PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869037}
4,0 3 492
oceny
4,0 10 1 3492
1,0 4
oceny krytyków
Oczy diabła
powrót do forum filmu Oczy diabła

Czy ktoś na prawdę wierzy że poważny przestępca który zarabia na tym biznesie grube pieniądze od wielu lat, w dodatku ma nad sobą jeszcze bardziej wpływowych i majętnych ludzi nawet od samego paprysia zgodziłby się na taką rozmowę i opowiedział wszystko szczegółowo przed kamerami (w dodatku podał lokalizację takiego miejsca w Polsce, a za to pewnie już dzisiaj zostałby przez kogoś sprzątnięty) i to jeszcze twarzą w twarz? I to wielkie nawrócenie na końcu i płacz, i Vega bohater - uratował dziecko z rąk samego szatana - happy end! XD Przecież to j*bie fejkiem na kilometr. Wiem że to wszystko co opisane zostało w tym "dokumencie" dzieje się na prawdę i jest to temat który powinien być nagłaśniany, ale forma w jakiej to zostało pokazane wydaje się trochę komiczna i mało wiarygodna dla świadomego odbiorcy znającego inne "dzieła" naszego Patryka...

ocenił(a) film na 1
Akira_666

Boże w końcu znalazłem kogoś o tych samych poglądach, jak patrzę na te komentarze tych ludzi to się załamuje jak ktoś może w to uwierzyć, a co sądzisz o tragicznym wątku (całe szczescie krótkim) z tym Pittsem całym XD który jest bohaterem wojny Afganistanu i Vega straszy go, że mu odbiorą obywatelstwo podczas gdy USA nigdy czegoś takiego nie robi tym bardziej z odznaczonymi orderem Medal of Honour, tak jak napisał kolega wyżej, żenada i kpina

ocenił(a) film na 1
Jakubek_Explorer

Też się cieszę, że ktoś myśli podobnie do mnie xD ten dokument to zlepek informacji, które są ogólno dostępne i skopiowane przez vege pod zmyśloną historią groźnego szatana handlarza z polszy, który przy vege papla wszystkie tajemnice swojego biznesu o tak o poprostu. XD Większość komentarzy na fb chwali jaki to nie jest to super dokumet. Temat faktycznie warty nagłośnienia ale sposób przedstawienia go przez vege to dno.. i dokumentem jest słabym.

LonelyWalkingDead

https://noizz.pl/spoleczenstwo/czy-film-vegi-oczy-diabla-pokazuje-prawde-o-handl u-dziecmi-zapytalismy-ekspertke/heseedk?utm_source=kultura.onet.pl_viasg_noizz&u tm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Czyli jakby opinia eksperta w tej sprawie sprzeczna z Twoją. Ale to Ty wiesz lepiej i tego się trzymaj.

mars700

A jeśli ów ekspert wie o temacie, i wie, że takie rzeczy dzieją się, i że uczestniczą w tym procederze osoby "które stać na wynajem helikoptera i samolotu", to ja pytam Co ten ekspert u licha robi w swojej pracy zawodowej skoro nie udostępnia nazwisk osób, które w tym biorą udział? O tym, że od dawna odbywa się handel ludźmi i ludzkimi organami to ludzie wiedzą, natomiast zastanawia mnie działanie takich organizacji i fundacji, które w statucie mają wpisane ich zwalczanie, a ich praca chyba kończy się jedynie na raportowaniu "tak, mamy problem". Szkoda, ze p. Ekspert z wywiadu nie pochwaliła się przy okazji ile dzieci uratowała.

tlenka4

No dobra, tylko że gdyby taki ekspert od ów dziedziny zaczął sypać nazwiskami i danymi osób siedzących w tym całym "biznesie" raczej nie wykluczył by z niego nikogo poza samym sobą udostępniając takie informacje, a poza tym zakładając że udało się mu zdobyć i przekazać takie dane osobom trzecim, ludzie zajmujący się tym poj******* procederem byli by zapewne bezkarni - za grube ryby, za duże układy i za wysoko postawieni ludzie ... W tym nie siedzą jakieś szaraki ...

MaTHie_fw

Tylko, że gdyby... A realny świat ? Palenie informatorów na dłuższą metę niczego chyba nie daje. Kto będzie gadał z policyjnym kapusiem ? Czy policyjny kapuś były w stanie nakręcić taki dokument ? Ile zdradził Jeffrey Epstein ?

tlenka4

Kolejna ekspertka hahaha sama fota mówi wszystko..

Jakubek_Explorer

No wątek tego Tomka też mi się wydawał strasznie naciągnięty i tak na siłę wrzucony aby dodać jakiegoś dramatyzmu jeszcze... Jak niby miałby się wydostać z tego burdelu czy gdzie on tam został prowany i jakim cudem trafił za ocean do Ameryki, i po tym wszystkim wiedzie spokojne życie? Jaki to ma sens? W dodatku był porwany w takim wieku że pamiętałby na pewno swoją matkę, dlaczego nie chciałby się z nią spotkać chociaż? Głupota aż bije po oczach

Akira_666

VeGA doBrY, BAnDyCi źLi!!! Ten dokument wyglądał trochę jak próba wybielenia się po tych wszystkich beznadziejnych filmach, a te puszczanie oczka do katolików aby ich do siebie przekonać jest po prostu żałosne

Akira_666

To się grubo mylicie, jeśli myślicie, ze z Tomkiem to kłamstwo. Śledzę ta sytuacje od kilku lat i jest wszystko tak samo jak było zaprezentowane na filmie. Co więcej, cała sytuacja wydarzyła sie 25km od miasta, z którego pochodzę i duzo osób o tym porwaniu pamięta. Poza tym dziecko w takim wieku jest wstanie zapomnieć :/ Zachęcam do odwiedzenia tego profilu na fb https://www.facebook.com/tomaszcichowicz31/

ocenił(a) film na 1
magda00015

Ludzie uwierzą w każde gówno. Nie, ten Amerykanin nie jest żadnym dzieckiem porwanym w Polsce 30 lat temu, przekonanie matki tego nie dowodzi, bo ewidentnie jest straumatyzowana i wzięła losową informację za prawdę, bo tonący chwyta się brzytwy. Nikt by mu nie zabrał obywatelstwa, po prostu koleś nie wie WTF i czego chce od niego jakaś stara baba z Polski.

ocenił(a) film na 1
magda00015

Szwagier stryja mojej kuzynki mieszka 24 kilometry od tego miejsca i mówi, że to bzdury.

Jakubek_Explorer

Bo większość Polaków to prostoduszne de_bile XD Jak im powiesz o "polska stronk wojne wygrała" i o Jezusku to ci du+pe wyliżą po s+raniu. Przepraszam za dosłowność ale to prawda...

ocenił(a) film na 3
FrankSerpico4455

To co sądzisz o nas Polskach to Twoje subiektywne zdanie, masz do tego prawo.Ale nie specjalnie podoba mi się gdy ktoś tak łatwo osądza i obraża innych określając obraźliwymi epitetami.Trochę kultury by się przydało kolego, językowej również.

KotSib

Mnie boli po prostu że Polacy są tak naiwni. Bo kocham ten kraj, ale ludzie NIC się dotąd nie nauczyli i ponawiają te same błędy :(

FrankSerpico4455

A swoje błędy widzisz ? No serio, ale nieomylny jak widać poniżej nie jesteś.
https://noizz.pl/spoleczenstwo/czy-film-vegi-oczy-diabla-pokazuje-prawde-o-handl u-dziecmi-zapytalismy-ekspertke/heseedk?utm_source=kultura.onet.pl_viasg_noizz&u tm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Zresztą poczytaj więcej, bo w tej sprawie będzie się jeszcze sporo działo. Naiwniaku.

mars700

O czym ty pier_dolisz typie? XD

ocenił(a) film na 1
mars700

noizz.pl rzeczywiście źródło, którym można szastać. A Agata Witkowska to żaden ekspert, ot działaczka społeczna z ramienia K15. I nikt nie twierdzi, że nie ma problemu takiego jak pedofilia, handel ludźmi/dziećmi tylko, że Vega - jak to Vega - wziął statystów, bulwersujący/kontrowersyjny temat na tapet i będzie robił kolejne hajsy na tragedii i dramacie ludzkim. On nigdzie nie dotarł, a sam film jak łatwo zauważyć jest sklasyfikowany jako dokumentalizowany. Nie mylić z dokumentem. Jak usłyszałam, ze umawiają się na rozmowę na skype to aż parsknęłam. Naprawdę ciężko uwierzyć w to, że są ludzie, którzy są w stanie mu uwierzyć. A to, że zwyrolstwa każdego kalibru są na tym padole nie jest niczym nowym. Sam Patryk chyba chce się teraz robić na nawróconego sługę bożego, chyba dawno takiego odium nie czułam, jak można się bujać w ten sposób.

Vanillia

"Agata Witkowska to żaden ekspert". Żaden ekspert w tej dziedzinie to jesteś Ty. Skoro wiesz, ze Vega wziął statystów daj jakieś dowody.

ocenił(a) film na 1
mars700

Jego film mi wystarczy :) wiesz są osoby, które wierzą we wszystko co im się powie. Vega po kłamstwach przed premierą Pętli i jego zapowiedziach, że ujawni nagrania z seks-skandalem już dawno toczy się na dnie wiarygodności

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Jakubek_Explorer

To w jaki sposób przedstawił to Vega może nie każdemu się podobać, też za nim nie przepadam ale handel dziećmi w naszym kraju jest na dużą skalę, obejrzyj reportaż Ewy Przywarskiej z 2017 a gość o którym tam jest mowa to Krzysztof Pomorski wpisz sobie w Google

maciej_mackowiak10

Reportaż Ewy Żarskiej*, która od roku nie żyje bo (podobno) popełniła samobójstwo. Przypadek?

Szymen

Też tak uważam. Zero zainteresowania śmiercią Ewy Żarskiej,

Jakubek_Explorer

Dokładnie. Duchy, kryptydy, paranormalia są faktem, a gdyby NIE zjawiska paranormalne nic by nie było ani nigdy nie powstało

Akira_666

Hahaha No dobrze ze nie tylko ja się śmiałam , jak uratował dziecko, ciekawe co musiał zrobić bo tego już nie było. Niesamowicie niewiarygodne, koło dokumentu to nawet nie leżało, ale cóż... tak wiadomo ze takie rzeczy się dzieją ale to co obejrzałam to najgorzej ustawiony szmelc roku

Loki_laufeyson93

Nie rozumiem co z wami nie tak. Może i formą pokazania problemu przez vege się wam nie podobać ale kurde jest to pierwszy taki film wogule.
I nie wydaje mi się że zasługuje na miano szmelc roku. Zamiarem było ukazanie problemu lepiej by było żeby na końcu pokazali ze to dziecko idzie na części?
A może lepiej całkiem się odwrócić albo jaja z tematu zrobić. Haha vega zrobił szmelc. Oby waszego dziecka nie dopadło takie "porwanie"

ocenił(a) film na 3
lion_kris

Myślę że lepiej by było gdyby takie poważne i drastyczne tematy były poruszane przez profesjonalistów , osoby które potrafią zrobić rzetelnie opowiedziany dokument, jak np. Sekielscy. Kiedy robi to Vega to trudno nie czuć zażenowania i niesmaku bo to szmelc właśnie....To nie pierwsza informacja o sprzedaży dzieci, nikt tu kurtyny nie odsłonił przed nieświadomym społeczeństwem.Temat pojawia się od kilku lat.Pragnę by tak poważne tematy były poruszane przez profesjonalistów, celem Papryka moim zdaniem było szokowanie i objawianie się niczym megaloman jak zmienia złych hadlarzy do szpiku kości w płaczących, pławiących się w poczuciu winy ludzi( kto w to uwierzy ???? ) i ratuje dziecko przed sprzedaniem...Mam pytanie jedno - czy nie powinien powiadomić odpowiednich służb spotykając się z takim przestępcą???

ocenił(a) film na 1
KotSib

celem Papryka moim zdaniem było szokowanie i objawianie się niczym megaloman jak zmienia złych hadlarzy do szpiku kości w płaczących, pławiących się w poczuciu winy ludzi( kto w to uwierzy ???? ) i ratuje dziecko przed sprzedaniem...Mam pytanie jedno - czy nie powinien powiadomić odpowiednich służb spotykając się z takim przestępcą???

Dokładnie. W samo sedno. Vega jest żałosnym megalomanem, a w pokazywane przez niego bzdury uwierzą chyba tylko ludzie o poziomie IQ dobrze poniżej 100.

KotSib

Wpisz sobie w Google Krzysztof Pomorski i poczytaj o nim, to jeden z tych po jebow

lion_kris

To jest temat poważny i tutaj nikt tego nie kwestionuje. Kwestionują za to film dokumentalny i ogólnie całość jaka została przedstawiona. Vega czy Vege jak mu tam, bohater ratuje dziecko ale jak? Ano nie było pomysłu jak, to ucięli temat. Ci ludzie to podstawieni aktorzy nikt normalny nie opowiadałby takich szczegółów i nie nawrócił się po rozmowie z jakimś Vegom, bądźmy poważni. Być może nastawienie moje wynika z tego ze jest to ogłoszone dokumentem a w rzeczywistości nim nie jest, ot co mnie boli. Ten film ma trafiać do takich Grażyn co to Trudne Sprawy do obiadu oglądają dla rozrywki.

lion_kris

Filmów o handlu ludźmi, pedofilii itd. było już mnóstwo. I właśnie z tych filmów Vega czerpał informacje.

lion_kris

Tak jest problem ale to nie znaczy że mamy się dawać vedze robić w chuja.

ocenił(a) film na 4
lion_kris

Zgadzam się z Tobą!

ocenił(a) film na 4
Akira_666

Wygląda jakby wziął strzępy informacji i dopasował do swojego beznadziejnego thrillera. A jeszcze te końcowe odniesienia do Boga sprawiły, że kwestionuję cały film, pomimo że pierwsza część wywarła na mnie duże wrażenie (mimo błędów takich jak to, że nie sadzę, żeby taki człowiek jak ten handlarz się spotykał na wywiad).
Właściwie nie wiem czego się spodziewałem po nim innego. Temat ważny, ale ta końcówka...

ocenił(a) film na 1
Akira_666

Ludzie nie mają wiedzy. Nie odróżniają pojęć/definicji dokumentu i paradokumentu. Masakra jak można ludzi tak w ciurka robić...

pmrawik

Tak to jest, jak społeczeństwo karmione jest "trudnymi sprawami", "dlaczego ja" i innymi tego typu gównami, które mnożą się jak grzyby po deszczu.

ocenił(a) film na 1
maggikt

Temat jak najbardziej na czasie i ważny... To straszne i wiemy ze to się dzieję naprawdę ale sposób w jaki jest to podane nie ma szans na powodzenie bo koleś który tworzy tego rodzaju dzieła po prostu się ośmiesza. I jest tak jak mówisz... więcej Pamiętników z wakacji, Trudnych spraw i Sędzi jakiejś tam a ludzie pozostaną owcami ;)

użytkownik usunięty
pmrawik

Zgadza sie, ze duzo sie kupy nie trzyma, a celem filmu jest gra na emocjach. Nie twierdze ze muzulmanie sa satanistami tylko ze gwalca. Jednak wg mnie ta religia podchodzi pod satanizm prsez to jak sie postepuja w stosunku do ludzi innej wiary, orientacji, nqzywajac ich wprodt psami i jak traktuja dzieci, zwlaszcza dziewczynki i kobiet, a juz te mniej zwiazle. Jestem w stanie uwierzyc ze muzulmanin prowadzi taki lokal dla zwyrodnialcow pedofilow elit europejskich, np taki typ:

https://nczas.com/2021/02/05/pedoelity-ludzie-macrona-czlonkami-ekskluzywnego-kl ubu-prowadzonego-przez-pedofila-i-kazirodce/

użytkownik usunięty

Poza tym moze lapia z ulicy, a moze tez urabiaja tskie patusiary ktore wyjada za granice z Romeo i trwfia do burdeli. Rodzina szuka albo mysli ze uciekla z Włochem za granice. Rozne sa przypadki. Pewne jest ze dzialaja rozne sekty ktore tak samo werbuja i handluja ludzmi
Byc moze to tyllo zlepek informacji z kartotek pokicyjnych lub filmow i oby tak bylo. Nie mniej jednak daje do myslenia zwlaszcza rodzicom i nie ma to nic wspoknego z teoriami spiskowymi.

Katolicka ideologia równie zła.

użytkownik usunięty
pierzchala01

NIe jest rownie zla. Niektorzy ksieza sa bardzo zli i ich czeka najgorsza kara w piekle, na ziemi tes powinna ich dopasc sprawiedkiwosc. ALE to co robia muzlumanie czy satanisci nie mozesz porownywac jako rowne zlo do wiary karokickiej, do ktorej nikt Cie nie przymusza. zastanow sie co mowisz. Mozesz byc niewierzacy ale zobacz co robia z niewiernymi w krajach muzulmanskich i teraz w europejskich. Obcinaja glowy za obraze proroka kary wprost ze sredniowiecza. Ktore jednak powinno aie stosowac do takich pedofili.

https://nwk24.pl/2020/07/14/papiez-oskarzony-satanistyczna-siec-dzialan-dziewiat ego-kregu-szczatki-blisko-800-tysiecy-dzieci-znaleziono-w-cysternie-katolickiego -domu-matki-i-dziecka-nieopodal-tuamu-zawier/?fbclid=IwAR1ym5nMQlmvwhnWBCyM4g7FG _cvQXNaiG1bxKQh9urrJFDIRJZBEOXNf5M

A jednak są. Dziewiąty Krąg, to katolicka grupa satanistyczna, zrzeszająca m.in. takie osobistości jak premier Holandii, brat obecnego króla Holandii i ich matkę, czy osoby, które widać na zdjęciu dołączonym do artykułu. Lista jest długa i skrupulatnie zatajana, choć ostatnimi czasy, dużo rzeczy wypływa na światło dzienne. Obecny premier Holandii już ogłosił dymisję swojego rządu i siebie, tak samo Benedykt 16 dość szybko opuścił tron papieski. No a obecny papież ma sprawy sądowe, o których w mediach oczywiście nie powiedzą.

użytkownik usunięty
karoman4

Oczywsocie! Masz racje. Ale mowisz o masonach nie o prawdziwych katolikach, Bergolio dopisuje sie do towarzystwa. Ryba osuje sie od glowy. Tak sie bawia elity ktore oddaly dusze diablu

W takim razie, kto to jest "prawdziwy katolik"?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Akira_666

Dokładnie! Stek bzdur wyssanych z palca. Temat handlu ludźmi jak najbardziej realny, ale to co tutaj pokazali to koło prawdy nawet nie leżało, a co dopiero nazywać to dokumentem. Ta produkcja obraża inteligencję każdego myślącego człowieka! Przerażają mnie komentarze pod filmem bezpośrednio na yt, ilu ludzi w to uwierzyło, mamy aż tak durny naród co łyknie każdą papkę bez składu ni ładu.

A swoją drogą... jeśli "tfurca" tego dzieła serio twierdzi, że to historia prawdziwa, to jest to sprawa dla prokuratury. Jak odzyskał to dziecko? Sam brał udział w handlu żywym towarem? Czy może wszyscy z tej siatki grup przestępczych na skalę światową (jak to twierdzą w "dokumencie" - to sieć powiązań ogólnoświatowych, niczym korpo samych vipów i bogaczy) już nie po rozmowie z Paprykiem, jak ten jeden bandzior, a telepatycznie doznali cudownego nawrócenia i puścili tę kobietę, dziecko i pośredniczkę wolno. Tak całkowicie dobrowolnie i za free, gdzie wcześniej groziło im skrócenie o głowę i było "nie stać cię". XDD No totalna farsa i parodia.

Majka7_Fire

Tak tak po rozmowie z Vege się nawrócili i płakali na koniec, to przelało czarę goryczy. Trzeba było widzieć komentarze na Facebooku pod tym filmem... Boże jestem w szoku ze ludzie wierzą ze to jest prawdziwy dokument a osoby wypowiadające się w nim są autentyczne xD wtf

użytkownik usunięty
Loki_laufeyson93

moze nie nawrocil, poprostu nachlany i nacpany cos go ruszylo. Ci gangsterzy to sa ludzie ktorzy pewnie sami przeszli podobne pieklo za dziecisntwa, bez uczuc, moralnosci, psychopaci. moze to jest fejk, tez sie zastanawiam dlaczego zgodzilby sie ktos spowiadac - to niedorzeczne. albo brakuje im towaru i chca sie rozreklamowac, bo wiedza ze zadna reka sprawiedliwosci nie dosiegnie, majac taka klientele (obluda tu jest zwaracac sie do struktur unijnych). bo raczej nie chcial zaimponowac jakeimus cwaniackiemu rezysorowi ze wystapi w filmie. duzo tu niepewnosci. jednak faktem jest ze muzulmanie dopuszczaja malzenstwa z dziecmi a wiec i gwalty sa tam czeste, faktem jest ze nie tylko ksieza w tym uczestnicza. faktem jest ze postepujaca deprawacja spoleczenstwa posuwa tych psychopatow do pojscia krok dalej w swoich diabelskich fantazjach.

Taki gangster co zachciało mu się gadać, byłby odstrzelony gdyby tylko ktoś się o tym dowiedział i właściwie to powinno zamykać temat. Żaden by nie ryzykował po to, by Papryś Vegeta nakręcił filmik na yt. Już widzę jak niby cała sieć przestępcza z elitami światowymi na czele pozwala by jakiś Heniek latał po reżyserach i opowiadał gdzie są burdele, kto jest klientelą, jak "łapią towar", itd. A później wspaniałomyślnie puszcza dzieciaka, babę i przewodniczkę "bo tak", niech idą w świat i opowiadają nie wiadomo komu co się stało.

Poza tym arabsko-muzułmańscy sataniści? XDD Taki Muzułmanin satanista byłby przez swoich jeszcze szybciej wyjaśniony, niż ci kapusie główni bohaterowie filmu. Ostracyzm społeczny to minimum co by spotkało takiego co czci Szatana. Poza tym już widzę jak taka szajka domniemanych radykałów tak blisko współpracuje z jakimiś Polaczkami, powierzając im kluczowe zadania, informując o wszystkim co, jak i gdzie robią. Kolejny absurd, przecież takie grupy pracują ze sobą, z zaufanymi ludźmi (rodzina, znajomi, rodacy), to jest jak mafia, obcy nie mają wstępu, a tu Polak który normalnie nie mógłby do nich nawet podejść, wie o nich i ich "biznesie" praktycznie wszystko, gra kluczową rolę sądząc po tym co było w filmie: wie jak wygląda burdel, jak to tam działa, kto się zajmuje dziećmi, jak, odwiedza te dzieci (historyjka o dziewczynkach na kolanach), zna klientów, miejsca gdzie to się dzieje, co się dzieje z takimi dziećmi jak skończą "pracę", że idą na organy i dla kogo, więc to nie jest zwykły młot co dostarcza tylko "towar" i nie wie nic więcej. Poza tym ten gościu to skończony idiota, który klepie jęzorem na prawo i lewo, później płacze, a na hasło ustawia "demoralizacja" czy "szara strefa". XD I w rękach takiego idioty miałyby leżeć interesy rozsianej po całym świecie domniemanej muzułmańskiej mafii czy vipów, najbardziej wpływowych ludzi, milionerów, taaa... XD Brakuje tylko kierowcy autobusu co by wstał i zaczął klaskać. No szanujmy się.

Co do braku "towaru" - wiesz ile na wschodzie (choćby Rosja) jest na ulicach bezdomnych kobiet, czy dzieci? Nie mówiąc o innych krajach? "Towaru" nigdy nie zabraknie, jakkolwiek brutalnie to brzmi. Łatwiej zgarnąć kogoś z ulicy, kim nikt się nie interesuje, nawet nie zauważy zniknięcia, albo odwiedzić sierocińce. Ba! Niejeden sam za marny grosz się zgłosi by wyciąć mu nerkę. A gdzie tam latać po parkach, sklepach, restauracjach w Polsce i zaczepiać ciężarne kobiety, czy urabiać jakąś Karynę na łódce, by oddała dzieciaka, gdzie sami mówili że ma taka kobieta rodzinę i troskliwą matkę która non-stop wydzwania i się interesuje, jest szkoła, przedszkole, sąsiedzi... Cała historia nie trzyma się kupy, 1% "faktów", reszta fantazja reżysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones