PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665400}

Obcy: Przymierze

Alien: Covenant
5,7 79 137
ocen
5,7 10 1 79137
4,8 32
oceny krytyków
Obcy: Przymierze
powrót do forum filmu Obcy: Przymierze

Słodki Jezu...

ocenił(a) film na 5

...jak można było to zrobić marce "Alien"?! I to jeszcze przez ojca Ridleya?! Zacznijmy od pozytywów. To naprawdę widowiskowe i świetnie nakręcone kino sci-fi. Tyle. Jak na film z rodziny "Obcy" to w ku#wę za mało! Tego można oczekiwać od wakacyjnej sensacji z Tomem Cruisem, który chce jeszcze zarobić dla scjentologów trochę hajsu. Bohaterowie są tragiczni, nijacy i służą wyłącznie za mięso armatnie. Pamiętacie Dallasa, Asha, Parkera, małą dziewczynkę czy gościa z korpo? Pewnie, że tak. Tutaj będziecie mieć nawet problem z identyfikacją kto jest z kim, a imion nie zapamiętacie w ogóle. Temat walki z obcym znów podobny do poprzednich części i jak gdyby powielony na siłę. Główna bohaterka, to obraza dla Ripley. I teraz cios kończący. Wytłumaczenie skąd się wziął gatunek obcego. To straszne, ja płaczę. Nadal wierzę, że uda się to jakoś odkręcić i opowiedzieć inaczej.

ocenił(a) film na 1
lov69

Też nie przypuszczałem że Sir Ridley zarżnie legendę, którą sam stworzył do spółki z nieodżałowanym H.R. Gigerem...Co prawda bardzo zaniepokoił mnie już Prometeusz, Przymierze przeszło jednak moje najgorsze obawy, w porównaniu z tym filmem lepsze już są koszmarki pt. Alien vs Predator, bo przynajmniej nie rujnują całego uniwersum, zaś Obcy pozostaje tajemniczym drapieżnikiem z kosmosu, nie zaś efektem manipulacji genetycznych sfrustrowanego androida o niejasnej orientacji seksualnej (o ile takowe ją posiadają, bo niby po co)...Przykro mi to napisać, ale mój ukochany (niegdyś) reżyser, który tworzył kiedyś arcydzieła i kamienie milowe w historii kinematografii powinien przestać kręcić filmy i przejść na emeryturę.
P.S. cieszę się że nie On reżyseruje sequel Blade Runnera, bo aż strach pomyśleć jaki niewypał mógłby z tego powstać - w tej chwili, sądząc po zwiastunach liczę na filmik, któremu spokojnie dam 6-7 gwiazdek, na arcydzieło nie liczę, ale na przyzwoite kino trzymające jaki taki poziom.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Dodley_Muffet

Zgrywasz idiotę/idiotkę (bo płci nie znam) - kpisz czy o drogę pytasz ? Ridley był GENIUSZEM KINA - kręcił w zasadzie same arcydzieła - taki niskobudżetowy Pojedynek to ja mogę oglądać w nieskończoność....to że zszedł na psy w podeszłym wieku to już zupełnie inna sprawa

RogerVerbalKint

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

lov69


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones