PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 073
oceny
5,6 10 1 103073
4,8 26
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Nie rozumiem oburzenia widzów w kwestii niezgodności obrazu z zapisami biblijnymi. Noah to dramat fantasy, a nie ekranizacja opowieści o Noe. Skądinąd sama Biblia klasyfikowana jest przez wielu jako zbiór opowiadań nierzeczywistych...Ciekawe podejście reżysera do historii budowy arki i przedłużenia egzystencji gatunkowej, dobra obsada i gra aktorska. Nie jest to arcydzieło ale dobrze się ogląda.

ocenił(a) film na 8
Praga03

Z całym szacunkiem, ale przecież biblia to pozycja literacka właśnie z gatunku fantasy.
Możliwe również, że Darren Aronofsky nie czerpał wiedzy jedynie z krótkiego i skromnego biblijnego opisu potopu.
Potop był również opisywany przez inne cywilizacje starożytne w wielu miejscach na Ziemi i w różnym czasie (oczywiście te, które przetrwany potop).
Kwestią dyskusyjną jest jedynie czy potop miał charakter globalny czy lokalny. Czy jest to zjawisko cykliczne i spontaniczne. A także ile takich potopów miało już miejsce w znanej nam historii ludzkości.
Reżyser świetne scharakteryzował postać Noego. Z jednej strony "wybraniec" i wizjoner, z drugiej maniak z urojeniami lub wariat słyszący głos Boga w swojej głowie.

ocenił(a) film na 7
Moviemakerr

Dokładnie tak właśnie napisałam. Myśląc o ekranizacji chodziło mi o trzymanie się ściśle wersji biblijnej, bo taką wersję myślę, zna większość ludzi na świecie ponieważ statystycznie chrześcijaństwo to nadal dominująca religia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones