PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 071
ocen
5,6 10 1 103071
4,8 26
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Dziwne istoty w filmie

ocenił(a) film na 1

Co to za dziwne istoty w tym filmie np. w 17 minucie otaczają Noego? Niech mi ktoś bardziej obeznany w Biblii to wyjaśni.

ocenił(a) film na 9
Raze

To tzw. "grigori" ("watchers", "czuwający", "strażnicy" lub "obserwatorzy" - różne formy tłumaczenia można znaleźć...). W samej biblii niewiele się można o nich dowiedzieć. Księga Rodzaju wspomina o tzw. "synach bożych", którzy spłodzili potomstwo z "córami ziemskimi". Z tych związków mieli się zrodzić giganci - tzw. "Nefilim". Istoty pokazane w wersji filmowej w zasadzie łączą w sobie cechy zarówno "grigiri" jak i "nefilim".
Motyw "czuwającego" pojawia się np. w Księdze Daniela. Znacznie więcej informacji o nich można znaleźć głównie w apokryficznej Księdze Henocha (Szemihaza i 200 upadłych "czuwających", którzy nauczają ludzi i pomagają im stworzyć pierwszą cywilizację, niekoniecznie za zgodą "Najwyższego"). Wzmianki pojawiają się także np. w Księdze Jubileuszów, Księdze Zohar, pismach sumeryjskich czy po prostu różnych legendach hebrajskich.
Zainteresowanych bliżej tematem polecam np. pozycję książkową Roberta Graves pt. "Mity hebrajskie".

ocenił(a) film na 1
adamog1

serdecznie dziękuję z merytoryczną odpowiedź

użytkownik usunięty
Raze

Teraz już wiem kto daje rekomendacje tu na filmwebie, czytajcie dzieci i nastolatki...
Do tego jak widać po waszych gustach, lub ich braku, filmowych, kompletne bezguścia...

ocenił(a) film na 1

napisz coś więcej o tym co napisałeś wyżej

ocenił(a) film na 1
Raze

edit

ocenił(a) film na 1

cyt: "Do tego jak widać po waszych gustach, lub ich braku, filmowych, kompletne bezguścia"

- szmirze pod tytułem "300: Początek imperium", dał 6 gwiazdek, widać po twoim guście, lub jego braku, że mam do czynienia z totalnym prowokatorem bez gustu.

użytkownik usunięty
Raze

Zobacz ile filmów obejrzałem i ile mam ocenionych, to po pierwsze i udaj się do okulisty jak nie widzisz jakim obrazom dałem za to notę 9...

ocenił(a) film na 1

ale nie rozumiem co masz do mnie?

użytkownik usunięty
Raze

Totalny prowokator bez gustu, właśnie opisałeś siebie i pozostałe 99 procent ludzi piszących na tym portalu...

ocenił(a) film na 1

film jest na motywach Biblii i mi się podobał. masz coś do tego filmu? przedstaw argumenty. w mojej topce znajdzie się kilka fajnych kawałków którymi nie wzgardził by najbardziej zgorzkniały koneser kina, ale są też filmy bliskie sercu. Powiem ci, że kiedyś oglądałem lepszy fil o Noe i Arce Noego, kończył się na Wieży Babel.

użytkownik usunięty
Raze

Nic poza rolą głównego bohatera, ani zdjęcia, ani tym bardziej muzyka, nie obroni tego obrazu przed daniem mu wyższej oceny niż moja...
Chyba że ktoś lubi pytać się samego siebie po zakończeniu seansu "Co autor miał na myśli?" albo "Co on ćpał kręcąc to gówno?"...
Lubie kino autorskie, ale to jest za bardzo pokręcone i tyle ode mnie w temacie...

ocenił(a) film na 1

Ale seria "Biblia" też nie była doskonała, uświadom sobie np. kreacja Jana Chrzciciela w dredach czy aktor który grał Chrystusa. Ale jak lubisz filmy biblijne to nie mało cię to interesuje. Widziałem wszystkie możliwe filmy biblijne. Ha ha ha.

użytkownik usunięty
Raze

Nie mówię że nie jest, ale to coś to po prostu jest wydmuszka i tyle...

ocenił(a) film na 1

a jak chcesz kręcić 2 godzinny film na podstawie kilku strof Biblii?

użytkownik usunięty
Raze

Wydmuszka i pokręcony jak włosy rastamana...

ocenił(a) film na 1

Ale ten serial "Biblia" też nie był doskonały :)

użytkownik usunięty
Raze

Nie był doskonały ale w porównaniu z tym był genialny...

ocenił(a) film na 1

A argumenty, dlaczego ten film to taki gniot, ale z wyłączeniem tego że reżyser jest Żydem?

użytkownik usunięty

Nie warto pisać z Raze, który jest zwykłym trollem posiadającym mnóstwo kont. Najlepiej dać sobie z nim spokój i zakończyć pisanie postów. Wspomniany użytkownik potrafi podrabiać konta innych i podszywając się pod nich, obrażać innych.
Uważaj na niego!

użytkownik usunięty

Ten film miał być z założenia kolejnym dziełem psychodelicznym tego reżysera, o ile "Czarny łabędź" był w miarę spójnym i zrozumiałym obrazem, tak "Zapaśnik" już nieco miał cięższy klimat ale nadal utrzymywał poziom jego kunsztu. Największym zaś w/w reżyser wykazał się w swoich pierwszych produkcjach np. w "Pi", ale za arcydzieło uważam tylko jeden jego film, mianowicie "Requiem dla snu". To coś pt. "Noe" to s.f na pograniczu psychodelii, a tak naprawdę kiczu i pseudo intelektualnej papki...

użytkownik usunięty

Ten post chyba nie był skierowany do mnie.

użytkownik usunięty

Nie nie był, ale tak a propos Raze to nic do nie go nie mam...

użytkownik usunięty

Ja tylko ostrzegałem...

użytkownik usunięty

Ok spox i dzięki w takim razie...

ocenił(a) film na 10

buahaha , chyba ograniczony jakiś koleś....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones