PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108116}

Noi Albinoi

Nói albinói
7,3 15 258
ocen
7,3 10 1 15258
6,7 10
ocen krytyków
Noi Albinoi
powrót do forum filmu Noi Albinoi

Proszę podawajcie tytuły filmów które wg Was sa najlepsze jesli chodzi o kino skandynawskie!dzieki z góry

ocenił(a) film na 9
Corleone_

Wszystkie filmy Bergmana, Anderssona i Fridrikssona.

Klee

A jeśli chodzi o młode kino, to "Noi Albinoi" jest dla mnie numerem jeden.

ocenił(a) film na 7
Klee

"Wszystkie"
troszkę się zagalopowałeś kolego.wczesne bergmany to oczywiste porażki.

ocenił(a) film na 7
Corleone_

polecam gorąco Jabłka Adama i Sztukę płakania ! Zakochani widzą słonie również można zobaczyć :)

ocenił(a) film na 8
just_ex

Sztuka płakania - mistrzostwo! Jeden z bardziej walących po głowie filmów

Catherine

Oglądałam kilka dni temu i taka złość mnie ogarnęła...mnie laika-tzn.film bardzo dobry-polecam

just_ex

Zakochani Widzą Słonie nie przemówił do mnie, ale Jabłka Adama i Sztukę płakania naprawdę polecam :-)

just_ex

Potwierdzam bardzo! Moje ulubione :)

Corleone_

Zło
Idioci
Księga Diuny
Medea
Kłopotliwy człowiek
Europa
Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Dziewczyna, która igrała z ogniem
Jak w niebie

to o czym pomyślałem od razu

pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
greenbag

* Księga Diny :) świetny film
* Kłopotliwy człowiek - pierwsza scena rozwala, ogólnie również bardzo polecam
* Millenium --> cała trylogia, mimo iż mistrzowskim kinem nie jest, to jednak mnie zachwyciła aktorstwem, szczególnie Naomi Rapace
Jak dla mnie - Elling, Tuż po weselu, Większość ludzi mieszka w Chinach, Strasznie szczęśliwi, Aberdeen, Historie kuchenne.

Ogólnie polecam chomika Mirabelki, dziewczyna ma kopalnię filmów, dzięki niej się dokształciłam z powyższych

A no i klasyka - von Trier prawda?

Catherine

jasne, że Diny :))))

greenbag

Zgaddzam się, że Księga Diny, ale Zło i Jak W NIebie - rewelacyjne. "Jak w niebie" trwa trochę ponad dwie godziny, a jak się kończy to człowiek jest zdziwiony, że tak szybko.

Corleone_

"Pozwól mi wejść" :)










za kroootki




chewbacca1991

"telenowela" i wejdz na imax jest tam sporo kina skandynawskiego i nie tylko i co najwazniejsze nie wszystko bylo w kinach a raczej lwiej wiekszosci prozno szukac w necie czy kinie no i bez limitu. pozdrawiam

grzeszq4

gdzie niby na imaxie są filmy skandynawskie?

ocenił(a) film na 8
Corleone_

Elling, Historie Kuchenne.

ocenił(a) film na 8
Corleone_

Dobre serce
Kłopotliwy człowiek
Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Tuż po weselu
Wilbur chce się zabić

moim zdaniem wszystkie skandynawskie filmy są lepsze od tych z góry nastawionych na komercyjny sukces.
nie polecam tylko filmów młodzieżowych np. fish tank czy fucking amal, bo gra aktorska stoi tam na naprawdę niskim poziomie a fabuła również nie jest porywająca.

zglonowana

Fish Tank nie jest skandynawski i jest pierwsza klasa.

A a'propos polecanek, to miniserial "Królestwo" von Triera jest świetny i , uhm, bardzo skandynawski ;-).

Corleone_

"101 Reykjavik"

ocenił(a) film na 8
Corleone_

reprise
farval falkenberg
man tanker sitt
poza wczesniej wymienionymi, na pierwsza mysl wlasnie te mi przychodza do glowy.

ocenił(a) film na 9
Corleone_

Ja od siebie dodam jeszcze norweskich "Kumpli" naprawdę bardzo przyjemny film, który zostaje długo w pamięci.

Leukon0e

http://img1.vpx.pl/up/20100905/a34.jpg
... do tego oczywiście takie arcydzieła jak "Jabłka Adama" czy "Sztuka płakania" czy "Kłopotliwy człowiek".

Corleone_

"Kolor mleka"

Corleone_

"Zło" i "Jabłka Adama"

Corleone_

1. Jabłka Adama
2. Jabłka Adama
3. Jabłka Adama
...
patrz. Mads Mikkelsen

Corleone_

dla mnie chyba Persona, goscie wieczerzy panskiej, pieskie zycie czy psie zycie i fanny i aleksander, głód (z muzyką komedy)

użytkownik usunięty
pan_cogito14

DeUsynlige ('Zniknięcie'). Mój ulubiony norweski film. W ogóle filmy z Trodem Espen Seimem - 'Hawaii, Oslo' i seria Varg Veum.'När mörkret faller' też jest bardzo dobre, jeśli chodzi o współczesne kino skandynawskie. 'Fish Tank' to dobry film, ale nie ma nic wspólnego ze Skandynawią ;)
Aha, no i islandzka komedia Sveitabrúðkaup. Niesamowite widoki.

Corleone_

uno na pierwszym miejscu (zdecydowanie)

Corleone_

Musta jää

ocenił(a) film na 8
Corleone_

zdecydowanie Klopotliwy czlowiek :)

ocenił(a) film na 7
Corleone_

'Do ciebie człowieku', 'PIeśni z drugiego piętra' (wymienionego wcześniej Anderssona) oraz absolutnie genialny 'Kłopotliwy człowiek'. To z tych nowych, z Bergmanów: Godzina Wilka, Persona, Milczenie, Siódma Pieczęć

ocenił(a) film na 7
Corleone_

"W drodze do domu"
"Nie bój się mnie"
"Otwarte serca"
"Błyskające światła"
"Zieloni rzeźnicy"
"Bracia"

ocenił(a) film na 8
Corleone_

Czy jest jakaś pozycja książkowa tylko i wyłącznie o nowym kinie skandynawskim? Chętnie bym sobie poczytała...

ocenił(a) film na 10
Corleone_

Polecam "Factotum" - hollywoodzka obsada ale jest to film Benta Hamera (Historie kuchenne itd) i cały klimat filmu pozostal bardzo skandynawski. genialny film!
Jeszcze 101 Reykjavik i Elling!!

ocenił(a) film na 7
Corleone_

Svidd Neger
Człowiek który pokochał Yngvego
Elling/Matka Ellinga
Millenium - całość
Przełamując fale
Księga Diny
Zło
Jabłka Adama
Tuż po weselu
Historie kuchenne
Kumple
Pozwól mi wejść
Nasza klasa (naciągając, bo estońska)
Szepty i krzyki
Siódma pieczęć

vigdis

"Siódma Pieczęć"
"Elling"

klejstos31

oraz "Zło"

ocenił(a) film na 8
Corleone_

mój top 10 z "nowszych" filmów:

1. Dogville
2. Tylko razem
3. Fu*king Amal

4. Jabłka Adama
5. Haevnen
6. Elling
7. Tańcząc w ciemnościach
8. Zakochani widzą słonie
9. Noi albinoi
10. Przełamując fale

ale jeszcze upatrzone mam do obejrzenia takie petary jak Dróżnik, Historie kuchenne, Tuż po weselu, Sztuka płakania i ładnych kilka innych tytułów :)

ocenił(a) film na 6
sten44

1.Tańcząc w ciemnościach
2.Jak w niebie
3.Zło

Corleone_

Drodzy kinomaniacy, mysle ze moglibyscie mi pomóc.
Chodzi o jeden film z pewnoscia kino skandynawskie, widzialam go kilka lat temu [mniej wiecej 2002-2004] w ramach DKF, za cholere nie pamietam tytułu.
Film opowiada historię kilku ludzi, ktorych losy splataja sie w jednej chwili ukazanej pod koniec filmu. Chodzi o: [z tego co pamietam] rodzine, która czeka na przeszczep dziecka i nie ma na niego pieniędzy, mąż chyba znajduje je w jakiejs reklamówce na ulicy, chłopaka ktory jest na cos chory, przebywa w jakims zakładzie, miewa ataki paniki i w czasie jednego z takich atakow ucieka z zakladu [najwyraznie bieg go odstresowywal] oraz jego opiekuna ktory pod koniec filmu go ratuje przed zderzeniem z karetką wiozącą rodziców z dzieckiem na przeszczep.

POMÓŻCIE!

z góry dziekuje

Resiunia

Hawaje Oslo

mab04

jesli bedziesz kiedys w gdansku, masz u mnie browara.

Resiunia

Mocne kino Nicolasa Refna:
1. Trylogia : PUSHER (Dealer) - Nicolas Winding Refn - bardzo mocne
2. Valhalla: Mroczny wojownik - Nicolas Winding Refn
3. Bleeder (1999)
Morten Tyldum:
4.Łowcy głów ( na podstawie książki NESBO) bardzo dobry

i inne które bardzo lubię:
5. Zieloni rzeźnicy
6. UNO
jeszcze z dogmy:
7. Festen

i wiele wiele innych
5.

monauta

W kosmosie nie ma uczuć (Szwecja) polecam, polecam, polecam! O 18 latku z zespołem Aspergera i problemami z przystosowaniem do otoczenia połączony z niebanalnym ukazaniem miłości braterskiej i nie tylko:) Jeszcze wymieniony wcześniej Kolor mleka, ewentualnie lżejsze filmy na wieczór Amors baller, Switch http://www.filmweb.pl/film/Switch-2007-459047 Jakoś to tak jest, że kino skandynawskie z tematów, z działu "dla nastolatków" potrafi zrobić ciekawy film inny ot wszystkich amerykańskich produkcji. :)

iamcassie

w pełni się zgadzam bardzo przyjemy film!!! a rodzime produkcje leżą i kwiczą

iamcassie

O jej, muszę poprawić niewybaczalną literówkę: OD, od od, amerykańskich produkcji oczywiście :D

ocenił(a) film na 6
iamcassie

super byloby gdyby wszyscy podawali od razu linki, tak jak ty (dzieki bardzo), ulatwia to szukanie :).

ocenił(a) film na 8
Corleone_

Oprócz wymienionych wyżej: Vegas, Lilja 4-ever, Paha maa, Brodre, Nattevagten, Reykjavik-Rotterdam, En ganske snill mann, Kandidaten, Prag, Insomnia.

ocenił(a) film na 8
Corleone_

"szef wszystkich szefów" larsa von triera..

ocenił(a) film na 7
kasandra_21

wszystko co pana N.W. REFNa,zwlaszcza BLEEDER

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones