PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39401}

Opowieść wiosenna

Conte de printemps
6,8 1 270
ocen
6,8 10 1 1270
7,0 5
ocen krytyków
Opowieść wiosenna
powrót do forum filmu Opowieść wiosenna

Jak we wszystkich filmach Rohmera tak i tu widzimy, w dobie narastającej nietrwałości i niepewności w relacjach międzyludzkich, toczącą się serie minimalistycznych refleksji na temat miłości i życia.

Rohmer w wspaniały sposób ukazuje, że nie ma poczucia nieuchronności i uznaje nieprzewidywalne konsekwencje wyborów, których dokonujemy w życiu. Przesłanie filmu jest takie, że to nie tyle wybory, których dokonujemy, ile kultywowanie osobistej wrażliwości, świadomości innych i uczciwości, które dają nam największą szansę na szczęście.

Cenię filmy Rohmera, kocham subtelność tego filmu i cieszyłam się wyzwaniem, jakim jest przyswojenie licznych filozoficznych refleksji, które są jego istotną częścią. Byłam ciekawa, co stanie się z wszystkimi trzema bohaterami, choć nie za bardzo mi na nich zależało; ich dylematy są również naszymi dylematami, ale bez względu na wybory, jakich dokonają teraz, nadal będą dokonywać wyborów do końca swojego życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones