PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31556}

Płonące siodła

Blazing Saddles
7,2 12 138
ocen
7,2 10 1 12138
6,5 8
ocen krytyków
Płonące siodła
powrót do forum filmu Płonące siodła

W porównaniu do takich pozycji jak Robin Hood:Faceci w rajtuzach, czy Dracula- wampiry bez zębów ten film ssie ;P Zabawnych dialogów jest jak na lekarstwo, historia zupełnie sredniawa, zaś sam koniec tragiczny. Zresztą sam koniec sprawił, ze zmieniłem ocenę z 4 na 2, bo ostatnich 20 minut po prostu nie da się oglądać.

I to ma być Brooks? :/

ocenił(a) film na 8
Debesciak

A dla mnie na odwrót: Robin Hood i Dracula nie mają do tego filmu startu. A końcówka to już istna abstrakcja;]

ocenił(a) film na 8
Zabor85

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 10
Debesciak

pier....isz synus az glowa boli

ocenił(a) film na 5
Debesciak

Niestety muszę się z tobą zgodzić. To rzeczywiście najgorszy film Mela Brooksa. Początek był bardzo dobry, później jednak było coraz gorzej. Film miał kilka bardzo zabawnych scen, ale było ich zbyt mało, spodziewałem się czegoś lepszego. Taki "Dracula- wampiry bez zębów" był zdecydowanie dużo lepszy.

ocenił(a) film na 8
Debesciak

Absolutnie nie mogę się z Tobą zgodzić. "Robin Hood" i "Dracula" to słabe filmy; "Płonące siodła" to jeden z najlepszych filmów Brooksa. Dużo zabawnych scen, dużo groteski, odrobina... seksu. ;)

ocenił(a) film na 7
Debesciak

to jest postmodernizm...

ocenił(a) film na 7
Debesciak

Dla mnie problem jest taki, że parodia opiera się na wyciąganiu schematu tam, gdzie go na pierwszy rzut oka nie widać. A western jest takim gatunkiem, że schemat siedzi na wierzchu w wersji klasycznej. Więc jak zrobić schemat z rzeczy, w której już jest schemat?... Trudna sprawa.


ocenił(a) film na 5
TangoAndWaltz

Muszę się też zgodzić doliwaq niestety najsłabszych film Brooksa. Dla mnie TOP 7 Brooksa to 1. Młody Frankenstein 2. Dracula - wampiry bez zębów 3. Robin Hood: Faceci w rajtuzach 4. Producenci 5. Lęk wysokości 6. Kosmiczne jaja 7, Płonące siodła

ocenił(a) film na 8
Debesciak

Robin hood faceci w rajtuzach jest słabszy od tego filmu. Mniej inteligentny humor.
Wampiry bez zębów nawet bym nie wymieniał z tymi tytułami, bo to był najsłabszy film M.Brooksa więc
trudno brać cię na poważnie jeśli tak słaby film dajesz na równi czy lepiej ze znacznie lepszymi.

Płonące siodła 1974 imdb 7,8
Robin Hood-Faceci w rajtuzach 1993 imdb 6,7
Dracula: Wampiry bez zębów 1995 imdb 5,8

Dla porównania inne filmy M.Brooksa są tak oceniane:
Producenci 1967 imdb 7,7
Młody Frankenstein 1974 imdb 8,1
Lek wysokości 1977 imdb 6,7
Historia świata, czesc I 1981 imdb 6,9
Kosmiczne jaja 1987 imdb 7,1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones