PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8335}

Omen

The Omen
7,4 104 708
ocen
7,4 10 1 104708
7,5 20
ocen krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

Agaty Christie do Zbrodni i kary Dostojewskiego. Kryminały Agaty Christie to klasyka gatunku, Zbrodnia i kara to też w pewnym sensie kryminał, ale to jednak inny wymiar literatury. Tak samo sprawa ma się z Omenem i Lśnieniem. Omen jest bardzo dobrym horrorem, ale typowym dla gatunku. Natomiast Lśnienie jest w takim samym stopniu horrorem, w jakim Zbrodnia i kara jest kryminałem.

ocenił(a) film na 9

O ile się orientuję, to użytkownicy Filmwebu częściej porównują "Omen" do "Egzorcysty", spierając się przy tym, który film jest lepszy.

użytkownik usunięty
Shiloh

Wyżej jest właśnie taki temat o Lśnieniu i Omenie. Przez gapiostwo zamiast dopisać się tam, założyłem nowy wątek. No i przepadło.

ocenił(a) film na 6

Wyjątkowo trafny komentarz! 'Omen' to zwyczajny horror, pewnie nowatorski jak na swoje czasy, ale zwyczajny. Pełen uproszczeń, niedorzeczności i z dość prostą fabułą. 'Lśnienie' to arcydzieło, które można rozpatrywać i analizować pod niezliczoną ilością kątów. Dziwi mnie zachwyt nad tym filmem, bo to zwykła hollywodzka produkcja, nic ponad to.

użytkownik usunięty
domino

Książka Kinga jest lepsza od jej adaptacji w wykonaniu Kubricka.Kingowi nie podobała się do tego stopnia,że nakręcił własną, uznał ją wręcz za profanację, z czym się zgadzam. Gdyby nie aktorski kunszt Jacka Nicholsona, film byłby przeciętny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones