PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 248
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

Z tego co przeczytałem w recenzji sądzę to będzie spaprana część i najgorsza. 1 część i druga stały się moimi ulubionymi częściami ale tylko te dwie. Lecz teraz to jest znacznie inny film. Zaczęło się od Podróży wędrowca do Świtu.

dawid13

A nie czytałeś książek?? Jeśli tak, to nie kieruj się tylko recenzjami. Nie warto...
Polecam przeczytanie wszystkich 7 części ;)

carla_y

Może masz racje:) Ale książki nie przypadają mi do gustu. Głównym moim hobby są jednak filmy;) Ale... dożyjemy zobaczymy...

dawid13

:))
Ja uwielbiam książki Levisa. Filmy tez są fenomenalne.

carla_y

No tak.. Tylko teraz reżyserem Opowieści z Narnii jest jakieś Michael Adept i on smaścił trzecią część Opowieści z Narnii:(:(:(

dawid13

No niestety moim zdaniem powinien to być reżyser bardziej doświadczony w fantasty ...

buterfly

Tak. Najlepszym reżyserem Opowieści z Narnii jest właśnie Andrew Adamson... i powinien on zostać by uratować kolejne części. Ale nie wiem czemu odszedł. Wiem, że ten film jest zrobiony na podstawie książki ale przecież reżyser też musi tam coś swojego dorzucić. Ten film myślę jest teraz tochę zmaszczony przez tego całego Miachaela Adepta. Do Piratów z Karaibów też mam wątpliwości bo reżyser tej części jest jakiś gościu co kręci same miusicale i komedia i jeszcze mało zrobił tych filmów. Ale zobaczymy... nikt nie wie jak to będzie:)

dawid13

zgadzam się z Tobą. O wiele bardziej wolałam poprzedniego reżysera... Ale nie znam Andrew, więc nie modę nic oi nim powiedziec. zobaczymy. ;)

carla_y

Jeszcze dodam jedno: obejrzałem film i z przykrością muszę stwierdzić, że ta część nie trzyma takiego klimatu jak w poprzednich częściach:(:( ale każdy odbiera film inaczej. Życzę Ci miłego oglądania jak jeszcze nie widziałaś tego filmu:)

dawid13

Oczywiście pisałem o części 3 Opowieści z Narnii. Ale... z tego wszystkiego można powiedzieć, że film jest dobrą rozrywką:)

dawid13

też tak sądzę. :) Poprzednie części uważam, że były udanymi filmami.
I dziękuję. :)

dawid13

Tak sobie pomyślałem. Co by było tak czysto teoretycznie, gdyby za "Opowieści z Narnii" wziął się Peter Jackson. To by dopiero śmiesznie (nie żebym miał coś do Jacksona, świetny reżyser).

iender641

Nie mam pojęcia;) on też robi filmy fantastyczne i może by sie przydał do Opowieści z Narnii:)

dawid13

Jednak jest różnica między epickimi walkami w świecie śródziemia a bajkową Narnią. O to mi głównie chodziło. No bo Pete to taki z tego co wiem Tolkienowski fanatyk, najpierw LOTR, a teraz jeszcze Hobbita będzie robił.

iender641

Nie wiem, zabardzo nie znam tego reżysera. Tylko z King Konga.

dawid13

Jeszcze trylogia "Władcy pierścieni", "Nostalgia Anioła" (tego nie widziałem) i będzie kręcił "Hobbita".
A i nie mogę się nie przyczepić :D. Bo pisze się "najgłupsza".

iender641

Filmy moga być całkiem ciekawe...:)

dawid13

Cóż, LOTR jest genialny. Cholernie nie trzyma się książki, ale mimo wszystko genialny. I zapewne mówię tak, bo widziałem go przed przeczytaniem trylogii.

iender641

Moim zdaniem też będzie to najgrosza część (przeczytałem książki) uważam tak ponieważ nie będzie już nikogo ani Łucji Piotra Zuzanny i Edmunda nie chce przyzwyczajać się do nowych bohaterów mojej ulubionej serii filmów ; (

Dilej

Mnie to szczerze mówiąc tak nie razi. Tzn. kiedy czytałem książki, i doszedłem do "srebrnego krzesła" z początku byłem zawiedziony, że wcześniejszych bohaterów już nie będzie. Ale po kilkunastu stronach przyzwyczaiłem się do nowych. Choć w filmie będzie to na pewno bardziej hmm... zauważalne.

iender641

Boże chroń nas i zachowaj od Jacksona. Narnia ma już jednego dobrego reżysera Adamsona. I wystarczy. Liczę na to że wróci na stanowisko w 4 części.

dawid13

"No tak.. Tylko teraz reżyserem Opowieści z Narnii jest jakieś Michael Adept"

Nazywasz się pasjonatem filmów, a nie wiesz, kim jest Michael Apted? Owszem, ostatnio facet nie robi już tak dobrych filmów jak kiedyś, ale nie można zapominać o takich produkcjach jak bondowski "Świat to za mało", "Krytyczna terapia" czy przede wszystkim "Goryle we mgle".

Co do nowych ekranizacji "Opowieści z Narnii", to stwierdzam, że każda część jest bardzo średnia i nie ma ich nawet co porównywać z filmami telewizji BBC z lat 80-tych i początku 90-tych, które są mistrzowskie.

dawid13

Chłopie ta cześć to jedna z ciekawszych, naprawdę.

Golden415

Twoim zdaniem tak.

użytkownik usunięty
dawid13

Nie mogę powiedzieć że ,,Podróż Wędrowca do Świtu" była lepsza od dwóch poprzednich filmów,które wyreżyserował Adamson,ale to nie jest chyba powodem aby przekreślać czwartą część,ponieważ nie wiadomo czy nakręci ja Apted :)

Może masz rację ale już nie będzie rodzeństwa Pevensie...:(

dawid13

To nic. ;)
Ci następni bohaterowie też są bardzo sympatyczni, ale muszę przyznać rację. Rodzeństwa Pevensie trochę jednak brakuje...
Mi z następnych postaci najbardziej podoba się Julia. Chyba dla tego, że jest mi najbliższa, przynajmniej w małym stopniu ;D

carla_y

ale rodzeństwa Pevensie w ogóle już nie będzie? pytam bo szczerze mówiąc książki nie przeczytałam

luna15

Tak rodzeństwa Pevensie już nie będzie... nie ma ich w obsadzie i w 3 części było o tym mówione, że Pevensie juz dorośli i już nie są potrzebni w Narnii. Ale może będą pokazani w ich prawdziwym świecie... zobaczymy.

użytkownik usunięty
dawid13

W czwartej części ich nie będzie. Ale w następnych już tak (o ile je nakręcą) xp

dawid13

W ostatniej książce są już jednak wszyscy z wyjątkiem Zuzanny.

bnova

Mi jednak rodzeństwa Pevensie będzie brakować byli jakby to ując częścią Narnii

buterfly

Tak, oni tworzą klimat Narnii...

carla_y

Ale jakby mieli jakimś cudem być w Narnii w następnych częściach to wolałbym, żeby byli wszyscy.

dawid13

Eh... No niestety, w tedy reżyser musiałby wprowadzić wiele znaczących zmian ;P
Chociaż może uda im się jakoś ich "wcisnąć" do "Konia i jego Chłopca". :)
Zobaczymy :D

carla_y

Na razie nie wiadomo czy tyle części powstanie bo na razie tylko jest zapowiedź Srebrnego Krzesła.

dawid13

Tak, wiem. :)
Naprawdę jest zapowiedź "Srebrnego Krzesła"?? Gdzie to słyszałeś? Ja ciągle szukam i nie mogę znaleźć ;/ Jeszcze chyba nie ma zapowiedzi, z tego co wyczytałam, ale nie wiem dokładnie.

carla_y

NIE WIESZ??????? Przecież założyłem temat na stronie Srebrnego Krzesła a jak jest strona to jest zapowiedź;)

dawid13

E, chyba nie zawsze... ;p
Ale mam nadzieje, że tak. ;)

carla_y

Raczej tak a jak nie to reżyser jest leniwy;)

dawid13

Hehe, no dokładnie ;))
Tak szczerze mówiąc, to strasznie mnie ciekawi, kto zagra Julię. Chyba dlatego, że jestem najbardziej podobna do tej postaci ze wszystkich (choć i tak jest to nikłe podobieństwo;]) Ale Julia w pewnym sensie jest mi najbliższa ;)

carla_y

No jak tak sądzisz to chyba tak:)

dawid13

Słuchałaś soundtracka z opowieści z narni 2??? mogę parę przesłać dla Ciebie;)

dawid13

Ooo, to super ;)) Dziękuję bardzo :)
Jasne, że słuchałam! :D
Z KK muzyka była chyba najlepsza ze wszystkich części...
Potem z LCiST, a na końcu niestety PWdŚ, chociaż też nie była znowu taka zła. :)

carla_y

Nie wiem czy słuchałaś akurat te soundtracki ale inni może ich jeszcze nie słyszeli:)
1. http://www.youtube.com/watch?v=2PLuco7ogdg - według mnie najlepszy;)
2. http://www.youtube.com/watch?v=4r1bx4UmCaM&feature=related
3. http://www.youtube.com/watch?v=rsMmhKkvvMw&feature=related
Jak chcesz mogę przesłać jeszcze jakieś inne z filmów. Może king kong, anioły i demony,incepcja... Napisz to może będę miał w zakładkach to Ci prześlę jakieś soundtracki;)

dawid13

Dziękuje. :))
O, jakbyś mógł przesłać jeszcze z "Incepcji" to byłabym wdzięczna :D
Eh.. te soundtracki natchnęły mnie żeby po raz kolejny obejrzeć ten film... ;)

carla_y

Trzy soundtracki z "Incepcji" Miłego słuchania;):
1. http://www.youtube.com/watch?v=srrAm9Eiqcw&playnext=1&list=MLGxdCwVVULXcJMlXk4Ki SEBw9tTRPXTob&ytsession=5Bq5OvuVuuAYgIyIx-FaUDXIEnNR7Vlu23WEQXlApoM6GzE5RBY9wgAI wLWDjlz8I8kmbgQwv8-t3yzbsNCUP1sfAU-8jKDals_G7rFmZ0FI9jQn5ISUOQcFl-IDgIZndfawGYy9 W_gkNoMKpghW-eXuxeUDtATivJ1fg7TUd7aM0x8yLSEZKx1FxHzsxkMLOV9rNzNsvf4q9RzMtRK-fiOE 83NCPdarOJhEEr-ayjsPmxNUIPbdXoJR3RWY3Grt0BMeDmHCV_iJlxj1en-xA6ekbfgz7HnRQFRtIaWI HTgsfDvN_vlygUNtPiOfq0gAkvFoYAxjcXtN9KnToQrgr5cHi6jSpL1R
2. http://www.youtube.com/watch?v=CspFuuWpZkY&feature=related
3. http://www.youtube.com/watch?v=imamcajBEJs

dawid13

Mam dużo muzyki filmowej w zakładkach jak jeszcze byś chciała posłuchać śmiało pisz:) Myzyka filmowa i filmy jest dla mnie wszystkim;)

dawid13

:DD Dzięki
Robi wrażenie...
Szczerze mówiąc, to jeszcze nie oglądałam tego filmu, ale mam taki zamiar! :)

carla_y

Według mnie film trudny do zrozumienia i bardzo surrealistyczny... ale warty obejrzenia z uwagi na efekty specjalne i muzykę:)

dawid13

Dziękuję bardzo :)
Na pewno obejrzę w najbliższym czasie... Jeszcze nie wiem kiedy. (może weekend) I powiem co i nim sądzę ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones