Bohun czy Skrzetuski?

ostatnia wypowiedź: ErienTulcawende
maestro_czaja maestro_czaja
ocena: 10

Moim zdaniem zarówno Skrzetuski jak i Bohun są nieprzeciętnego uroku! ;)Trudno wybrać...Każdy inny na swój sposób. Skrzetuski honorowy, spokojny, dostojny. Bohun porywczy, oddany, zazdrosny. Ale wszystkie te cechy to na swój sposób pozytywy.

• madzik1593 madzik1593

Pomysł dobry. Ja będę "wiernym czytaczem" gdyż sama nie tworze haha xD

• KVA KVA

Uwielbiam tworzyć,ale jestem słabsza w obsłudze technicznej i nie założę bloga sama, bo zwyczajnie nie potrafię, ale jeśli by mi ktoś pomógł to byłoby świetnie zorganizować coś takiego. Jeśli ktoś godzi się żeby mi pomóc coś takiego zorganizować to proszę napisać na gg. Mój nr. 8994786.

• madzik1593 madzik1593

O tym sie moge zajać:D xD

• wera551 wera551
                              ocena: 8

To co dziewczyny ? :D Na Onecie ktoś może założyć bloga, ale mogą być dodatkowi moderatorzy ;)
                              Jakby co - moje gg 7450920 :D
                              A no i fajnie że Wam się moje wypociny podobają :D

• KVA KVA

Ja z Magdą już się zajęłyśmy blogiem, ale potrzebujemy jeszcze troszkę czasu, ale na razie zapraszamy na forum , gdzie można dyskutować nie tylko w granicach Bohun <3 vs. Skrzetuski, ale całej ,,Trylogii". Link do niego poda wam Magda jak tylko dopracujemy wszystkie szczegóły, czyli myślę, że już jutro.

• wera551 wera551

Oki oki :D
                                A jeszcze nawiązując do którejś odpowiedzi Madzi :D
                                Braci było 42, no więc każdy powinien mieć jakieś imię ;) Ale koleżanka wymyśliła że będą to pseudonimy ;D I tak zostało :)

• madzik1593 madzik1593

Ale albo Bohun nr 7 ma dwa pseudonimy albo jest dwóch Bohunów nr. 7 xD nie ważne :P Im więcej tym lepiej ^^

• wera551 wera551

Naprawdę ? :D O lol, to chyba nie zauważyłyśmy błędu xD To trzeba to poprawić :)
                                Dzięki za uświadomienie ;D

• madzik1593 madzik1593

Ależ nie ma za co:D Polecam się na przyszłość haha ;)

• MemoryCharm MemoryCharm

Też przeczytałam Twoją twórczość, Wera, i powiem Ci, że jest odjazdowa :D A, no i popieram pomysł z blogiem. Będę Waszą wierną czytelniczką i będę Wam pisać komcie ;P

• madzik1593 madzik1593

Daje też linka do forum, które stworzyłyśmy.
                                Tam tez możecie wchodzić ^^. http://nachlani-sarmaci.pun.pl/. Logujmy się i udzielajmy haha xD. DO bloga linka jescze nie zamieszczam gdyż jest w fazie "tworzenia się" :)

• wera551 wera551

Oki :D
                                Ja się zarejestrowałam na forum ;D
                                A bloga się zrobi :]
                                W najbliższym czasie postaram się o jakąś skórkę sarmacko - Bohunową ;) ;D

• madzik1593 madzik1593

Trzymam kciuki:D

• KVA KVA

Forum i blog udało nam się już założyć, więc serdecznie wszystkich na nie zapraszamy. Link do forum podała w postach wyżej Magda, a link do bloga znajdziecie na forum w wątku ,,Nachlani Sarmaci o literaturze". Zapraszamy, życzymy miłej zabawy z nami i wzywamy do zapoznania się z regulaminem xdd

• madzik1593 madzik1593

Z regulaminem ktory jest straszny bo niektorych slow nie rozumiem hahahahx d

• DevilishAngel DevilishAngel

Trudno wybrać?!Dziewczyno!Oczywiście o gustach się nie dyskutuje ale jednym z powodów dla których mogę oglądać ten film w nieskończoność jest właśnie Jurko Bohun. Szalona kozacka krew, niebezpieczeństwo, chęć zemsty za niewierność najbliższych oraz tajemniczość, słowiański romantyzm i sentymentalizm jednocześnie , to jest właśnie to czego niejedna kobieta pragnie. Ja za takiego jednego Bohuna oddałabym tysiąc Skrzetuskich. Każda chciałaby być wielbiona niczym święta przez swojego lubego a nawet porwana w jasyr(chociaż to właściwie dotyczy Tatarów - ale ładnie brzmi):)Zastanawia mnie jedno - czy w ostatniej scenie w oczach Heleny nie było czasem więcej smutku za utraconą miłością, którą Bohun sam zniszczył, niż szczęścia z bycia u boku Skrzetuskiego??/Ja obstawiam pierwszą wersję...
    P.S. no i jest szalenie przystojny, prawdziwy mężczyzna z krwi i kości. Oj głupia ta Helena głupia...

• wera551 wera551

Oczywiście się zgadzam z koleżanką co do tych cech Jurka ;)
      Aczkolwiek Scorupco zrobiła psikusa Hoffmanowi i tak zagrała ta ostatnią scenę.
      A przystojny to Sasza Domogarow jest. Nie przeczę że Helenka głupia była, bo była ;D
      My się tu generalnie zachwycamy Bohunem, ale pamiętajmy że dużą zasługę w tym ma właśnie Sasza ;)
      Gdyby nie on, to mi tylko chyba by żal było strasznie tego Kozaka za to że takiego kopa w dupę dostał od życia.
      Zapraszam na forum, do którego link był wcześniej, tam można podyskutować więcej o tym ;D

Czyli można zaliczyć nas do dziewczyn tudzież kobiet których dziwnie skonstruowana psychika zdecydowanie bardziej woli drani od grzecznych chłoptasiów:)Masochistki czy co?!;p
        Domagarow swoje zrobił owszem, ale czytając książkę również miałam sentyment do Bohuna i sceny z jego udziałem czytałam z zapartym tchem:)
        P.S. jak znajdę troszkę czasu to na pewno odwiedzę forum...:)

• madzik1593 madzik1593

Bo Bohun jest postacią bardzo dynamiczną i trudną do okiełznania... A kobiety lubią mieć wpływ na facetów.... Jak postawisz takiemu Kozakowi warunek "albo ja albo np. hulanki z kompanią " a on wybierze Ciebie to będziesz miała pewność, że Cię niesamowicie kocha gdyż zrzeka się dla Ciebie tego co 'czyniło go do tej pory kozakiem' (bo początkowo Kozacy na Siczy nie mogli mieć żon),a takiemu Skrzetuskiemu powiesz, że co ? Czego nie może robić? Nawet Oleńka Kmicicowi powiedziała "albo-albo" .Nudny facet zs Skrzetuskiego, nazywajmy rzeczy po imieniu xD.
          Można nas zaliczyć ^^.

• wera551 wera551

To jest nas 4 :D Która jeszcze ma tak dziwnie skonstruowaną psychikę jak to ujęła koleżanka wyżej ? xD
            Czytając książkę... Kurde, tak mnie wciągnęła że nie zwracałam uwagi na mniejsze szczegóły jak np. opis wyglądu Jurka czy Skrzetuskiego dopóki nie miałam napisać charakterystyki ;p Ale potem ogarnęłam dokładniej co nie które fragmenty :D
            Dorze to Magdo ujęłaś :D Ja to bym w ogóle sama na te hulanki poszła z takim Kozakiem :D
            Skrzetuski no niestety nudny był... Co to za życie w tamtych czasach by było ? siedzieć w domu jako kura ? Eeeee... Nie może to być ;p

Popieram, Skrzetuski był zbyt szlachetny - no złoto nie chłopak;p przy nim czułabym się jak nic nie warta grzesznica:D
              która chciała siedziec jako kura w domu to siedziała, ale przykładowo taka Baśka Wołodyjowskiego - ona kurą na pewno nie była tylko na wojny ze swoim lubym jeździła:D

• madzik1593 madzik1593

Racja my nie godne takiego faceta jak Skrzetuski:D
                Oj taaak Baśka była udana:D Ale pasowała do takiego Wołodyjowskiego ... Bo jakby ją przyczepić do Bohuna to by jej nie odpowiadało( podobała jej się szlachetność Michałka i zasługi dla Rzplitej) a ze Skrzetuskim by się nudziła....Ale może by się tego wymarzonego syna doczekała.... ?Nie ważne, w każdym bądź razie pary w trylogii są udane aczkolwiek Helka i Janek byli nudnawi ;D chociaż energię mieli ( do robienia dzieci w końcu 12 synów mieli XD i potem zaczęły się dziewuchy )

Po tych 12 synach i córach Bohun pewnie już by tak nie czcił swojej pięknej Heleny:D

• madzik1593 madzik1593

On by nawet nie miał czasu tyle na robić xD chyba, że 2 x sześcioraczki albo 3 x czworaczki :D Ej dziewczyny wbijajcie na forum ;d. http://www.nachlani-sarmaci.pun.pl

• Offca125 Offca125
          ocena: 7

Jeśli chodzi o książkę, to potrafiłam kilkanaście razy wracać do scen z udziałem Bohuna. A moim ulubionym fragment został ten u Horpyny - gdy Jurko mówi Helence, że ona jest dla niego jak obraz w cerkwi...
          Ech, aż się wzruszyłam.

• wera551 wera551

Sześcioraczki ? xD Nie wytrzymała by tego ;p

Hmmm... Ja generalnie też czasami sobie oglądam sceny z Jurkiem w filmie, albo w książce czytam ;D

• ErienTulcawende ErienTulcawende

W moim "alternatywnym świecie" mieliby tylko 3-4 dzieci z czego dwoje starszych to bliźnięta (różnej płci) a dziewczynka z tej "pary" to 100% "córeczka tatusia".

• lakeofffire lakeofffire
    ocena: 6

jak byłam mała to kochałam zawsze całym sercem bohuna i nienawidziłam heleny za to, że wybrała takiego przeciętnego skrzetuskiego (trochę zamulającego) ;d

• wera551 wera551

Jak 3/4 dziewczyn tutaj ;D
      Ale nie oszukujmy się - Bohun to tylko postać literacka, my się i tak zachwycamy w głównej mierze Aleksandrem Domogarowem :) A raczej Bohunem przez niego odgrywanym. Ale nie ma się co dziwić ;D

• madzik1593 madzik1593

Racja !
        Ostatnio rozmawiałam z kolegą o filmach, aktorach etc i jest to typ człowieka, któremu nic nie pasuje. Rozmowa z holiłud (nienawidzonego prze owego kumpla) zeszła 'kina nam bliższe'. Rozmowa o kinie rosyjskim i o Domogarowie. ów kolega powiedział, że to najlepszy aktor jakiego kiedykolwiek widział xDD

• wera551 wera551

Hehe, ja wczoraj z koleżanką rozkminiałam jaki Sasza jest zajebiaszczy :)
          Że potrafi grać i na gitarze czy tam bandurze, pianinku/fortepianie, śpiewa super... O grze aktorskiej nie mówiąc :D
          W ogóle jak raz byłam na inscenizacji bitwy pod Kłuszynem to nawiązałam rozmowę z jedną Panią która obok mnie stała - nie dość że dowiedziałam się że jej ojciec służył w 2 Pułku Ułanów Grochowskich, czyli na tym na którym wzoruje się moje kochane Stowarzyszenie, to jeszcze stwierdziła że była kilka razy w kinie na Ogniem i mieczem, tylko dlatego żeby popatrzeć na Bohuna :D Hehe... Bo tak zarąbiście grał Domogarow :):):)

• KVA KVA

Jednak zwierzęcy urok i pazurki bardziej przyciągają kobiety. I dranie też. A przynajmniej mnie - każdy mój eks był draniem.
            A Bohun, no cóż marzenie, ale nie wiem czy dzisiaj za siódmą górą, za siódmą rzeką, chciażby i ze świecą sie takiego znajdzie. Ach...<marzy sobie>...

• wera551 wera551

Może gdzieś hen daleko na tej Ukrainie się kryje jakiś potomek prawdziwego Iwana Bohuna ? ;)
              Drogie Panie, trzeba zacząć poszukiwania :)
              A tak w ramach ciekawostek - W Kalniku tam gdzie ten prawdziwy Ataman stacjonował, jest "Chata Bohuna" :D
              Nie wiem jak Wy, ale ja się na przejażdżkę po Ukrainie wybieram za 3 lata z koleżanką :D To i Kalnik odwiedzimy :D I Kijów i Zbaraż i Rozłogi jeśli istnieją :>

• Tari Tari

1. Rozłogi raczej nie istnieją, przynajmniej z tego co mi wiadomo
                2. Iwan Bohun i Jurko Bohun to jednak nie to samo
                3. To jak już zwiedzicie Chatę Bohuna to zjedzcie jeszcze szynkę Bohuna w pomidorach (pomidory koniecznie gatunku Bohun)... lub wstąpcie do Strzegomia do restauracji As Bohuna http://www.as-bohuna.pl/ lub U Bohun (może to to samo). Restauracja u Bohuna jest też w Świdnicy

Zapraszam na stronę domogarov.prv.pl (dawniej domogarov.unl.pl - zostaliśmy zmuszeni do zmiany serwera)

• Tari Tari

http://bolemar.pl/szynka-bohuna-pi-121.html?image=0&osCs... Jakby ktoś chciał się popatrzeć na to cudeńko... ;D

• wera551 wera551

Co do rozłogów to nie wiem... Zobaczymy :)
                    A nigdzie nie napisałam że Jurko i Iwan to te same postaci ;P Wiadomo że że ten pierwszy był wzorowany przez Henia Sienkiewicza na drugim. Ponoć nawet Iwan Bohun jest utożsamiany z Fedoreńką, ale nie wiadomo czy to te same postacie....

A co do szyneczki... Mniam :D Aż chciało by się na kanapkę wziąć xD

Swoją droga jest jedna restauracja w klimacie karczmy szlacheckiej z zarąbistym żarciem w Orońsku jakoś na granicy województwa Mazowieckiego i mojego ukochanego Świętokrzyskiego. Te grule z kotletem wielkości duuużej i do tego rozłożonej dłoni + 3 surówki kosztuje 19 złoty, ale najeść się można co nie miara :) Starcza na cały dzień latania po lasach itd :D I jeszcze w czasie czekania dostaje się smalczyk z chlebem xD Dobra, bo się rozmarzyłam xD

• Tari Tari

To ja bym zamowila sam smalczyk z chlebem! tylko potem musiałąbym sobie kupić nowe ciuchy ;) albo musialabym tam pjsc z kims kto by mnei od smalczyku oderwal.... ale musi być ze skwareczkami!... a jeszcze jakby bigos podali... ojejku... (Wtedy to bym pewnie limit wagowy windy przekroczyła ;))

• wera551 wera551

Smalczyk jest ze skwareczkami, a jakże :) Ale taki fajny - takie chude skwareczki, jeden z najlepszych jakie w życiu jadłam ;D No i bigos też na pewno mają, tylko go nie kosztowałam ;) Ale z doświadczeń po placku zbójnickim i tych grulach z kotletem, to uważam że żarcie tam mają dobre :) I w lato jak się trafi, to można o zachodzie słońca zjeść na zewnątrz w jakieś cieplejsze wieczory, no i Boćki sobie siedzą na słupie :D
                        Super motyw xD
                        Dobra, koniec reklamowania świętokrzyskich knajp, wróćmy do tematu xD

• madzik1593 madzik1593

Reklamować można jak zapłacą za to xD!
                          A co do Rozłogów moja wszechwiedząca pani od geografii( zna nawet pytania na mutrę hahah) o nich nie słyszała xD Ale może też tak być iż kiedyś takowa wieś istniała,a do czasów obecnych po prostu nie przetrwała lub też pod inną nazwą ;)

• wera551 wera551

To ta co wszystko na Rosjan zrzuca ? xD Dobrze kojarzę ? xD
                            No mówię, zobaczymy :D Fejsbuk powiedział mi wczoraj że wygram 7 milionów totolotka, więc będzie za co jechać :D
                            A co do bigosiku to dziś moja mama zrobiła taki że mucha nie siada <3

• madzik1593 madzik1593

Tak to ona ! xD chodzi po lasie i woła "ludzie na maturze będzie takie pytanie(tu dyktuje pytanie)" hahahah ... mmm zjadła bym se taki bigosik :D a mój tata zrobił smalczyk ... mistrzostwo świata :D

• wera551 wera551

Hahahahaha xD
                                Bigosik mniam, mniam, potwierdzam :D
                                A smalczyk mamuśka wczoraj robiła, będzie do pierożków :D W ogóle u mnie jest tydzień polskiego jedzenia xD Bigos, żurek, pierogi... Mniam !!! :)

• madzik1593 madzik1593

Ja też maiłam pirogi... nawet sama je robiłam xd
                                To chyba z okazji 11 listopada ;)

• wera551 wera551

Oł mniam <3 Pierożki <3 Zwłaszcza ruskie kocham ;P
                                11 listopada to ja polowałam na Domogarowa :D Ale go w Warszawie nie było :< Bo w Muzeum Wojska Polskiego organizowali konferencje z aktorami itp. "Bitwy Warszawskiej". Więc miałam cichą nadzieję że on też tam będzie :D
                                Ale był tylko Olbrychski :<

• madzik1593 madzik1593

Nom widziałam w DD TVN
                                TAK !! Pierożki Ruskie robiłam hahahahh

• wera551 wera551

xD
                                Leciał film dokumentalny na temat "Bitwy Warszawskiej" na TVP Kultura w czwartek i tam był wywiad krótki z Saszą !!!!! I jedna babka go wychwalała za rolę Bohuna :D

• madzik1593 madzik1593

Kisiel w gaciach :D
                                A kto go za nią nie chwalił ;D??

• wera551 wera551

No chyba nie ma takiej osoby xD
                                A wczoraj dorwałam jakiś świeżo wstawiony filmik na YT i normalnie szczena po kolana (znowu) przy pierwszym kadrze xD Ten uśmiech Saszy, te oczy.... Mrauh... :)

• madzik1593 madzik1593

Link ! W ogóle dziś o godzinie 6 byłam na lotnisku i był sobie taki taki pan od nie wiem czego, bo raz siedział w informacji raz w kasie biletowej, no i jak zmieniał miejsce posiedzenia ja taka zaspana wleciałam na niego troszkę (jej xD) i jak na moje'przepraszam najmocniej' odpowiedział mi uśmiechem odpłynęłam.... Szasza... wypisz wymaluj Szaszeńka... aż moja mama jak wróciła z fajki zapytała się mnie czy ducha zobaczyłam.... koleś miał odraz +500 do uroku XD

• wera551 wera551

http://www.youtube.com/watch?v=9rF6wFbu6zI
                                Mrauuhh... To mój kolega ma usta dosłownie jak Sasza :D I też się fajnie uśmiecha :D xD
                                Hahahaha xD Oglądałam ostatnio sobie Świat Według Kiepskich i tam ucharakteryzowany Walduś był strasznie do Domogarowa podobny xD To był ten odcinek co Waldek wpadł w lustro do innego wymiaru i był światowej sławy skrzypkiem :D xD

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true