PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 546 645
ocen
8,6 10 1 546645
9,0 48
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Po lekturze genialnej książki spodziewałem się czegoś lepszego, tym bardziej, że film jest na podium
światowych rankingów. Tymczasem nic nie trzyma się kupy, gra aktorska sztuczna i sucha, jakby
aktorzy bali się, że im make up odpadnie. Gdyby nie fakt, że film obejrzałem zaraz po skończonej
książce, to nic bym nie zrozumiał.

nie wiem co ludzie widzą w tym filmie, ale ja nie widzę nic co by przykuło moją uwagę. Wszystko jest
dosłownie jałowe. Myślę, że wielbiciele tego filmu mają podobne odniesienie jak inni do Rejsu czy
Samych Swoich. Kiedyś może to było coś, ale dziś. Myśle że remake byłby o niebo lepszy.

I tu nie chodzi o efekty a fabułę. Puzo stworzył genialną historię, zaskakiwał, odkrywał nowe karty.
Film nieudacznie próbuje wbić się w ramy książki, ale wychodzi to bardzo koślawo. Don Corleone nie
jest straszny. Luca nie przeraża a Mike wygląda jakby go wykastrowali. Sonny to jakaś pomyłka, bo z
opisu książki wydawał się być młodym buchajem, tutaj wygląda jak majster z budowy.

Domyślam się że posypie się hejt ale co tam, ja wiem co piszę bo do cholery, jak można spie...lić tak
zajebistą książkę takim mdłym obrazem......

ocenił(a) film na 10
KornFanHead

Jeżeli mam być szczery, to książka Puzo nie jest 'zajebista'. To jest przeciętna książka dla Kowalskiego. Dużo akcji, dużo wydarzeń, mało opisów. Do tego pisana prostym językiem (przynajmniej w polskiej wersji), rozwiązanie akcji pisane jakby w pośpiechu. Co do filmu, mogę się zgodzić, że może się komuś nie podobać. Film jest agresywny, ciężki, na pewno nie dla kobiety. Pozdrowienia

ocenił(a) film na 10
Kafsony

Co za mizoginizm! Mógłbyś nie tak uogólniać? Jestem kobietą i ogromną fanką całej trylogii filmowej jak i genialnej książki. Jestem zbulwersowana Twoją wypowiedzią. Naprawdę, aż mi ciśnienie wrosło.

ocenił(a) film na 10
KornFanHead

racja ze film rze ten to dzIADOSWO tylko jedno ale ludzie noworzytni nie czytaja ksiarzek tylko ogladaja TV albo filmy tak ze nie czytaj wiecej bo to strata czasu

ocenił(a) film na 10
kupal

powinien dostac 0 na 10

ocenił(a) film na 10
kupal

albo -1

ocenił(a) film na 10
kupal

pszemyslalem sprawe i -2

kupal

Zwariowałeś !?! 2/10 to i tak za dużo.

użytkownik usunięty
KornFanHead

https://www.youtube.com/watch?v=ztVMib1T4T4

ocenił(a) film na 6

Gościu ma rację. Ten film to nadęty banał.

użytkownik usunięty
SindresynSiverta

Naprawdę rozumiem, że można tego filmu nie lubić, ale:
"Tymczasem nic nie trzyma się kupy, gra aktorska sztuczna i sucha, jakby
aktorzy bali się, że im make up odpadnie. Gdyby nie fakt, że film obejrzałem zaraz po skończonej
książce, to nic bym nie zrozumiał."
To wyraźny znak, że problem nie tkwi w filmie, tylko w jego odbiorcy.

ocenił(a) film na 6

Ja akurat dałem mu 6 głównie ze względu na znakomitą grę aktorską. Ale właściwie o czym ten film jest? Akcja nudna jak flaki z olejem, gangsterskie lamenty i parę cytatów o rodzinie - to ma niby wystarczyć do miana jednego z najlepszych filmów w historii? Film usiłuje być mądry, ale te wszystkie życiowe morały są tak na siłę, że chyba bardziej się nie da. Ukazanie "ludzkiej twarzy" przestępców też mnie nie ruszyło. "Ojciec chrzestny" to po prostu mistrzowsko zagrane byle co.

ocenił(a) film na 7
SindresynSiverta

Nie wiem jak ty to oceniasz ja dałem 7/10+serce i uważam ,że niczego w tym filmie nie brakowało był dobry i często do niego wracam a po oglądnięciu 2 części uważam ,że Majki jest jedną z najciekawszych postaci w historii kina. Zabawne ,że nasza ocena różni się JEDNĄ gwiazdką a odczucia są kompletnie inne ty uważasz ,że to nadęty banał ze świetną grą aktorską a ja ,że dobry film z jedną z najlepszych postaci w historii kina(Miki).

Napisałem to tylko dlatego ,że to określenie "nadęty banał" trochę za mocne jak na ocenę 6/10, jak najbardziej rozumiem ,że film może się nie podobać ;)

ocenił(a) film na 8
Internetowa_Corrida

Nie no, film bardzo dobry, ale brakuje jednak paru scen.

KornFanHead

Książka jest bardzo dobra. Niedawno przeczytałam jednym tchem. Zastanawia mnie natomiast kilka rzeczy w książce. Główna z nich to: po cholerę był rozdział o kochance Sonny'ego - Lucy i tym lekarzu, który chciał się z nią ożenić i o tym jej problemach z...ciałem?! To jedyna wada, że w chwili kulminacji czytelnik zostaje przerzucony nagle do nieistotnej historii, która nadawałaby się do książki innego rodzaju a nie do książki o gangsterach. Ale jak to się mówi, seksu nigdy za wiele?

ocenił(a) film na 10
KornFanHead

Dla mnie zupelnie nieistotną historia był jego wyjazd do "old country" .. wszystko tak jakos mało poskladane, owszem zakochał się od pierwszego spojrzenia (albo raczej ona)... To przynajmniej mogli pokazac pogrzeb tej niewinnej dziewczyny... Tyle odemnie.

Wembley_504

Moim zdaniem ta historia była ważna, bo pokazała istotny etap w rozwoju Michaela. Wydaje mi się, że kiedy umarła Apollonia, zginęły również resztki tych cech charakteru, które czyniły Mike'a takim łagodnym, wzbudzającym zaufanie młodzieńcem na początku filmu. Po powrocie był już całkiem innym człowiekiem, z czego nie zdawała sobie sprawy Key. Dopiero w końcowej scenie dociera do niej prawda na temat jej męża.

ocenił(a) film na 10
KornFanHead

"Myśle że remake byłby o niebo lepszy"...

FILMWEB, WSZYSCY JEGO UŻYTKOWNICY, TRZYMAJCIE MNIE BO POKAŻĘ MU....

ocenił(a) film na 10
inessa_k

Pokaż mu! Pokaż mu, albo ja to zrobię!

ocenił(a) film na 10
KornFanHead

Poczekaj kilka/kilkanaście lat i raz jeszcze obejrzyj ten film. Uwierz mi, efekt będzie inny.
Ah, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości -> 10
Deadpool -> 10
Ojciec Chrzestny -> =3
I w zasadzie wszystko jest jasne. :)

ocenił(a) film na 8
Rastan

Mogę przeboleć, że Chrzestnemu dał tylko 3 gwiazdki. Ale że Batman V. Superman dał 10? Tego pojąć nie można :P

ocenił(a) film na 10
KornFanHead

"3" dla Ojca Chrzestnego oraz "10" dla Deadpoola - cóż tu więcej komentować? Kolejny rodzynek, który chce się wyróżnić na siłę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones