PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107875}

Odpoczniesz po śmierci

I'll Sleep When I'm Dead
5,7 997
ocen
5,7 10 1 997
Odpoczniesz po śmierci
powrót do forum filmu Odpoczniesz po śmierci

Kiedy w obsadzie widzę Owena, Rampling, Rhys-Meyersa i McDowella, to ostrzę sobie pazurki na ciekawy, nietuzinkowy film. A co tymczasem dostałem? Nietuzinkowy a i owszem. Takiego bełkotu przy tak dobrej obsadzie dawno już nie widziałem. To miał być film ambitny, tajemniczy, wszystko miało się rozwikłać stopniowo, a i tak nie do końca. I sam pomysł zemsty i swoistego odkupienia miał być tutaj potraktowany w nowy sposób. Z tych planów nic nie wyszło, a to za sprawą tragicznego wręcz scenariusza. Aż dziwię się, jakim cudem niektóre debilizmy przeszły aktorom przez gardło. Głupie dywagacje, przeciągane w nieskończoność monologi, niepotrzebne wręcz odzywki pozbawione nie tylko głębi ale wręcz jakiegokolwiek sensu. Sama historia zaś zostaje potraktowana po macoszemu, rozwija się w sposób absolutnie pozbawiony wysiłku. Można wręcz pomyśleć, że nawet gdyby bohaterowie nie ruszyli tyłka z miejsca, to i tak po 90 minutach filmu widz otrzymałby finałową sekwencję.
Za dużo w tym filmie panierki, za mało mięsa. Nie da się tym nawet zabić na chwilę głodu filmowej rozrywki. Gdyby nie obsada, ten film nie otrzymałby ode mnie nawet tych paru punktów, które mu przyznałem.

ocenił(a) film na 2
torne

Na poziomie scenariusza to raczej snój.Aktorzy nie mieli co zagrac,tylko osoba od castingu zrobiła niezłą robotę.Ukłony.2/10

użytkownik usunięty
torne

''Nie da się tym nawet zabić na chwilę głodu filmowej rozrywki. ''

Bo to je kurwa Hodges a nie Ritchie...Do tego Hogdes który próbuje uciekac od komercji,przerysowania na rzecz głębi i wcale nie zgodze się żeby ten film był źle napisany,jak na tego rezysera to jest bardzo dobrze napisany. Film był znakomity tylko jest za krótki.Wątek zemsty uszczuplony na rzecz szukania winnego i dociekania śmierci brata.W momencie gdy film się kończy powinnismy dostac własnie kino zemsty ala Get carter...Tylko po co robic kolejne Get Carter? Ten film to właśnie Get Carter od drugiej strony i bardzo dobrze dopełnia starszego brata...Zresztą film cofa się do świetnosci europejskiego kina gangsterskiego,nie tylko brytyjskiego ale tez duzo Francji widzę-halucynacje bohatera przypominają niektóre chwyty Melvilla,ptak w pokoju brata wskazuje w 'samurai'(zresztą samobójstwo zhańbionego brata tez coś mówi).Może to nie jest wirtuozeria filmowa, ale forma tego filmu to dobry krok w czasach kiedy teledyskowy montaż przyprawia o epilepsje a gangsterzy przypominają bardziej postacie latające z ''przyczajony tygrys ukryty smok'' .

Aha i radze patrzec czasem na film od strony reżysera a nie kurwa obsady bo to co mówisz zdradza tylko to że nie wiesz z czym i kim obcowałeś nawet.Jest tu masa stylu Hodges'a - samotnosc postaci ,pustka ,ucieczka etc.To że nie ma fajerwerków to tez częśc jego stylu.Takie jst jego kino. Podejrzewam tez że ten film ,może nie umyślnie ale w ostateczności, jest jednak jest skierowany do konkretnego odbiorcy... i akurat ja nim jestem.Dałem 8 i szczerze powiedziawszy jestem filmem oczarowany.Takiego kina gangsterskiego od europy oczekuję...

pozdrawiam

użytkownik usunięty

ps. dla mnie to film którego nie trzeba bronic przez pryzmat gatunku jak innych filmów tego reżysera...ale widze że dla większosci okazało sie to nudą.

ocenił(a) film na 5
torne

Intrygujący angielski kryminał, który, sądząc po ocenach na portalach internetowych, spodoba się wybranym.

W sumie, nie dziwię się temu, bo Mike Hodges poszedł pod prąd szczególnie wobec fali dynamicznie skręconych kryminałów w stylu Guya Ritchie. Nie ma tu ani szybkiego tempa, ani humoru, jest tylko pogrążony w smutku były przestępca, który snuje się po ulicach w celu rozwikłania śmierci swego brata.
Zamiast wymierzać sprawiedliwość pistoletami wykazuje wręcz apatyczne działanie, bo wciąż miota się z dylematami co zrobić ze swoim życiem. Czy znowu wejść na ścieżkę zbrodni, czy odpuścić i znowu odsunąć się w cień?

I taka senna natura to obrazu utrzyma się już do końca. Ale wbrew pozorom ma ona swój urok…

Moja ocena - 5/10

użytkownik usunięty
Grifter

nikt już pewnikiem nie sięgnie po ten film bo ocena średnia jest żenuła.Szkoda filmu...

ocenił(a) film na 5

Nieliczni, podobnie jak i ja, sięgną ze względu na Owena.
By the way, poprzedni film Hodgesa (choć to inna bajka) - "Krupier" jednak lepszy...

użytkownik usunięty
Grifter

Już mu się przyglądałem ale mi się nie wygooglowało,więc dopiero jak mi pod ręke podejdzie to zobaczę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones