PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124129}

Półmrok

Half Light
6,4 8 866
ocen
6,4 10 1 8866
Półmrok
powrót do forum filmu Półmrok

Film jest bardzo zły.
- Całkowite pomieszanie konwencji
- Chaotyczny scenariusz
- Brak rytmu i liczne dłużyzny
- Film zupełnie nie trzyma w napięciu i oglądając go można szybko zasnąć
- Drewniana/ mało wiarygodna gra aktorska Moore, wszystko zagrane jedną miną

Jednym słowem fatalny film, nie warty marnowania czasu. Ode mnie 2/10.

kaleenee

W sumie masz sporo racji, bo ostatnio dwa razy leciał w TV i za każdym razem zasnęłam.
Możesz mi powiedzieć co się stało na końcu? Ostatnie co pamiętam to to, że przyjechała ta przyjaciółka 'Demi' i też udawała, że nie widzi tego z wyspy, On Ją niby dźgnął nożem, a potem wyszło, że jakiś facet był zmówiony z przyjaciółką i tym kolesiem z wyspy żeby wkręcić 'Demi'. To był Jej mąż? Co było dalej? :-)

ocenił(a) film na 2
edyska92

"co się stało na końcu?"
Niestety nie wiem bo również zasnęłam.

kaleenee

Witaj w klubie :-)
Ale mam wrażenie, że potem akcja się nieco rozkręciła :P

ocenił(a) film na 7
edyska92

Angus (Hans Matheson) tak naprawdę nie był Angusem, koleś miał na imię Patrick i był podstawionym oszustem przez Sharon i Briana (męża Rachel). Chodziło o to, żeby namieszać w głowie Rachel. Sharon i Brian chcieli zabić Rachel i upozorować jej samobójstwo. W domu ją zaatakowali i uśpili. Związali jej nogi i wypłynęli łódką w stronę wyspy.
W międzyczasie Patrick po tym jak dostał kasę od Sharon stał sobie na peronie i czekał na pociąg, ale nagle mu zaświtało w głowie, że zostawił na wyspie klisze z aparatu na którym były zdjęcia jego z Rachel. No to zawinął się z powrotem na wyspę żeby je zabrać. Gdy był w latarni nagle "coś' zauważył - nie wiadomo co, było tylko pokazane jak to coś zbliża się w jego stronę a on robi w gacie ze strachu. Najprawdopodobniej był to duch prawdziwego Angusa.

Wracając do przygód naszej sympatycznej Rachel :)
Sharon i Brian dopłynęli do wyspy, gdzie zaczęli przywiązywać nogi Rachel do kotwicy żeby ją utopić i nagle zauważyli, że w latarni migają światła, to ich na chwile zdekoncentrowało i Rachel ocknąwszy się próbowała to wykorzystać. Udało się to jej częściowo - Brian się zorientował i wepchnął ją do wody gdzie Rachel poszła na dno jak kamień.
Okazało się że do wody wpadły też klucze od zamka do którego miała przyczepione nogi Rachel, te klucze oczywiście złapała Rachel, uwolniła się i ruszyła w stronę latarni.
W latarni Rachel zaatakowała mężulka i jego kochankę, w ferworze walki Sharon uderzyła się w głowę i padła martwa (zginęła tak samo jak Kate - żona Angusa). Następnie zaczęła zwiewać po schodach na balkon latarni, Brian zaczął ją gonić ale przeszkodził mu Patrick, który został opętany przez Angusa, No i Angus w ciele Patricka zabił Briana, nadział go na hak, tak samo go zabił jak kochanka swojej żony Kate.
Potem Angus poszedł na balkon gdzie była Rachel, dał jej muszlę która zakopała Rachel z Patrickiem na plaży po czym strzelił samobója.
Potem akcja filmu przenosi się do domu Rachel w Londynie, gdzie po raz pierwszy po śmierci syna Rachel odważa się przejść przez furtkę i usiąść na ławce koło miejsca gdzie utonął jej syn.

KONIEC :)


bartu1986

W sumie fajny film :-) Mi się podobał ten klimat, muzyka i krajobrazy w nim.
Baaardzo jestem wdzięczna za tak dokładny opis i poświęcenie czasu na odpowiedź.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
edyska92

fajny film a usypiasz, podobał ci się klimat muzyka i krajobrazy i nadal pomimo tego dwa razy zasnęłaś podczas dwóch prób obejrzenia filmu w całości, żenujące, tak nielogicznego komentarza już dawno nie widziałem. To tak jakbym ja (kochający piłkę nożną) zasnął na meczu piłkarskim. Porażka...

shabi

Jest to moja subiektywna opinia, do której mam prawo. Nie rozumiem Twojego pejoratywnego komentarza na temat mojego zdania. To forum, na którym rozmawia się o filmach wymieniając opiniami, a nie komentuje cudze odczucia. Stwierdzenie "w sumie fajny film" należy potraktować z przymróżeniem oka. To chyba jasne, że w rzeczywistości nie oceniałabym żadnego filmu jako 'fajny' po przeczytaniu jego opisu, bez obejrzenia w całości. Trochę myślenia zamiast szukania dziury w całym...
I owszem, bardzo podobał mi się klimat filmu, muzyka i ukazana sceneria, jednak akcja toczyła się w pewnym momencie zbyt wolno. Te elementy (klimat, muzyka, krajobrazy) jestem akurat w stanie ocenić bez oglądania całości.

kaleenee

typowe ujadanie gimbusa. a lekcje odrobione?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones