PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418956}

Ostatni Władca Wiatru

The Last Airbender
5,3 50 042
oceny
5,3 10 1 50042
2,8 8
ocen krytyków
Ostatni Władca Wiatru
powrót do forum filmu Ostatni Władca Wiatru

ten film bardzo mi się spodobał, choć nie jest taki sam jak kreskówka, dlatego chciałabym wiedzieć
czy będzie kolejna część, a jak tak to kiedy ??? :))

ocenił(a) film na 1
SYLWIA8_filmweb

Nie, nie będzie. Film był klapą, nie sprzedał się. Nikt nie zrobi kolejnej części po takiej porażce

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

Nie powiedziałbym by był klapą. Mimo słabszych ocen krytyków, zarobił na siebie i to całkiem sporo.
Przy budżecie 150 mln dolarów, przychód wyniósł prawe 320 mln dolarów.
Także sprawa kontynuacji pozostaje otwarta.

ocenił(a) film na 1
printexpk

Zarobił tylko dlatego, ze bazował na popularnej kreskówce. A był klapą, bo nie dość, że był słaby, to dostał kupę złotych malin. Kolejnych części nie będzie na pewno. Film odniósł porażkę zarówno komercyjną jak i jakościową.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

mnie sie wydaje ze jesli przy tak marnych recenzjach zarabia film tak duzo to znaczy ze kiedys napewno musi powstac kolejny film kinowy.To jest zyla zlota i spokojnie moze stac w walce z takimi trylogiami jak Wladca albo Star Wars.

ocenił(a) film na 1
lavrenzo84

Ale pierwsza część była na tyle marna, że jakby zrobili drugą to sporo osób by już do kina nie poszło.

MistrzSeller

Marny to ty jesteś dzieciaku z tymi twoimi zwalonymi tekstami jesteś tak głupi jak Twoje teksty

ProSnick3Rxlive

Xddd ... Jakby serio... Jestem tego samego zdania... Film bardzo slabo wyszedł a jak komuś się podobał to jego sprawa natomiast film trafił do mniejszości ... Najlepiej obejrzeć serial animowany bo tam każdy wątek jest rozwinięty a nie że 2 zdania o czymś istotnym i lecimy dalej z tematem... Oni poprostu starali się zmieścić jak najwięcej treści w filmie półtoragodzinnym. Przez godzinę w filmie jesteśmy w stanie zobaczyć cały pierwszy sezon w pigułce, a osoby które nie oglądały serialu nie mają pojęcia o postaciach które się pojawiają xD pozdro

MistrzSeller

Mi sie film nie podobał ale przy odrobinie wyobraźni i chęci mozna zrobić drugą część która mogłaby być naprawde dobrym filmem

printexpk

Film był finansową klapą. Dlaczego? Przy budżecie 150 mln dolarów powinien zarobić w samych Stanach dwa razy tyle , żeby wyszedł na zero. Z biletów z USA producent dostaje ok. 60%. Z dochodu spoza Stanów to najwyżej 40%, wiec się tego niespecjalnie bierze pod uwagę. Tymczasem Władca w USA zarobił tylko 130 mln, czyli o 20 mln mniej niz budzet. Klapa totalna.

MistrzSeller

Nie zgadzam sie wgl ze był klapą. Może dla nie ktorych była to klapa ale mi i mojej rodzinie jak i zarówno znajomym bardzo sie podobał i z nie doczekaniem czekam na kolejną cześć po na koniec filmu zapowiadało sie na kolejną cześć pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Panas607

Był klapą, był słaby i nie zarobił.

MistrzSeller

Słuchaj koleś jeżeli ci się nie podobał to nie ale może niektórym się podobał i nie uważają że był klapą a wogóle jest napisane w wikipedii jest napisane że drugiej części niestety nie będzie.

ocenił(a) film na 1
oliwiamiki2006

Ale ja nie mówię o tym czy się podobał czy nie. Był klapą, bo po prostu nie zarobił i zyskał tragiczne oceny.

MistrzSeller

zamknij jadaczke szczawiku król filmów sie znalazł

MistrzSeller

gosciu nie musisz pod kazdym komentarzem pisac ze byl klapa juz raz to napisałes starczy ci , idz dalej ogladac te sowje marne star wars

ocenił(a) film na 1
zspat

No skoro ludzie nie potrafią zrozumieć takiej oczywistości to trzeba to pisać

zspat

Zspat zamknij piz*e SW to najlepsze filmy wszystkie części a druga część avatara będzie ale najpierw muszą zrobić inny film żeby wiedzieć czy mają takie zdolność żeby polepszyć swoje umiejętności i druga część będzie za dłuuugi czas

MistrzSeller

Słabe to sa twoje żenujące wypowiedzi A klapa to jest twoje żałosne życie pacholku!!!

MistrzSeller

Ile to jeszcze razy powtórzysz parówa z CB i tyle pajacu jednym się film podoba drugim nie

MistrzSeller

Jezu oglądałeś to chyba widziałeś że zapowiada sie druga część córka władcy Ognia ma mu przeszkodzić nauczyć sie magii Ziemi i Ognia ale ok

MistrzSeller

był dobry będzie druga a kiepski to ty lamusie

ocenił(a) film na 1
poliwe

Nie był dobry. Drugiej części nie będzie bo ten nie zarobił.

MistrzSeller

Powtarzasz się :)

MistrzSeller

nie zgadzam się z tobą MistrzuSellerku. Ja również czekam na drugą część, bardzo mi się tan film spodobał a ty obrażasz go. Za to co powiedziałeś, jesteś moim wrogiem.

ocenił(a) film na 1
Seven_fw

Nie będzie drugiej części !!! Obejrzyj sobie serial animowany, a zobaczysz co było dalej i jak powinna wyglądać ta historia

MistrzSeller

Odczep się

poliwe

Naprawdę tak trudno zrozumieć? Film był w 2010 roku a skoro w tym roku czyli 2017 nie ma żadnej zapowiedzi to już w 100% nie będzie kolejnej części, zapowiedzi kolejnych części filmów ogólnie pojawiają się po jakiś max 3 latach od pierwszej/poprzednie części, minęło już 7 lat XD poza tym ten film nie dorównuje anime Avatar: historia Aanga

marysiamu

To nie jest anime.

marysiamu

A iniemamocni 2? mineło 14 lat i wyszło.

poliwe

Naprawdę tak trudno zrozumieć? Film był w 2010 roku a skoro w tym roku czyli 2017 nie ma żadnej zapowiedzi to już w 100% nie będzie kolejnej części, zapowiedzi kolejnych części filmów ogólnie pojawiają się po jakiś max 3 latach od pierwszej/poprzednie części, minęło już 7 lat XD poza tym ten film nie dorównuje anime Avatar: historia Aanga

rysia00

PS. powyższe konto też jest moje, źle zalogowałam się na filmweb za pierwszym razem ;-;

rysia00

Ja się z tobą zgodzę, ale fajnie by było gdyby zrobili 2 część.

MistrzSeller

Porażka była twoja matka że ,,wypluła,, takiego cudaka, na tamtejsze lata film 8/10

MistrzSeller

Film ma sporo chińszczyzny tej beznadziejnej, te machanie rękoma i tę czary takie chińskie.
u nas sie to nie sprzedaje

MistrzSeller

Zapowiedzieli 2 część na 2024 rok więc jednak 2 część wyjdzie

ocenił(a) film na 1
SYLWIA8_filmweb

Oby nie.
Film jest naprawde potworny, nie rozumiem jak mozna dac mu 10/10.
Kreskowka jest pelna nie tylko swietnej historii, ale rowniez postacie ktorych trudno nie lubic (Aang, Katara, SOKKA!, TOPH!, ZUKO! AZULA! itp).
Film nie ma nic z kreskowki, nic!
Postacie sa jak deski, aktorstwo ssie.
Durne rozwiazania (zamknac osoby ktore moga kontrolowac ziemie w wiezieniu z... ziemi - FACEPALM)
Potrzeba 6 osob by poruszyc maly kamien?
Heh...
Film widzialem raz, RAZ! I uwazam to za najbardziej zmarnowane 2 godziny mojego zycia, ogladanie go to meka, wiem ze nigdy juz po niego nie siegne.
A co do kreskowki, no coz, nie dosc ze widzialem w calosci, to juz sie szykuje do zobaczenia jej jeszcze raz, i na jakies 99% zobacze ja jeszcze nie raz (ten 1% zostawilem na wypadek gdybym umarl).

Kreskowke polece kazdemu (pierwsze odcinki 1 sezonu troche powolne ale to zrozumiale.)
W kreskowce postacie maja glebie, sa to normalne dzieciaki, nie banda dziwakow bez emocji.

FenrirLokeson

Jak się tobie nie podoba film to go nie oglądaj a nie dajesz komentarz jak ty byś był największym znawcą świata filmów. Mi się film podobał i z chęcią bym po oglądał 2 część więc czekam z nie cierpliwością. Wiem każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie to fakt ale nie ma prawa do zmieniani i zniechęcania innych do po oglądania filmu. Co z tego że film nie jest taki sam jak kreskówka, z resztą powiedz mi który film robiony na podstawie kreskówki jest odzwierciedleniem jej ? bo z tego co wiem to żaden każdy się różni. Bo jak by film był taki sam jak np. kreskówka to jak przyjemność oglądania a po drugie kreskówki nie mają ograniczeń tylko wyobraźnia ogranicza przy kreskówce a w świecie realnym nie da się wszystkiego zrobić no są możliwości w postaci efektów specjalnych ale i one moją swoje ograniczenia a kreskówka nie. Wiec FenrirLokeson zastanów się następnym razem przy pisaniu takich komentarzy. Jak nie podobają ci się takie filmy to ich nie oglądaj i powstrzymaj się od komentowania. A i jeszcze jedno napisałeś że " najbardziej zmarnowane 2 godziny mojego życia" jak ci się nie podobał to po co go oglądałeś do końca ? Mi jak się film nie podoba to go dalej nie oglądam a ty jednak po oglądałeś, więc wnioskuję że coś Ci do gustu w tym filmie podeszło. I zapamiętajcie to co jest w kreskówce to jedna a w filmie to drugie, to dwa osobne tematy, nauczcie się je rozróżniać.

ocenił(a) film na 1
Haszyk87

Nie jestem "najwiekszym znawca filmu" tylko wyrazam swoja opinie, ktora brzmi "Nie, nie chce kolejnej czesci, nie, film mi sie nie podobal."
Rowniez potrafie poznac dobrze zrobiony film od zle zrobionego.
Popatrz na ten film dokladnie, i powiedz mi, powiedz mi czy te postacie zachowuja sie jak prawdziwi ludzie.
Wiem ze to adaptacja i adaptacja musi cos zmienic itp, ale pod warunkiem ze to sa zmiany ktore maja sens.
Dla przykladu, jedna z moich ulubionych czesci Harrego Pottera jest Czara Ognia, film wycina mase rzeczy, zmienia, ale te zmiany nie sa glupie, oraz jest w nich jakas logika, co do Ostatniego Wladcy Wiatru, to jej nie ma, szesciu gosci w kreskowce przewrocilo czolgi (nie wspomne juz o Toph, ktora pomimo iz jest slepa 12 letnia dziewczynka to potrafi zrobic jeszcze wiecej.) JEDEN Earthbender w kreskowce (i to taki slaby) potrafi zrobic wiecej niz poruszyc maly kamien.
Ale problemem nie jest fakt kiepskich zmian, tylko aktorstwo, rezyseria, i cala masa innych rzeczy, polecam ci zobaczyc pare recenzji tego filmu, przede wszystkim ze strony osob ktore nie widzialy kreskowki i zobaczysz ze nawet oni powiedza ze ten film ssie, a jeszcze lepiej zrobisz jak zobaczysz kreskowke bo na prawde warto, tylko ostrzegam, po zobaczeniu kreskowki mozesz znienawidzic ten film.


użytkownik usunięty
FenrirLokeson

Jak dla mnie film przeciętny. Ani nie grzeje, ani nie ziębi. Taka typowa 6. Chcesz zobaczyć film, który rzeczywiście zasługuje na 1? Obejrzyj Atlantic rim, jeśli jeszcze nie widziałeś :D

ocenił(a) film na 6

Słusznie, dla mnie film też na 6. Nie oczekujmy od filmowej adaptacji, że wejdzie do kanonów klasyki kina. Z takim nastawieniem praktycznie każdą ekranizację jakiejkolwiek powieści trzeba by oceniać na jedynki. Film zdecydowanie dla młodszej publiczności- oglądałam z ośmioletnim bratem i był zachwycony filmem, chociaż (tu pewnie sypnę solą w ranę fanów anime) kreskówka mu do gustu nie przypadła. Co do aktorstwa, ma swoje wzloty i upadki, biorąc pod uwagę, że główne role grały tu najczęściej dzieci to nawet nie jest tak źle, a żeby mnie tu od razu nie objechano za brak gustu proponuję przypomnieć sobie pierwsze części ekranizacji HP, tam też aktorstwo kulało a nie widziałam, żeby ktoś narzekał...

ocenił(a) film na 6
AchKachna

Zgadzam się ze wszystkim ale czy nie chcielibyśmy ujrzeć kolejnej części? Ja bym chciał ogromnie. Dlaczego?
Jak na 2010 rok (zresztą i obecnie w 2014 śmiało to przyznam), że efekty delikatnie to ujmując Wbiły mnie w fotel. Może i aktorstwo nie powalało, może i dialogi wraz z ogólnym scenariuszem nie zwaliły z nóg, może i całościowo wyszedł delikatny gniot dla dzieci ale z drugiej strony to było cholernie porządne kino sci-fi. Sam zamysł na pojawienie się żywiołów, panowaniem nad nimi... widać, że graficy włożyli w to kupę roboty. Dzisiaj jest o wiele więcej sci-fi w których wręcz efekty wylewają się bokami, nadmiar ich powoduje zawroty głowy, ale tutaj naprawdę byłem pod ogromnym wrażeniem, właśnie od tej jednej strony.

FenrirLokeson

to ty nie chcesz lamusie a w j ludzi oceniaja bardzo dobrze ba ny fanie teletubisi dajacych a wsrud nich ty

ocenił(a) film na 1
Haszyk87

Co to za kretyńska gadka, nie podoba się to nie oglądaj? Musiał żeby ocenić i teraz pisze że film był słaby. Jeżeli ktoś ma gusta podobne do niego, będzie mógł oszczędzić sobie kilkadziesiąt minut życia.

Haszyk87

Haszyk87 dobrze gadasz!!!

FenrirLokeson

dokladnie ! w 100% sie z Toba zgadzam :D uwielbiam bajke i zamierzam ogladac ja 2 raz :D a film jest dosc sredni D: 0 emocji u sokki i katary jak i u aanga

ocenił(a) film na 1
SYLWIA8_filmweb

Oby nie, film to gowno i tyle.

ocenił(a) film na 1
FenrirLokeson

Patrząc na to co ominęli w pierwszej księdze to nawet nie chce myśleć co by było w drugiej...

FenrirLokeson

Weź wyjdź i nie wracaj.

SYLWIA8_filmweb

Chciałabym kolejną część, film super. Słyszałam, że druga część będzie w 2016 r.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones