PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665400}

Obcy: Przymierze

Alien: Covenant
5,7 79 067
ocen
5,7 10 1 79067
4,8 32
oceny krytyków
Obcy: Przymierze
powrót do forum filmu Obcy: Przymierze

Niestety nie mogę powiedzieć, żeby film spełnił moje oczekiwania choćby w połowie. Lubię obcego, jednakże nie nazwę się wielkim fanem - po prostu oglądałem wszystkie części, być może stąd moja niewiedza, a oczekiwania mam jak każdy inny człowiek. Były momenty gdzie się wynudziłem, załamałem i pogubiłem. Na przykład:
1) To jednak David zabił Waltera skoro ten był "ulepszony"?
2) - Hej, nie zabijajmy obcego na statku bo go kwas przeżre na wylot - 5 minut później łycha koparki nienaruszona. Nie mówiąc już, że sama walka trwała również 5 minut..
3) Wszystkie momenty z obcymi są przewidywalne, trwają zbyt krótko (walki) lub zbyt szybko (zarażenia przez facehuggery).

Czego mi brakowało:
- Chwil grozy, ogólnego mroku (wizualnie), zaskoczenia ze strachu i satysfakcji z oglądanych potyczek. Gdyby to było, spokojnie oceniłbym film na 9, tak jest tylko 6.

Co mi się podobało?
+ Ścieżka dźwiękowa, sceneria, xenomorphy. To, że to po prostu obcy - niestety nie tak dobry jak kiedyś.

Reasumując: film godny obejrzenia, uważam, że kto widział wszystkie części to musi obejrzeć i nową. Brakuje mi jednak jakiejś totalnej dominacji ze strony xenomorphów. Mogłyby nawet powybijać te androidy, nie lubię ich, ale to już moje subiektywne wizje :-)

ocenił(a) film na 6
Mihauke

Do tego, co napisałeś dodam jeszcze kolejne punkty:
4) Jedni z lepszych naukowców (bo na taką poważną misję żółtodziobów raczej by nie brali), gdy tylko odkryli, że na planecie jest ziemska atmosfera postanowili nie brać ze sobą hełmów i kombinezonów. Zupełnie nie wzięli pod uwagę tego, że w powietrzu mogą znajdować się zagrażające ich zdrowiu lub życiu obce patogeny.
5) Co jak co, ale podczas takiej misji nawet uzbrojeni naukowcy powinni być eskortowani przez zawodowych wojskowych.

Mihauke

Tak zabił go, było pokazane jak Walter wacha się trzymając kamień w ręku a David sięga po nóż, co do drugiej kwestii to coś tam kwas przeżarł, chyba nie oczekiwałeś że cała konstrukcja się nagle stopi a na statku musi zostać zachowana hermetyczność. Co do przewidywalności pełna zgoda, ogólnie mam podobne odczucia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones