypowy. Taka baśń o baśniach... No i niesamowity Cavaldi. Stormare musiał się napracować nad akcentem:)


A pytanie nr 8 brzmi: kto kochał Angelikę? kogo ona kochała?

andre_3000

1. by je zdobyć torturowała wieśniaków
2. ona sama nie zrozumiała treści
3. od wieśniaków
4. oj...a połowa wioski też jakoś umiała
5. hehe...bo ona mu wbiła takie cudeńko w serducho i ona była jego królową bo ona go wcześniej omamiła i on sie w niej zakochał
6. lol. może nie był dobrym ojcem, haha
7. właśnie. ciekawe jak tam weszła. któś jaą zamurował?? czy co??

ocenił(a) film na 8
Macieyko

Według mnie kontynuacji nie będzie... za krótki za krótki

ocenił(a) film na 6
bartolomeoxXx

pytanie numer 8
wg. mnie Jakub kochał Angelikę, ale ona kochała Willa. Ale to tylko moje odczucia.

ocenił(a) film na 9
Naley

Drzwi w wieży były, oczywiście. Wskazuje na to scena, gdy jest pokazana z góry zniszczona wieża, wówczas widać ruiny schodów, a przecież nikt nie budowałby schodów po nic, musiało być wejście do owej wieży, ale je zamurowano. ;)

ocenił(a) film na 8
Naley

Też mam takie odczucie...

ocenił(a) film na 9
I_am_a_Bad_Girl

a wilka na gure do królowej brały kruki.... przecierz było pokazane

rozilla

Dzięki za odpowiedzi.
Przepraszam, jeśli za bardzo się czepiałem. Podczas seansu jadłem naczosy i chrupanie nie rzadko zagłuszało dialogi, więc film wypożyczyłem i obejrzałem jeszcze raz.
Oczywiście od początku zakładałem, że baśń rządzi się swoimi prawami, więc nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć, aczkolwiek zawsze w filmie potrzebne jest mi wytłumaczenie jakiekolwiek.

Wiemy już o przodkach wieśniaków, poddanych nowego króla, który zbudował w lesie miasto, znających magię nieśmiertelności (tu nie możemy się już zagłębiać skąd ją znali, bo takie historie w baśniach to nic nowego -- znali i już, zapewne od eonów). Zła i piękna królowa torturowała tych przodków, by zdobyć zaklęcie wiecznego życia. Przyszła plaga, Monika zbudowała wieżę, ale nie pomyślała o wietrze (swoją drogą powstaje kolejne pytanie: Kwestia #1: Dlaczego w ogóle bała się zarazy, posiadając życie wieczne?). Gdy zaczęła się rozkładać, jej cudne ciało można było już tylko podziwiać w magicznym lustrze. Ale żebyśmy wszyscy mogli podziwiać jej wdzięki musiała (wg czaru nieśmiertelności, rozumiem) wypić krew 12 młodych kobiet (+ zaznać pocałunku, co też chyba było w kontrakcie). Dalszą część w zasadzie znamy. Ale. . . .... . . .. . . .

#2 "Ona wbiła mu szpilę w serce i został jej sługą."
> Mogliby scenarzyści dać choć minimalny opis tego przedmiotu, nie sądzicie? (Sama go sobie wytworzyła siedząc w wieży? Zły czarnoksiężnik podrzucił jej do okna? Kruk jej przyniósł w podarku?)

#3 Podobnie z lustrem. Toż to niesamowity magiczny przedmiot przedstawiający wyidealizowany obraz świata, a my dostajemy o nim tylko szczątkowe informacje. Mam rację?

#4 "Tylko jak wlazł do tej wieży???"
> To jest kolejna intrygująca kwestia...
"a wilka na gure do królowej brały kruki.... przecierz było pokazane"
> Hmm, ale dlaczego one i kto im rozkazywał?

#5 "Bo pogodziła się już ze śmiercią ojca."
> Już? Po paru godzinach? Bardzo szybko, śmiem rzec.

#6 "A pytanie nr 8 brzmi: kto kochał Angelikę? kogo ona kochała?"
> Ledger ją kochał prawdziwie, Damon kochał tylko jej ciało. Ona miała w dupie obu.

#7 "Drzwi w wieży były, oczywiście. Wskazuje na to scena, gdy jest pokazana z góry zniszczona wieża, wówczas widać ruiny schodów, a przecież nikt nie budowałby schodów po nic, musiało być wejście do owej wieży, ale je zamurowano. ;)"
> Prawda.

andre_3000

"a wilka na gure do królowej brały kruki.... przecierz było pokazane"
> Hmm, ale dlaczego one i kto im rozkazywał?

>> Tzn. dlaczego królowa miała nad nimi władzę? I dlaczego nie używała ich, by przynosiły jej młode kobiety, albo by pozbyć się intruzów?

andre_3000

>> No i w jaki sposób miała nad nimi władzę, leżąc pół-trupem na łożu?

ocenił(a) film na 8
andre_3000

#1 Bo to zaklęcie nie dawało jej wiecznego piękna, tylko marną wegetację w zastępstwie śmierci. Łudziła się, że zaraza się skończy a ona wyjdzie z tego bez szwanku.
#2 Pewnie "gratis" do księgi dostała:)
#3 W pewnym sensie. Oni jakoś tam piękniej nie wyglądali. Może to było odbicie jej pragnień?
#4 Kruki są intrygującymi stworzeniami. Magicznymi. Podobnie jak wilki. Często pojawiją się w baśniach i legendach. Np rozdział z "Akademii pana Kleksa" -Opowieść Mateusza. Można ją zaliczyć do baśni. Pojawiają się w niej oba te zwierząta.
Ona im rozkazywała. W końcu jej ciało było stare, ale pewnie używała telepatii.
5# Tak, ale on zaginął/zginął już dawno temu. Poza tym jej ojciec umarł- pozostał jedynie jej sługa królowej. Przecież nie rozpoznawał tej Angeliki.
6# Popieram
7# A może na dole miała WC??? :)

ocenił(a) film na 9
I_am_a_Bad_Girl

Królowa miała władzę nad krukami, bo była zła i uprawiała czarną magię, ot co. :) A z czarną magią trochę się kruki podobno kojarzą. ;) I właśnie, że kruki pomagały jej zdobywać dziewczęta; scena przy studni pokazuje, jak kruk zdobywa "ofiarę" dla niej. ;)

Btw, ten film jest z pogranicza baśni, więc nie wszystko musi być wytłumaczalne. Wystarczy wczuć się w historię.

ocenił(a) film na 9
Ase

ale macie problemy...
ja to sie nie zastanawiam tak bardzo jak ogladam film, mi do głowy przychodza szybko odpowiedzi i są najcześciej nie do wytłumacenia,

sorry za błędy
pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
Macieyko


#5 "Bo pogodziła się już ze śmiercią ojca."
> Już? Po paru godzinach? Bardzo szybko, śmiem rzec.

No tak, ale on był takim wstrętnym tatuśkiem, nie? Przecież wybrał czarownicę, a córki pogrzebał na jej prośbę.

Ja też nie bardzo zrozumiałam wątku z Angeliką i Jacobem. I Wilhelmem. Taki trójkącik... ^^ No ale chyba nie mogła tak puścić płazem tego pocałunku prawdziwej miłości. Ja bym uległa. ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones