PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760011}

Oczy matki

The Eyes of My Mother
5,7 2 798
ocen
5,7 10 1 2798
6,1 10
ocen krytyków
Oczy matki
powrót do forum filmu Oczy matki

Od pierwszych scen film wciąga. Twórcy udało się stworzyć ciekawy, mroczny klimat. Sugestywne zdjęcia, dobrze dobrana muzyka, oryginalna główna bohaterka, a do tego spora dawka makabry. W połowie filmu miałem jednak nadzieję, na coś głębszego fabularnie np. zacieśnienie relacji bohaterów. Niestety gdzieś od połowy film nie zmierzał do niczego konkretnego i pomysł twórców na finał mnie rozczarował. Film jest właściwie dosyć krótki i czuć, że zabrakło inwencji na rozwinięcie tej historii, nadanie jej większego sensu, ponad tą bardzo fajną oprawę audio-wizualną.

ocenił(a) film na 7
tocomnieinteresuje

Dokładnie zgadzam się z opinią. Byla głęboka więź córki z rodzicami, ale z czego ona wynikała? Wydawała mi się nienaturalna, cała historia byla raczej naiwna..
MImo wszystko deceniam film za klimat i wyróżnianie się na tle innych tego typu produkcji.

ocenił(a) film na 8
fmd3d

Więź wynikała z tego, że mieszkali w odosobnieniu i były to praktycznie jedyne osoby w jej życiu. Samotność i przywiązanie to bardzo ważne kwestie w tym filmie. Moim zdaniem zakończenie jest jak najbardziej sensowne, ponieważ jego istotą nie był rozwój wydarzeń a raczej ukazanie portretu psychologicznego bohaterki w odniesieniu do traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa. To film zrealizowany z dużą wrażliwością, szczerze mówiąc naprawdę nie rozumiem tak niskich ocen. (5.7)

ocenił(a) film na 9
tocomnieinteresuje

Osobiście właśnie ten brak finału podobał mi się bardzo . Niestety wiele dobrych filmów jest psute przez słabe zakończenie . Gdyby wszystko zostało roz przez sane i wyjasnionecsly wcześniejszy klimat filmu stracił by sens.

ocenił(a) film na 6
Pawkacz

Rozumiem. Ciekawe, że od seansu minęło już trochę czasu i zupełnie nie pamiętam już, jak to się skończyło, co źle o mnie świadczy, lub naprawdę musiało nie pozostać mi w pamięci :) Zwykle otwarte zakończenia są ok, na pewno w horrorach sporo pojawia się też finałów bez happy endu, przewrotnych w których to przysłowiowe "zło" jednak gdzieś pozostaje. W międzyczasie widziałem nowszy film tego reżysera "Piercing", o wile prostszy, również stylowy, ale podobnie w efekcie coś odczuwałem niesatysfakcjonującego na koniec;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones