PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97041}

Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm
6,5 70 703
oceny
6,5 10 1 70703
6,0 20
ocen krytyków
Nieustraszeni bracia Grimm
powrót do forum filmu Nieustraszeni bracia Grimm

Film był przyzwoity, jednak po Terrym Gilliamie nie spodziewałabym się przede wszystkim tak typowo
hollywoodzkiego i kiczowatego zakończenia. Dlatego wydaję mi się, że reżyser tutaj musiał iść na jakiś
kompromis z producentami i wstawić to beznadziejne zakończenie.

PRZEDE WSZYSTKIM: brakuje mi na końcu nawiązania do pierwszej sceny (!) tej z chorą
dziewczynką i tym jak jej brat kupił od jakiegoś podejrzanego typa, magiczne fasolki? o co tutaj chodzi
?! film wydaje się ucięty, a zakończenie robione jakby w 5 minut...

ktoś też to zauważył?

ocenił(a) film na 8
leila_____

Z tego co pamiętam to Wilhelm Grimm co chwilę wypominał Jacobowi tą magiczną fasolkę.
A ogólnie chodziło o to, że Jacob zamiast kupić lekarstwo to kupił "magiczną" fasolkę. Ta okazała się być "zwykłą" fasolką. Został oszukany. I ich siostra zmarła. To odbiło się na ich przyszłości. Sami zaczęli oszukiwać innych. Wilhelm nie wierzył w moce nadprzyrodzone, a Jacob tak. Stąd ich spór. Pod konie filmu jak Wilhelm niby umiera to Królowa też wspomina o fasolce, że ją posiada i przywraca go do życia (wbija mu jakiś sztylet czy coś w tym stylu w serce).
A zakończenie tak, zgadzam się, jest trochę kiczowate. Ale mimo wszystko film oceniam wysoko(za obsadę, nawiązania do wielu baśni, fajny humor i klimat)

PS. Mam nadzieję, że nie poplątałem

ocenił(a) film na 8
leila_____

Zakończenie jest kiczowate, bo to bajka, a każda bajka kończy się kiczowato. Film nasączony jest elementami bajek braci Grimm, stąd magiczna fasolka. Tak naprawdę należy znać wszystkie bajki braci, aby zrozumieć w pełni tę fabułę. Film jest dobry, pełen humoru i nawiązań, choć początek trochę chaotyczny...

ocenił(a) film na 8
Czajkaa

Film jest ucięty ?, bo to bajka. Bajka, którą pisał Jacob. Za chwilę napisze kolejną bajkę i kolejną... i tylko on zna zakończenie. Jest tam nawet taki tekst wypowiadany przez Wlilhelma, że tylko Jacob wie jak to się skończy... A, ponieważ jest to monty pythonowskie, to bajka plątała się z rzeczywistością, no a sami bracia Grimm pisali dość krwiste i mroczne opowieści...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones