PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1089}

Ojciec chrzestny

The Godfather
8,6 547 221
ocen
8,6 10 1 547221
9,0 50
ocen krytyków
Ojciec chrzestny
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny

Jeśli ktoś nie lubi dłużyzn to nie polecam.
Część tego filmu jest dobrym kinem, sposób filmowania, filtry i tematyka budują wysokiej klasy klimat.
Niestety część tego filmu jest nudna jak przeciętna gra na akordeonie cyganów w tramwaju w którym
chcą zarobić.Dziwie się jak doszło do tego że taki film niezasłużenie wyciągnął taką wysoką notę na
filmwebie.
Ale powtarzam, klimat i część tego filmu oceniam wysoko.Całość człowieka usypia !!!
(a mnie ciężko uśpić)

użytkownik usunięty
mmence

Wreszcie trafiony komentarz. Zabrałem się w końcu do tej trylogii po przeczytaniu ochów i echów na jej temat. Szykowałem się na kawał dobrego kina i...faktycznie - mało nie zasnąłem a zaczęło mnie brać i to porządnie.
Więcej akcji jest w Nietykalnych z Costnerem czy w starym seriali La Piovra jak ktoś go pamięta - z komisarzem Cattani.
Ale do rzeczy - krótko i na temat - film jest przeciagnięty - powinien trwać max 2 godziny. Dialogi są nudne czasami bezsensowne a sam Pacino nie mógł sie popisac bo to były jego początki więc jego gra jest nie tyle co przecietna co nie wyróżniająca sie niczym.
Ogólnie film dobrze zrobiony ale to 10 ? To jest śmiechu warte...
To , ze filmowcy go tak wysoko ocenili nie jest żadna wykładnią co widac po przyznawanych oskarach. W tamtych czasach - być może ale ten film ewidentnie nie wytrzymał próby czasu.
Maks 6.5

ocenił(a) film na 1
mmence

przereklamowany to dobre slowo.

ocenił(a) film na 1
mmence

oj slaby, racja. Te same argumenty mam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones