PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687444}

Oshin

7,1 303
oceny
7,1 10 1 303
Oshin
powrót do forum filmu Oshin

W filmie mała dziewczynka została wysłana do strasznie ciężkiej pracy, żeby rodzina miała pożywienie. Dla mnie straszna była postawa ojca - płodził dzieci bez żądnej odpowiedzialności, bez opamiętania... Nie myślał zupełnie o tym, że nie będą miały co jeść, że nie jest w stanie zapewnić tym dzieciom godziwych warunków do życia. Odpowiedzialność za swoje błędy miała spaść na małe dziecko, to jego praca miała wyżywić rodzinę. Matka niby byłą lepsza, ale nie zatrzymała Oshin w domu. Jej bierna postawa, to tak naprawdę przykłądanie ręki do zła, które się stało. Wiem, że to inna kultura, inne czasy, ale oglądanie takiej tragedii małego dziecka... przemocy jakiej zaznało w swojej rodzinie i "u pracodawców" spowodowało, że moje serce krwawi i musi minąć trochę czasu, zanim to przetrawię... Żadne dziecko nie zasłużyło na taki los!!!

ocenił(a) film na 8
wombat_girl

Proponuję trochę pojeździć po świecie - takie rzeczy i znacznie, znacznie gorsze są na porządku dziennym w wielu krajach/kulturach na całym świecie. To większość tzw "cywilizowanych" ludzi siedzi sobie na dupie, żyjąc w jakiejś ułudzie i pod kloszem, a nawet w Polsce są rodziny, gdzie dzieciaki chodzą kraść węgiel, czy po sklepach, żeby wspomóc rodziców, bo np ojciec był górnikiem i podpisał swego czasu "certyfikat"...W tv nie zobaczysz nawet 1% tego co się dzieje współcześnie w świecie, a jak nie masz kasy, czy odwagi na zwiedzanie świata bez ustalonego planu wycieczki to pooglądaj takie rzeczy w necie. Jest mnóstwo filmów dokumentalnych, a jak masz mocne nerwy to wbijaj na liveleak - wojny, publiczne egzekucje, (zwłaszcza chrześcijan), karanie złodziei w Brazylii czy na Bliskim Wschodzie, batalion Azov, daesh-isis i może klapki z oczu zaczną spadać, pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones