PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1276}

Ostatni cesarz

The Last Emperor
7,3 24 414
ocen
7,3 10 1 24414
7,8 8
ocen krytyków
Ostatni cesarz
powrót do forum filmu Ostatni cesarz

''Fatalne zauroczenie'' najpoważniejszy konkurent bahahahahaha!!

Rok 1987 to rok Predatora, Robocopa, Hellraisera, Evil Dead 2, Chińskich duchów, Full Metal Jacket. To te filmy tak naprawdę były górą co nie zmienia tego, że "Last Emperor" i w np. 1999 roku by prawdopodobnie mógł wygrać bo jest to świetny film jako taki.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

to ja już wolę laureata z 99 roku American Beauty niż cesarza, natomiast od Predatora, Robocopa... wolę Matrixa i Fight Club

Cysarz > Beauty. Matrix=Robo=Pred.

grzegorz_cholewa

W '87 powstały też Harry Angel, Zabójcza broń, Good Morning Vietnam, dziewczęcy hit Dirty Dancing a i Fatalne zauroczenie jest spoko. Na pewno wolę rocznik '87 od '99.

grzegorz_cholewa

W '99 liczą się - Oczy szeroko zamknięte, Fight Club, American Beauty, Audition, Magnolia, Wszystko o twojej matce, Matrix, Czas ucieka. Ciekawe filmy ale wcale nie górujące nad tymi powyżej z '87. Stamtąd jeszcze - Czerwone sorgo, Krótki film o zabijaniu, Raising Arizona i jeszcze jakieś niszowe a godne uwagi.

'87=99 mniej więcej.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

Dirty Dancing to tandetny gniot, który jedynie może się poszczycić piosenkę która zapadła w pamięć. Zabójcza broń to jeden z tych klasyków który mi nie podszedł, zdecydowanie wolę Szklaną pułapkę. Fatalne zauroczenie rzeczywiście bardzo dobry film ale w żadnym wypadku na Oscara. Reszty chyba nie oglądałem...
Z 99 roku zapomniałeś jeszcze o: Być jak John Malkovich, Zielona mila, Toy Story 2, Informator, Szósty zmysł, Dług, Prosta historia, Blair Witch Project - bardzo niedoceniany horror. Tak więc '99 rok góruje nad '87

Świadomie pominąłem Milę bo tego nie traktuje w kategorii dobry film. Ze łzawizn lepszy już ten hit z klasycznymi dziś piosenkami. Ale Szósty zmysł, Dług, Prosta historia i nawet Blair Witch tak dla nich. Z '87 jeszcze całkiem przyjemny Interkosmos. To jednak był rok klasyków rozrywkowych.

grzegorz_cholewa

Acha i "Wall Street" Stone'a.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

A ja właśnie celowo wymieniłem Mile, film na pewno nie jest taki dobry jak wskazuje jego miejsce w rankingu ale żeby był słabszy niż Dirty Dancing, litości...
a Wall Street nie oglądałem, ale podobno to bardzo dobry z najlepszą rolą Douglasa

Serio, serio. Z tejże dwójki wolę już se nucić pod nosem chwytliwe rytmy niż 3 godziny Hallmark Television. Ma swój bezwstydny wdzięk - lata 80' mają ten niepowtarzalny urok. Nie jest to dzieło ale i bez przesady w drugą stronę.

Dodam:
Byle do jutra II - dobry sequel Johna Woo
Koszmar 3 - najlepszy sequel serii z panem pizzą.
Ojczym - trzymający w napięciu thriller i kapitalny Terry O'Quinn.

grzegorz_cholewa

Filmy kung-fu: Kondory Wschodu - Chińczycy kopiują Rambo, przyjemna rozrywka.

grzegorz_cholewa

Tym razem artystycznie:

Niebo nad Berlinem - Wendersa
Potępienie - Tarra
Prawo pożądania - Almodovara
Yellen - a to z Afryki

Jest tego ciekawego z owego rocznika trochę.

użytkownik usunięty
grzegorz_cholewa

rzeczywiście trochę powstało dobrego kina w tym 87, nie mniej jednak większość to filmy które z reguły są pomijane przez akademię dlatego tez Cesarz miał słabą konkurencję i wygrał.

ocenił(a) film na 10

nawet jeśli miałby lepszą- wygrałby, a jesli nie, to nie dlatego, że nie zasłużył, a dlatego, że akademia często źle wybiera

użytkownik usunięty
szerloczka_kicia

zgłaszam to konto do usunięcia

ocenił(a) film na 10

buahahha

użytkownik usunięty
szerloczka_kicia

dlaczego avatar i mila 1/10?

ocenił(a) film na 10

a dlaczego nie? chcę wypróbować nowy system oceniania

użytkownik usunięty
szerloczka_kicia

to ja tez chyba wypróbuje na Cesarzu wystawiając mu 1

ocenił(a) film na 10

to zachowasz się jak gówniarz. ja daję 1 tym filmom, bo ich nie cierpię, ty dasz 1 z zemsty- to dziecinada.

użytkownik usunięty
szerloczka_kicia

zaraz, zaraz ja też nie lubię tego filmu, wiec wystawiam mu 1

ocenił(a) film na 10

tamtych 2 szczerze nienawidzę (a właściwie to 3, bo jeszcze sceny)
tez masz filmy, którym dajesz 1 i ja się ciebie nie czepiam

oczywiście, że cesarz> american beauty
dobrze jeden chłop napisał: płatki róż były tandetneeee

użytkownik usunięty
866789s94

rzeczywiście płatki róży w american beauty to straszna tandeta, nie mniej jednak film ten był ciekawszy od cesarza

oczywiście akcja rozgrywała się w szybszym tempie- ty to lubisz, dlatego dla ciebie jest ciekawszy
nie każdego ciekawią takie filmy

użytkownik usunięty
866789s94

nie koniecznie akcja musi się dziać szybko w ''To nie jest kraj dla starych ludzi'' akcja jest powolna a lubię ten film 10/10

ocenił(a) film na 9
866789s94

nie zgodze sie co do jednego-beauty to arcydzielo. platki roz to akurat umyslny zabieg. symbolizuja etorotyke, sex, pozadanie. epatowala to tym ta dziewczyna. i takie byly pragnienia wzgledem niej facet w kryzysie wieku sredniego. lepsze to niz epatowanie tania nagoscia jak dzis i jeszcze co gorasza udawanie ze to artystyczne i ma jakis ukryty sens(procz kontrowersyjnego-do tego tez sie nie przyznaja dzis)

DonVitoCorleone

pisząc, że mylę ulubiony z wybitnym, mialeś na mysli cesarza?
i dlaczego nie oceniłeś tego filmu?

ocenił(a) film na 9
866789s94

napisalem tak? nie pamietam, moze w innym tamacie, kontekscie. bo zbyt dawno ogladalem. maly bylem jeszcze ale pamietam ze podobal mi sie

DonVitoCorleone

tak napisałeś na deppie

DonVitoCorleone

w kazdym razie cesarz jest powszechnie uznany za film wybitny

ocenił(a) film na 9
866789s94

nie polemizuje z tym

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

''lepsze to niz epatowanie tania nagoscia jak dzis i jeszcze co gorasza udawanie ze to artystyczne...''

- przypomnij sobie scenkę w której Thora Birch rozbiera się w oknie albo kiedy Kevin Spacey z gołą dupą ćwiczy hatelkami. Chyba nie powiesz mi ze to nie było epatowanie tanią nagością?

ocenił(a) film na 9

nagosc=tania nagosc? chodzi mi o EPATOWANIE tania nagoscia. bylo to umyslne. to co piszesz to normalne sceny wynikajace po prostu z akcji. ale rozumiem ze roze mogly sie akurat nie spodobac.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

wyjaśnij mi na czym polega ta tania nagość i podaj przykłady filmów w których ona występuje

ocenił(a) film na 9

przesadna. scena ukierunkowana tylko aby ja pokazac lub pokazac sex. i ze to niby 'prawda o zyciu'wiec artystyczne. tzn moze i czasem to dobrze czy to prawda-nie wiem. ale wole tak jak w am b. przyklady-filmy erotyczne

użytkownik usunięty
866789s94

Płatki róż faktycznie żenada, dlatego 1/10.

ocenił(a) film na 9

zenada to 10 dla nolana

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

10/10 dla Nolana założone

ocenił(a) film na 9

dobra, daje 10

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

dobra, nie musisz, nikt cie zmusza

Scarface miażdży twój film

ocenił(a) film na 9
Slowianin

scarface miazdzy kazdy film nolana

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

bahahaha

użytkownik usunięty
Slowianin

Scarface to gniot dla gimbusów

ocenił(a) film na 9

uff dzieki !

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

10 dla dwóch filmów, którym nic nie możesz zarzucić poza faktem, że są reżyserowane przez tego zbója? :(

ocenił(a) film na 9

jakich? tak czy siak zaden nie zasluguje na 10 a nawet 9. jeden na 8

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

Memento, Prestiż, co w nich nie tak? Jak przy 8 masz na myśli Bezsenność to się potne. Ale o czym my tu w ogóle gadamy, nie zauważyłeś delikatnej ironii?

ocenił(a) film na 9

tak mam. jak nie kombinuje mu wychodzi. do trudniejszych rzeczy potrzeb artysty a nolan nim nie jest. memento jest spoko ale forma warsztat sa niedopracowane. no i choc fabula oryginalna to nie przecenialbym jej. prestiz niezly ale to pseudofilozofia kolejna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones