PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273309}

Ostatnia zima

The Last Winter
4,6 1 809
ocen
4,6 10 1 1809
Ostatnia zima
powrót do forum filmu Ostatnia zima

Rowniez recenzentem nie jestem tylko zwyklym kinomaniakiem ale zatwierdzanie takich recenzji to zgroza. Nie mowie juz o samej nocie, ktora swoja droga tez jest jakims nieporozumieniem. chodzi mi o liczne bledy ortograficznie czy sens niektorych zdan. Film faktycznie jest bardzo przecietny ale porownywanie go do mody na sukces jest chyba nie na miejscu.
Sam sczerze mowiac siegnalem po niego glownie dlatego, ze lubie filmy w klaustrofobicznych, odizolowanych miejscach i jak na pewno czesci z Was przypomnial mi sie swietny The Thing. Oczywiscie juz po zwiastunie wiedzialem, ze nie ma szans mu dorownac i bedzie go z nim laczyla co najwyzej podobna lokalizacja skusilem sie nie majac nic lepszego do roboty. Co do gry aktorskiej po czesci sie zgodze choc nie wszyscy grali tak tragicznie jak twierdzi recenzentka, gra byla po prostu nie rowna. Za to mamy swietne zdjecia i solidny montaz. Nie wiem co myslec o muzyce. Momentami jest brdzo dobra i nadaje filmowi odpowiedni klimat innym razem zupelnie nie pasuje (np. scena, w ktorej znajduja zamarnietego Maxima czy jak mu tam bylo). Strasznie razila logika glownych bohaterow. Scena, w ktorej gosc wpada do wody i gubi but szczegolnie mnie zirytowala. Chwile wczesniej przechodzili przeciez obok ciala zamarznietego czlowieka wiec chyba lepiej byloby wziasc buty i ubranie od niego niz rozpalac ognisko by wysuszyc te przemokniete i majstrowac nowe buty z kurtki. Budzet tez chyba byl skromny, w scenie koncowej przyoszczedzili nie pokazujac tego co widziala glowna bohaterka tylko jakas kaluze i kawalek samochodu. Byc moze takie bylo zalozenie rezysera choc smiem twierdzic, ze gdyby pieniazkow bylo wiecej zobaczyli bysmy cos ciekawego zamiast kazac sie domyslac sie co sie wydarzylo :)
Nie jest to typowy horror, dramat czy film "obyczajowo-przyrodniczy" tylko thriller psychologiczny z jasnym eko przeslaniem, w ktorym nie zabijaly zadne prehistoryczne stwory, byly one raczej tworem wyobrazni i obledu bohaterow, chodzilo tam o cos zupelnie innego. Ogolnie film jest niezly, nie jest to jakies wielkie kino ale ocena 2/10 jest smieszna. Ja daje szostke.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Lukaszx

co racja to racja. ciekaw jestem kto zatwierdzał taką recenzję lol chyba, że po znajomości xD bo od czasu do czasu zauważam takie manewry, że ludzie starają się udostępnić tekst czy inne rzeczy, które są zgodne z wymogami a przy okazji tekstów dobrze napisane a nie są zatwierdzane. dobre też było jak z jakiegoś powodu kiedyś zmienili zdjęcie m.in. Jack'a Nicholsona na wstrętne to ludzie potem się pluli, żeby zmienić. no i w końcu zmienili, ale znajomki punkty zbierają dalej lol

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones