PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=513277}

Niewygodna prawda

The Whistleblower
7,4 20 523
oceny
7,4 10 1 20523
Niewygodna prawda
powrót do forum filmu Niewygodna prawda

spoiler emocjonalny

ocenił(a) film na 8

...bo inaczej tego nie można nazwać.
Kończy się film, rozpędzają napisy końcowe, a Ty dalej tam siedzisz.
Nie dlatego że to co przed chwilą zobaczyłeś było tak wyjątkowe. Nie dlatego że było tak niesamowicie nakręcone. Nie dlatego że muzyka nie pozwoliła Ci wstać. Ale dlatego że nie zgadzasz się z tym co przed chwilą zobaczyłeś. Ciekawe uczucie.
Stworzyć coś co może przerazić. Co może wywołać lekkie dreszcze. Co może przyprawić o szybsze bicie serca. Ale bez (przeważnie) koniecznego do tego nadmiernie brutalnego i ciągłego rozlewu krwi.
Tu dochodzą inne emocje: pożałowanie, chęć pomocy, niezgoda, obrzydzenie, politowanie.


Dobre, nieźle nakręcone, mocne, nieźle zagrane kino, które daje do myślenia.
(choć to ostatnie to tak częste stwierdzenie - po seansie, usłyszałem na własnej kanapie: "Wiesz co ?! Kiedyś będę obrzydliwie bogaty, i zrobię wszystko żeby pomóc takim kobietom)


powinno się to zobaczyć,
m.

ocenił(a) film na 8
ma_kakan

nic dodać nic ując. Choć ja mogę jedynie dodać, jako kobieta, że patzrąc na takie sceny miałam łzy w oczach. Mam 24 lata, moja siostra 18...i pomyslec ze to mogłoby dotknąć którąś z nas... ja osobiście nie wyobrażam sobie nawet takiego piekła. Za to wiem, że gdybym spotkała kogoś za to odpowiedzialnego, wiedziała ze jest tego winny..normalnie zabiłabym gnoja...

Nie wiem jak u innych dziewczyn/kobiet ale ja po takim filmie czuje ogromną nienawiść i złośc do tych skur*** i naprawdę okropny żal do tych bezbronnych dziewczyn...

Mocne ale i przygnebiające kino.

ocenił(a) film na 8
ma_kakan

Wiesz co? We mnie obudziła się chęć zemsty. Takich frajerów powinno się wieszać za jaja i pozwolić tak umrzeć. To co robią z tymi ludźmi (handel jest nie tylko kobietami, dziećmi ale także i mężczyznami) jest nie do pomyślenia. Gotuje się we mnie po obejrzeniu tego filmu! Skąd się biorą tacy.... nie... nie mogę powiedzieć ludzie... Te szmaty, które jak gdyby nigdy nic po prostu handlują drugim człowiekiem... :/

ocenił(a) film na 10
aleera89

najgorsze jest to jak są traktowane; traktują te kobiety i dziewczyny jak śmieci, znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie. cały czas są gwałcone i poniżane, często ze świadomością, że sprzedała je własna rodzina. gdyby ONZ faktycznie robiło to, co do nich należy,gdyby swiat był chociaż odrobinę norrmalniejszy, postawiiono by wszystkich żołnierzy , któzy "korzystali z usług" tych kobiet i urzędników samej organizacji czerpiących korzyści majątkowe z tego odrażajaego procederu przed sądem i skazali na śmieirć za zbrodnię przeciwko ludzkosci. i potraktować jak zbrodzniaży wojennych - pod mur i rozstrzelać. natomiast egzekucję wyemitować na cały świat, żeby ludzie widzieli na własne oczy, co spotyka tych, którzy łamią podstawowe prawa człowieka i sami siebie pozbawiają ludzkiej godnści.

ocenił(a) film na 10
ma_kakan

racja...:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones