PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418956}

Ostatni Władca Wiatru

The Last Airbender
5,3 50 042
oceny
5,3 10 1 50042
2,8 8
ocen krytyków
Ostatni Władca Wiatru
powrót do forum filmu Ostatni Władca Wiatru

Według mnie film dostał tak złą ocenę bo w nim nie było żadnych gwiazd z Hollywoodu i dlatego dostał tak złą ocenę ? No co wy ludzie aż takie jesteście próżni ? chcecie żeby w każdym filmie grał Mel Gibson, Jason Statham, Vin Diesel, Sylvester Stallone, itd. wymieniłem tylko tych aktorów których filmy zarabiają miliony i aktorzy mają wysoką ocenę za grę filmową a jest takich aktorów jeszcze wielu. Dobra nie powiem są dobrzy w tym co robią ale oni wieki żyć nie będą. I co wtedy przestaniecie oglądać filmy ? Jak dla mnie film był dobry na poziome, było parę nie dociągnięć ale w następnej produkcji można było by je poprawić. A i jeszcze jedno duże korporacje filmowe nigdy nie pozwolą małym się wybić dlatego większość dobrych filmów dostaje złą ocenę to jest nie dorzeczne ale tak jest niestety świat zbudowany. A co by było gdyby film który dostał najwyższą notę od krytyków filmowych dostał by tam jakieś najlepsze nagrody a wszyscy ludzie na świecie dali by mu negatywną ocenę ? Za pewne nic by się nie stało film by miał dalej najwyższą notę a negatywne oceny zostały by zatuszowane. Kto ma pieniądze ten ma władzę i może wszystko ha ha ha niestety tak jest :( Ja osobiście nie zwracam uwagi na nagrody przyznane przez komercyjne studia i oceny jakie są dane danemu filmowi, wolę sam po oglądać i ocenić. Pewnie powiecie że się nie znam bo nie jestem krytykiem filmowym ani żadnym tam znawcą fakt nie jestem ale oni też są ludźmi i też mają swój własny gust więc jakim prawem mają decydować o losach danego filmu lub danego producenta? Każdy z nas kto ogląda dużo filmów może być krytykiem, więc czym oni się różnią od nas ? niczym po za tym że im za to płacą (łapówki) a nam nie.

Haszyk87

tez sei nad tym zastanawiam, dla film jest zrobiony switnie, dobre efekty i gra aktorska na poziomie

guga_buzka

Bo film jest straszną adaptacją kreskówki i nic sięw nim nie trzyma kupy, a efekty jeżeli chodzi o magię są powolne.

Sendera1

malo filmow tego typu godnych uwagi, w kategorii przygodowych dla dzieci jest bardzo dobry

ocenił(a) film na 1
guga_buzka

Gra aktorska na poziomie? Nie wiedziałem że w niedziele, tak ponury dzień można się jeszcze uśmiechnąć.

Bartonson12

nie wiem o co sie czepiasz, dzieciaki daly rade

ocenił(a) film na 1
guga_buzka

Dały radę? Proszę Cię...grali jak na przedstawieniach szkolnych. ,,Wstydzimy się okazywać emocje, bo to trochę głupie''.

ocenił(a) film na 4
Haszyk87

Nie oglądałem kreskówki, ale film był dla mnie po prostu nieciekawy, nudny. Walki mało dynamiczne, postacie bez wyrazu. Szczerze to żaden z bohaterów nie zapadł mi jakoś w pamięci, podobnie zresztą jak cały film. Jedyne co się może podobać to cieszące oko efekty oraz ścieżka dźwiękowa.

ocenił(a) film na 2
Haszyk87

Ponieważ ten film miał być odzwierciedleniem kreskówki a to co zrobił Shyamalan jest szczytem kataklizmu jeśli chodzi o jego filmy ma dużo nielogicznych momentów.Na przykład gdy wojownicy żywiołu ognia zniewalają WŻ ziemii przetrzymuje ich na ogromnym polu gdzie jest mnóstwo surowców by tkać ziemie na dodatek WŻZ nie myślą że mogliby to wykorzystać by pokonać strażników może myśleli że nie mają z nimi szansale gdy Aang wygłasza przemowe to nagle są wstanie wszystkich załatwić dla porównania w serialu byli zamknięci na stalowej łodzi gdzie tkanie ziemi było niemożliwe.Dodatkowo wiele postaci zwłaszcza głównych jest całkowitym przeciwieństwem tych z serialu np:Sokka który był najśmieszniejszą postacią w kreskówce tu jest największym smutasem albo Katara która była silna i nie bała się nikogo tutaj była słaba.Mógłbym długo wymieniać wady tg filmu ale nie chcę się za bardzo rozpisywać ;)

ocenił(a) film na 1
korstern

No właśnie. Film zmarnował wszystko co sprawiało, że serial był dobry. Poza tym jako oddzielny film tez wychodzi słabo (masę bezsensów i nie logiczności).

Haszyk87

polecam ci recenzję Nostalgia Critica. Ale ogólnie- aktorstwo drętwe, w ogóle ma to niewiele wspólnego z kreskówką, lipne efekty(moce nie robią wrażenia), fabuła pocięta, a reżyser skupia się na banałach i analizie zamiast na fabule
https://www.youtube.com/watch?v=WA_9x4Mpf70
https://www.youtube.com/watch?v=yfckThCY1Ko
https://www.youtube.com/watch?v=d-3bbRnjvVU

ocenił(a) film na 1
Haszyk87

1. Ten film nie był tworzony przez małe studio. http://pl.wikipedia.org/wiki/Nickelodeon_Movies Za filmem stał wielki koncern związany z najstarszym kanałem dla dzieci w stanach. To nie była jakaś płotka.

2.Nikt nie krytykuje tego filmu dla pieniędzy ten film jest krytykowany głównie z dwóch powodów:
-Jest ekranizacją jednego z najwspanialszych seriali animowanych fantasy, a wszelkie elementy, które ludzie kochali tam, tu zostały totalnie zepsute, a cała reszta totalnie się nie broni, wręcz reprezentuje poziom dna
-Nawet nie patrząc, że to beznadziejna adaptacja to jako film Ostatni władca wiatru też totalnie zawodzi. Postaci nie mają charakteru, nie ma dialogów (jest tylko walenie ekspozycji na lewo i prawo w totalnie nienaturalnych dialogach), fabuła ma wiele bezsensów (jak chociażby to jak magowie ognia są nie udolni). Po prostu w tym filmie nie ma nic dobrego. Wszystko zostało skopane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones