PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8199}

Nosferatu wampir

Nosferatu: Phantom der Nacht
7,6 17 910
ocen
7,6 10 1 17910
7,9 15
ocen krytyków
Nosferatu wampir
powrót do forum filmu Nosferatu wampir

Zaczne od dobrych stron tego filmu. Po pierwsze Kinski w swojej roli jest niesamowity. Po drugie film emanuje klimatem mrocznym i ponurym. O ile w innych filmach klimat podbudowywano muzyką to tutaj to samo zrobioną. . . ciszą. Wiele scen nie ma muzyki a na klimat składają sie takie odgłosy jak wycie wilków, wiatr itd. Film bardzo subtelnie tworzy klimat grozy.

Dużą wadą tego filmu jest jednak rozwlekłość. Na niektóre rzeczy poświęcono za dużo czasu filmu przez co istotniejsze sceny zostały skrócone do kilku zdań. Tak jest ze sceną kiedy Lucy pierwszy raz spotyka Dracule. Ten w niezwykle łopatologiczny sposób mówi jej o tym jak bardzo jest samotny i jak bardzo łaknie miłości drugiej osoby. Początkowo myślałem że nawiaże sie między nimi jakas wieź, że wprowadzony zostanie wątek romansu jednak nic sie takiego nie stało. Myślałem też że bardziej rozwiną postać naszego Nosferatu i dokładniej pokażą jego "zaszczucie", ale niestety nic z tego. Dałęm filmowi 7/10 bo ma on swoje plusy jednak jako film ogólnie nie przypadł mi do gustu.

ocenił(a) film na 8
mim1312

nie ma sensu pisac własnych opinii skoro są takie celujące jak ta
brawo mim1312, zgadzam się z Tobą w 100%
to jednak klasyka kina grozy i za to dam jedno oczko więcej

ocenił(a) film na 8
mim1312

Zapomniałem wspomnieć (po ponad roku), że nie podobało mi się przemianowanie imion postaci. W oryginale wszystkie imiona zostały zmienione. Tutaj, wróciły imiona z powieści Stokera, co nie spodobało mi się. To dało filmowi własnej "osobowości", dla mnie nosferatu zawsze nazywał się Graf Orlock, naprawde szkoda że zmieniono je w remaku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones