PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 250
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

W tej części nie będzie już ani Łucji ani Edmunda, a oni wraz z Piotrem i Zuzią byli głównymi bohaterami, bez których to już nie będzie to samo. W trzeciej części nie było Piotra i Zuzy - szkoda, ale film był zajebisty. Jednak bez Łucji i Edmunda.....nie wiem czy będę nawet chciała to oglądać :/

Megawiki2001

Bez przesady są inne postacie w tej części i też są super ;)

buterfly

No ja tej części nie czytałam, ale Pevensie byli dla mnie najlepsi i jakoś tak po prostu bez nich będzie całkiem inaczej :(

Megawiki2001

Rodzeństwo powraca w "Koniu i jego chłopcu" oraz "Ostatniej Bitwie", polecam nadrobić ;)

yehet

Spoko już zaczynam. :D

Megawiki2001

Wiecie co...jak czytam niektóre komentarze odnośnie "Srebrnego Krzesła" to mam czasem wrażenie, że albo jesteście sektą "I Love Pevensie'', albo nie czytaliście książek, i sądzicie "że bez nich będzie bee" a czynność jest prosta - wystarczy przeczytać książkę. Eustachy i Julia też są dobrymi bohaterami i szczerze cieszę się że będzie to film bez rodzeństwa. Oczywiście też ich lubię, a oni jeszcze powracają w "Ostatniej Bitwie". Po za tym jakbyś sobie wyobrażał/ wyobrażała ich teraz. Przecież minęło z 7 lat. Teraz mogą wrócić jedynie jako dorośli. Ja pójdę do kina, być może nawet w dzień premiery w pierwszy możliwy seans.

adidos09

Owszem masz rację. Tej części nie czytałam i bardzo lubię rodzeństwo Pevensie. Nigdy nie powiedziałam, że Eustachy i ta Julia są złymi bohaterami, ale po prostu bez głównego rodzeństwa jak dla mnie będzie całkiem inaczej i być może obejrzę tą część, ale tak jak mówiłam to dla mnie już nie będzie to samo. I od razu uprzedzam, że na tym forum prosiłabym, żeby nikt nie strzelał ogniem z dupy! :D

adidos09

Heh bo ostatnio jak wyraziłam swoją opinię to były takie hejty, że masakra...XD :D

Megawiki2001

Super, ale radziłbym ci jednak przeczytać "Srebrne Krzesło" z dwóch powodów:
raz - jest to jeden z lepszych tomów w całej serii
dwa - być może zmieni się trochę twoje nastawienie.

Oczywiście szanuję to że twoimi ulubionymi bohaterami jest rodzeństwo Pevensie, ale warto znać całą serię, a nie tylko 3 pierwsze tomy, bo to trochę za mało :(

Ponadto polecam ci mojego bloga na temat Narnii: http://narniapozanarnia.bloog.pl/?smoybbtticaid=6160f2

adidos09

Spoko, z pewnością przeczytam twój blog i być może kiedy znajdę czas to też ,,Srebrne Krzesło". :) Może mi się spodoba.

Megawiki2001

Szczerze polecam :)

Megawiki2001

To musiało być dla Ciebie zaskocznie.

Kij_z_tym

Ale co? XDDD

Megawiki2001

Bohaterowie filmu, który jest adaptacją ponad sześćdziesięcioletniej książki.

Megawiki2001

Czyli wychodzi na to, że wcale nie jesteś fanką Narnii tylko rodzeństwa Pevensie...

Kinoman123456789

Jestem fanką Narnii, ale no kuźwa! Dla mnie bez tego głównego rodzeństwa nie będzie tak samo jak w poprzednich częściach. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie co do nowej części, która ma powstać, ale jednak nie chcę, żeby ktoś myślał, że teraz już nie jestem fanką tej serii. Dalej nią jestem i pozostanę, ale po prostu Narnia bez Pevensie to trochę takie słabe....

Megawiki2001

Absolutnie nie neguje twojego zdania, myślę jednak że Narnia to nie tylko rodzeństwo Pevensie - A tak można odczytać twoje komentarze .

Są również inni bohaterowie, którzy również zasługują na to aby pojawić się na ekranie kin ;) .

buterfly

Eustachego bardzo lubię, a Julie nie znam. No widzisz to się jakoś tam uroiło w mojej głowie i tak zostało XDD

Megawiki2001

Zamiast rozpaczać, przeczytaj serię, a zobaczyć, ze nie miałaś o co się wściekać. Rodzeństwo powróci, a w dodatku Julia jest bardzo sympatyczną bohaterką.

yehet

Tak, przeczytam :) Już zaczęłam ;)

Megawiki2001

Szczerze jeśli chodzi o Srebrne Krzesło to jest ono moją ulubioną częścią :)

Megawiki2001

Narnia to nie Perversie, to nie Anglicy, ani członkowie rodzaju ludzkiego... Narnia to przede wszystkim inni, równoległe uniwersum będące dziełem równoległego Ascendentu. A to, że z początku poznajemy świat z perspektywy dzieci Adama i Ewy jest tym samym, co poznawanie Krainy Czarów oczami Alicji. Osobiście najbardziej cenię Konia i Jego Chłopca, właśnie za innowację, skupienie się na ludności tubylczej.

niwrok_2015

Moim zdaniem z serii od najlepszej do najgorszej:
1)Koń i jego chłopiec - inność, do niedawna jako Szastę widziałem Ty'a Simpkinsa
2)Siostrzeniec czarodzieja - świetny prequel
3)Lew, czarownica i stara szafa - po prostu świetna lektura
4)Książę Kaspian - świetne ukazanie "upadłej" Narnii
5)Podróż "Wędrowca do Świtu" - inne miejsca akcji, różnorodność, ale brak Piotra i Zuzanny doskwiera
6)Srebrne krzesło - nieciekawe postaci, dłużyzny, zakończenie
7Ostatnia bitwa - nieciekawi bohaterowie, dłużyzny, zakończenie

Shiloh

6 - edycja: miało być: dłużyzny, nie przekonuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones