PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418956}

Ostatni Władca Wiatru

The Last Airbender
5,3 50 056
ocen
5,3 10 1 50056
2,8 8
ocen krytyków
Ostatni Władca Wiatru
powrót do forum filmu Ostatni Władca Wiatru

Doskonała kompozycja Jamesa Newtona Howarda do Ostatniego Władcy Wiatru!!!!
Dla tej muzyki chociaz by chetnie zobacze ten film ;)

Warto podkreslic,że wrecz fenomenalnie wygląda wspolpraca na linii reżyser Shyamalan -Howard,ale tutaj obaj panowie przeszli samych siebie bo oprocz klimatu ta muzyka posiada też przebojowosc i napewno dostarcza sporo satysfakcji z odsłuchu.

Polecam album!!!!

ocenił(a) film na 6
A96

fakt jest faktem, że jnh ładnie zaszalał, każden jeden z utworów na płycie z filmu mógłby być "głównym" utworem samodzielnego soundtracka, a tutaj mamy ich naście :)

szkoda że film wyszedł w konwencji wytłumaczalnej tylko jako totalnie dziecięca, bo taka muza z potężnym kopem wizualno fabularnym była by zjawiskiem dekady :).

jorwa

Dokładnie.Biorąc pod uwage familijną konwencje jest calkiem mozliwe,że ta muzyka jest byc moze zbyt brutalna a wiekszosc osob spodziewala sie lekkiej i nieco sentymentalnej muzyki;)
Byc moze wynika to z faktu,że kino spod znaku Shyamalana jest dosyc specyficzne,ale fakt faktem wyszlo naprawde swietnie :D
Żałuje tylko,że na oryginalnym krążku nie mozna w pelni cieszyc sie wykorzystaniem choru bo wytwornia plytowa zawalila sprawe.
Otrzymalismy samplowany chor i przez to fragmentarycznie nie zawsze utwory brzmią przekonująco.
Troche szkoda bo pelnokrwiste chory to piękna sprawa ;)
Trzeba sie pocieszyc faktem,że w filmie jest wszystko ok ;)

ocenił(a) film na 6
A96

ta akcja z chórem wydaje mi się trochę naciągana, bo ihmo jeśli gdziekolwiek zmontowali ten chór to znaczy że mają go na oddzielnej ścieżce, więc bajka że chór był niezbędny do ponownego nagrania jest nie do kupienia. Pewnie ktoś tam niedopatrzył czegoś lakeshore records i nie mieli praw do wykorzystania chóru poza filmem. Jak zwykle poszło o kapuchę a śmiertelnicy tracą.

Może kiedyś wyjdzie jakaś reedycja, trzeba będzie polować.

jorwa

Pewnie i tak skonczy sie na jakims bootlegu nędznej jakosci...

Te wszystkie wytwornie jak robią reedycje to tylko samych staroci :)
Ale slyszalem za to dobrą nowine o październikowym wydaniu Rain Mana Hansa Zimmera,ale to tylko nawiasem mówiąc ;)

ocenił(a) film na 3
A96

Muzyka Jamesa Newtona Howarda jest naprawdę b.dobra,morze rzeczywiście jest trochę zbyt brutalna i mroczna,brakuje mi też trochę etniki,fletów i instrumentów perkusyjnych ( np.napisy końcowe serialu 0 ale i tak muzyka jest najmocniejszą stroną tego filmu i chyba jedynym jego udanym elementem za który nie trzeba się wstydzić a ostatni utwór to arcydzieło i kandydat do utworu roku - no,może powalczy z ' Time " Zimmera.

Szkoda tylko że sam film jest bardzo słaby i jak na razie jest to najpoważniejszy kandydat do największego rozczarowania i gniota roku ...

ocenił(a) film na 6
lelen_lis

rozczarowania może, gniotu to wątpię, jako film dla dzieci do lat 10 nawet się broni trochę, ale o tym się wyp

lelen_lis

Time Zimmera ma być utworem roku? Nie rozśmieszaj mnie...

ocenił(a) film na 3
Erian91

Utwór roku może nie ale z pewnością jest to najciekawszy Zimmer od czasu " Na Krańcu Świata " ( przynajmniej dla mnie ) - dodam że nie jestem entuzjastą muzyki do " Batman Begins " i do " The Dark Knight " więc tym bardziej zaskoczyła mnie ( pozytywnie ) ścieżka dźwiękowa do " Incepcji ".

ocenił(a) film na 6
lelen_lis

muzyka do incepcji nosi znamiona geniuszu, i świetnie pracuje w filmie, ale samodzielnie nie jest już taka dobra (coś za coś). akurat tutaj JNH potrafi zrobić tak że muzyka sama w sobie jest świetna do słuchania i w filmie też świetnie się sprawdza.

A co do Dark knight i batman begins to JNH tam sporo namieszał, więc nie jest to do końca zimmerowski twór.

ocenił(a) film na 6
A96

No nie wiem. Lady in the Water czy the Village maja znakomite bootlegi.

tom_1984

Co za genialna muzyka!!!!!!
Gdzie mozna nabyc ten score z tego filmu??

ocenił(a) film na 6
kamil_morawski2

wszędzie poza polską. Trzeba czekac na premierę, ew. jak cię nie razi naginanie praw autorskich to są to jest w sieci, chociażby na wrzucie. Na oryginała trzeba poczekać (jak zawsze zresztą :/ ).

tom_1984

Tylko,ze zwroc uwage Tom_1984 ze jak sie slucha te bootlegi to niewydane tracki są pomieszane z tymi co znalazły sie na oryginalnym krążku i roznica jakosci dźwieku jest tak wyraźna,że mnie osobiscie to drażni,ale oczywiscie z ciekawosci napewno warto posluchac ;)
Szczegolnie The Village bo posiada ten swietny niepokojący Opening :)

A96

Hans Zimmer i jego Time to perfidna zrzyna!!!

Posluchajcie przez chwile tego i przekonacie sie ze Zimmer wcale taki genialny nie jest :
http://www.youtube.com/watch?v=elj8rw8He-Y

kamil_morawski2

Dlaczego mnie to nie dziwi...

Zimmer mało kiedy był oryginalny.

kamil_morawski2

Zimmer jest beszczelny!!Wszyscy myslą,że to geniusz a jak sami widzimy jego inspiracje są poprostu żałosne.
Zero pomysłu na oryginalną muzyke (:
Szkoda...

A96

A96 napisz to na forum Zimmera to zaraz zostaniesz zmieszany z błotem ;P

A szkoda bo to niestety prawda.

Erian91

Wole byc zdala od tych fanatykow Zimmera bo jeszcze sie zaraże :D
Ja tam nie powiem bo lubie Zimmera i fajnie sie slucha jego muzy,ale jak ktos pisze,że jest genialny to az chce sie plakac ze smiechu ;p
Wszyscy tylko '' ''Time'' to utwor roku'' no naprawde na litosc Boską :DD

ocenił(a) film na 6
A96

W sieci są kompletne wersje The Village i LITW. Czyściutkie, bez dialogów czy innych efektów. W jakości 320. Nie odróżnisz nowego materiału od oficjalnego.

tom_1984

No i tak się złożyło, James Newton Howard bez nominacji do Złotych Globów, czy choćby nawet durnych Satelit. I to wróży, niestety, małą szanse na choćby nominację do Oscara ;/ A posłuchajcie sobie tego:
http://www.youtube.com/watch?v=j3PUPBgI6SY

ocenił(a) film na 3
ravaell

Inna wersja: http://w558.wrzuta.pl/audio/222HmuGUB5O/james_newton_howard_-_flow_like_water_th e_last_airbender_end_credits

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones