PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 376 993
oceny
8,0 10 1 376993
6,2 25
ocen krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

Filmy podobne do PAMIĘTNIKA

użytkownik usunięty

PAMIĘTNIK to naprawdę świetny film, jakich mało z tego gatunku. Polecić mogę jeszcze MALOWANY WELON, JAK W NIEBIE oraz TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ;)
Piszcie swoje propozycje...pamiętajcie że najważniejsza jest jakość,a nie ilość podanych przez was propozycji...;]

ocenił(a) film na 10

z pewnoscia mozna dodac do tej kolekcji "szkole uczuc", klasyk- "angielski pacjent", "love story" (mi osobiscie srednio przypadl do gustu), moja kolezanka polecala mi tez "biala masajke" oraz "wiernego ogrodnika", niestety dwoch ostatnich pozycji nie mialam okazji jeszcze zobaczyc:P

Moloko96

Tak, Szkola Uczuć od razu mi przyszła na myśl. A z innych tu (chyba) niewymienionych proponuję Perswazje i niebezpieczne związki

- List w Butelce (rowniez na podstawie ksiażki Nikolasa Sparksa)
- Między piekłem a niebem (śweitne dialogi, soundtrack i gra aktorska. Bardzo wzruszający i dający wiele do myślenia)
- Słodki Listopad (Swietna gra Charlize Theron)
- Apartament [ale angielska wersja nie francuska] (świetna muzyka)

hm...no i może jeszcze "Znamię" z Kevinem Costnerem. Jak sobie coś jeszcze przypomne to dopisze.

ocenił(a) film na 10

ja proponowalabym obekrzec : "wichrowe wzgorza" , "wielkie nadzieje" , "wichry namietnosci" <z bradem pittem ;pp> ja tam przy kazdym z tych filmow plakalam ... dobrym wyciskaczem lez jest "zielona mila" jednak nie opowiada ona o milosci

aaa zapomnialam dodać "Miasto Aniołów" i jeszcze jeden filmik ktory ogladałam miesiac temu a zrobił na mnie bardzo duż wrazenie, a mianowicie "If Only" - FENOMENALNY!!!

ocenił(a) film na 9
Seether_2

Może nie jest w tym stylu ale o milości to chyba Million Dollar Hotel :P

ocenił(a) film na 9
Seether_2

zgadzam się "If only" to przepiękny film!

ocenił(a) film na 8

Oczywiscie typowym romansem jest jeszcze "Bodyguard",ukochany i ponadczasowy "Pretty Woman",
do moich ulubionych należy jednak perełka Bollywoodu -"Fanaa"-w tym filmie można się zakochać NAWET JEŚLI KTOŚ NIENAWIDZI hinduskich filmów!!!
z nowszych pozycji bardzo polecam "Catch & Release" ( bardzo słodziutki i wzruszający film" no i "Holiday"

użytkownik usunięty
rudaxxxmarta

Dzięki za propozycje dziewczyny ale niestety prawie wszystkie podane przez was filmy już oglądałam:P
Jak przypomni się wam jeszcze coś fajnego- piszcie;)
Ja ze swej strony zaproponuję jeszcze:
* john tucker musi umrzeć
* dziewczyna z alabamy
* Czego pragnie dziewczyna
* On to ona
* Spacer po linie
* Indochiny (1992)
* szkoła stewardes
Miłego oglądania:)

ocenił(a) film na 9

Polecam jeszcze Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

użytkownik usunięty
rudaxxxmarta

Dzięki za propozycje dziewczyny ale niestety prawie wszystkie podane przez was filmy już oglądałam:P
Jak przypomni się wam jeszcze coś fajnego- piszcie;)
Ja ze swej strony zaproponuję jeszcze:
* john tucker musi umrzeć
* dziewczyna z alabamy
* Czego pragnie dziewczyna
* On to ona
* Spacer po linie
* Indochiny (1992)
* szkoła stewardes
Miłego oglądania:)

ocenił(a) film na 10

Dramat,romans: `Za wcześnie umierać` - piękny film,mój ulubiony:P gorąco polecam.

ocenił(a) film na 8

Sorry, ale polecanie "John Tucker musi umrzeć" w tym temacie to wręcz profanacja. To głupia komedyjka na rozluźnienie i tyle, a "Pamiętnik" i filmy w tym stylu to coś zupełnie innego.

Ja z podobnym rodzajem miłości i podobnym problemem spotkałem się w książce Stephena Kinga "Strefa Śmierci". Co prawda te ponad 300 stron nie jest poświęconych tylko i wyłącznie dwójce bohaterów i ich wzajemnym relacjom, ale jest to wątek poboczny tej książki, który nadaje jej realności. Dlatego tą książkę wręcz połknąłem w bodaj dwa dni. Nie namawiam do jej czytania, bo po "Pamiętniku" możecie się rozczarować, ponieważ wiadomo, że King nie chciał napisać melodramatu. Filmu też nie polecam, bo w filmie nie jest to tak ładnie pokazane, jak zostało napisane (aczkolwiek film fajny - z lat chyba 70-tych z Walkenem w roli głównej). "Pamiętnik" był właśnie jakby rozwinięciem tego, co spotkałem w "Strefie Śmierci". Tego, co chciałem koniecznie poznać, obejrzeć. Pokochałem ten film.

I na pewno skorzystam z propozycji u góry (tych których jeszcze nie widziałem). :]

ocenił(a) film na 10
JajoWasz

Ja polecam jeszcze miejsce na ziemi,ksiezniczka i zolnierz,odrzuceni(cudowny,naprawde polecam!),skryta namietnosc i moj ukochany-gdyby jutra nie bylo(przepiekny film,nawet jesli ktos nie przepada za bollywoodem:))

użytkownik usunięty
JajoWasz

Wiem, że "John Tucker musi umrzeć" to całkiem inny styl, ale mimo wszystko całkiem fajnie było obejrzeć ten film. A skoro ja założyłam ten wątek to myślę że mogę trochę poszaleć:P
Dodam jeszcze parę filmów które moim zdaniem warto obejrzeć:
* Przed wschodem słońca
* Przed zachodem słońca
* Lucky number slevin
* Wyznania gejszy
* Człowiek który płakał
Niektóre wcale nie są podobne do Pamiętnika:]

ocenił(a) film na 8

No np. Lucky Number Slevin. Jak dla mnie film słaby i nie wiem po co go w ogóle wymieniłaś :> W każdym filmie znajdziesz miłosny wątek.

użytkownik usunięty
JajoWasz

Zaznaczyłam, że niektóre wcele nie są podobne do pamiętnika:P
Może i tobie Lucky number slvin się nie podobał, ja też uważam, że pozostawia wiele do życzenia, ale mimio to nie żałuję że go obejrzałam:P
Ja nie każę go oglądać, to tylko moja propozycja...:)

zgadzam sie że niektore propozycje filmowe tematycznie wogole nie pasuja do Pamietnika.

ja ze swojej strony dodam jeszcze Moment to Remember. Po tym filmie zmieniłam zdanie o koreańskich produkcjach. I w jakis sposob sie przelamalam i chętniej siegam po kino azjatyckie. Filmik powala na kolana i na długo pozostaje w pamięci. Millionaire's First Love rónież azjatyckie i godne polecenia. Obydwa filmiki jak najabrdzije pasujące tematycznie do Pamietnika. Jakby ktos sie skusil to prosze o podzielenie sie wrażeniami:)

ocenił(a) film na 10

Jedne z moich ulubionych filmów to: "Między słowami", "Spragnieni miłości" i "Życie ukryte w słowach". Mają świetny klimat, wszystkie bardzo dają do myślenia, zdecydowanie niebanalne i poruszające. Jednak moim faworytem jest zdecydowanie właśnie "Życie ukryte w słowach" ("Secret life of words") Z Timem Robbinsem i Sarah Polley. Polecam wszystkim!

użytkownik usunięty
Cassiopeia_2

Najlepsze filmy o miłości według mnie to oczywiście pamiętnik,szkoła uczuć,
Słodki Listopad,Książe i Ja,Historia Kopciuszka,Jak stracić chłopaka w 10 dni,dotyk miłości,miłość nie przeszkadzać.

Wiec tak, jezeli chodzi o filmy które maja pewne analogie to wymienilabym tu:
*Dirty Dancing
*Dirty Dancing 2: Havana Nights (ona bogata, on biedny i jest kiszka :P)
*Pearl Harbor (ona jedna i ich dwóch, których kocha, plus motyw listu i wojny)
*Love Story (tu na odwrót ona biedna on bogaty)
*Miejsce na ziemi (Here on Earth) - nowa wersja Love Story

a jezeli chodzi o jakies slodziachne romansidla to polecam
Lakehouse i Serendipity

:)

Jak mi sie jeszcze cos przypomni (bo jednak filmow tego typu sporo) to na pewno dopisze :D

naprawde polecam "Doktora Żywago"! jest to film bardzo podobny do "Pamienika", ten sam typ. ukazuje jak silna moze byc milosc, ile lat moze przetrwac i ile moze zniesc upokorzen. po prostu wyciskacz lez. boski.
najlepiej obejrzec nowa wersje z keira knightley, hansem mathesonem i samem neillem. starsza wersja z omarem shariffem tez nie jest zla, ale w remake'u muzyka jest o wiele lepsza. majstersztyk! ^^

o! kolejny film podobny do pamietnika, i ktory warto obejrzec to "czlowiek z ksiezyca" ("man in the moon") z reese witherspoon z 1991r. wzruszajacy, naprawde. tez sie poryczalam na koniec XD

ocenił(a) film na 10
Verauko

a ja polecam "wbrew regułom" fantastyczny film. ale pamiętnik jest nieziemski, chociaż nie lubie filmów o miłości ten mnie zachwycił i przyznam że płakałam przez ostatnie 15 minut!

ocenił(a) film na 10
rozowytyleczek

Hmm fajnie ze aż tyle tytułów podaliście będe miał co oglądać Szkoła Uczuć List w Butelce i Pamiętnik to najlepsze film jeżeli chodzi o ten temat według mnie!!! ze swojej strony polecam również film Biała Masajka

ocenił(a) film na 9
stach_kulej

Czy ma ktoś może film Biała Masajka i Człowiek z Księżyca ?? Mam ogromną ochotę je obejrzeć.. jednak filmy są bardzo mało znane i tym samym mało dostępne :/ Błagam o pomoc... Piszcie na ukulele20@onet.eu
Proszę.. proszę.....

ocenił(a) film na 9

oglądałam wszystkie ktore wymieniłaś i sie zgadzam:)

chociaz poleciałam "malowany welon" koleżance której podobał sie "Pamiętnik" i ku mojemu zdziwnieniu powiedziała iż "Malowany welon" jest....nudny...:)

ocenił(a) film na 9

A ja bym do tego wszystkiego co wymieniłyście/wymieniliście dodała 'Żr ódło młodości'- również przepiękny...:)

ocenił(a) film na 10

Ja Dandelion(2004) lubię...nieco inne kino, ale również wzruszające.

Dziewczyny obejrzyjcie "Klejnoty" z Annette O'Toole w roli głównej, film jeszcze bardziej zagmatwany ale równie piękny, dziwnie to może brzmieć z ust faceta ale przecież wielu z nas też marzy o wielkiej miłości a w takich historiach też przecież jest obecny mężczyzna, czyż nie.

ocenił(a) film na 10
HiFtc

heheh aż dziwnie coś takiego słyszeć z ust faceta, ale miło jednocześnie ;) i szacunek, że się przyznajesz do takich rzeczy :) a wracając do tematu - dobry i o tematyce miłości również jest film "Pusty dom". zupełnie różny i urzekający w porównaniu do typowych amerykańskich filmów :) zdecydowanie polecam wszystkim!

ocenił(a) film na 9
HiFtc

Pozwolę sie wtrącić:)"Klejnoty" ładny film...ale książka na podstawie której powstał film...jest po prostu...powalająca!wzruszająca od pczatku do końca. Tak więc dla lubiacych czytać polecam "Pierścionki" Danielle Steel. Która z Was przeczyta nie pożałuje:)

anshe

No to ja wracam jeszcze raz:) A czy wiesz, że ta historia opisana przez Danielle Steel jest autentyczna z dodaniem nieco upiększeń? I czy wiesz kogo historię ona opisywała? Wiele w książce zostało zmienione dla niepoznaki, ale gdy wydała tę powieść znaleźli się tacy co poznali że opisana historia zdarzyła się naprawdę.

ocenił(a) film na 9
HiFtc

Przyznam się że pierwsze słyszę:) Przeczytałam pare jej książek, każda czytałam z zaciekawieniem..ale ta wyjątkowe wrażenie na mnie wywarła...od smego poczatku kiedy opisywane są losy matki głównej bohaterki...do samego końca. Jeżeli chodzi zaś o film bardzo mi sie podobał. Wszystko było zbliżone do tego co sobie wyobrażałam czytając ksiązkę.
Możesz mi powiedzieć kogo historię opisuje Danielle S. w Pierścionkach??

ocenił(a) film na 10
anshe

a ja proponuje np obejrzeć "pierścień nibelungów - klątwa pierścienia" =) wzruszający historia miłości Brunhildy i Zygrfyda, szczególnie koniec ;)
a po za tym inne filmy podobne do wspaniałego Pamiętnika to np
Tritian o Izolda, Titanic, Słodki Listopad, Joe Black, Szkoła uczuć, Szkoła uwodzenia, Miasto Aniołów, Troja

ocenił(a) film na 10
martabest23

Uwierz w ducha, Wichry namiętności, Bodyguard, Pearl Harbor, Gladiator, Zakochana złośnica, List w butelce, Doskonały świat, Edward nożycoręki, Dirty dancing, King Kong ;) gwiezdne wojny wątek Anakina i Padme
może nie wszystkie są jak Pamiętnik, ale na tych tez sie płacze ;)

ocenił(a) film na 9
martabest23

Troja? King Kong? Gwiezdne wojny? Nooo proszę Cię...:)))

ocenił(a) film na 10
anshe

no tak;D king kong jak zabijaja małpe ;D troha jak zabijaja Achillesa ;) gwizedne wojny jak Anakin przechodzi na ciemna strone mocy ;p i zostawia Padme heh

anshe

No dobra. Jest to tak jak pisałem nieco upiększona historia Edwarda VIII szwagra Elżbiety (Królowej Matki), który był starszym bratem Księcia Alberta i to właśnie on miał zostać królem ale zakochał się w amerykańskiej rozwódce Wallis Simpson co nie zostało zaakceptowane i musiał abdykować w rezultacie to Albert wstąpił na tron i przyjął imię Jerzy VI. Więc bohater tej powieści miał być królem ale tak się zakochał że zrezygnował z tronu. Danielle S. pięknie opisała historię tej miłości ale nigdy nie przyznała że jest to urozmaicona biografia Edwarda VIII choć i tak wielu się poznało. Jak Cię to interesuje to w Wikipedii można przeczytać więcej na ten temat i na temat bohaterki tej historii też.

ocenił(a) film na 9
HiFtc

To teraz mnie zastanawia czemu akurat tej historii wszyscy dopatrzyli sie w "Pierścionkach" a nie w innej książce Danielle Stell. Ma mase książek które po części są podobne do siebie... pisze zazwyczaj o bogatych ludziach...pięknej miłości ...potem wszystko sie zmienia... Schemat jest mniej więcej podobny.

anshe

Zauważ, że "Pierścionki" to jedna z pierwszych jej powieści i być może kolejne są do niej podobne. Zapraszam tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Danielle_Steel Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
HiFtc

hmm rzeczwiście...Pierścionki napisała jako jedną z pierwszych ksiązek:)

anshe

Tak, ale zauważyłem tu jedno nieporozumienie, mnie od początku chodziło o powieść "Klejnoty" a nie o "Pierścionki". "Pierścionki" to całkiem inna historia kończąca się nie najlepiej. Jeśli nie czytałaś to zajrzyj tu: http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t284213.html i przeczytaj pierwszą recenzję, to ta historia o której cały czas mówiłem.

użytkownik usunięty

No więc dla osób, które zastanawiają się czy warto obejrzeć wymienione pozycje potwierdze te, które ja obejrzałam i również mnie urzekły:

- pearl harbor (dla mnie nr 1 - zawsze na nim rycze jak bóbr)
- dom nad jeziorem (boski)
- doktor żywago (długi ale piękny)
- szkoła uczuć (klasyk-cudo)
- joe black
- list w butelce
- miasto aniołów

Ja polecam również:

- bridget jones (obie części)
- igraszki losu
- masz wiadomość
- idealny facet
- amelia

ocenił(a) film na 7

igraszki losu
zatańcz ze mną
jak w niebie
apartament
dom nad jeziorem
zakochana jane
twój na zawsze
była sobie dziewczyna
adam
iluzjonista
masz wiadomość
kobiety
to właśnie miłość
wciąż jąkocham
ps kocham cie

ocenił(a) film na 10
maaalwaaaa

Mnie się kojarzy troche "Dear John" - ze względu na rozłąkę jaka przeżyli ze sobą bohaterowie obu produkcji.

ocenił(a) film na 10

A ja bym poleciła Listy do Julii, ciepły, romantyczny i magiczny.....mnie się podobał, buczałam jak głupia.......

ocenił(a) film na 10

Ja bym jeszcze podała "Something Borrowed", choć to moze lekko inna kategoria ;)

Jak we śnie, Otwórz oczy, Jak w niebie, Pusty dom, Szczęśliwy traf, Dzikość serca, Różyczka, Malena, Na moich ustach, Głową w mur, Niebo nad Berlinem, Pożegnanie z Afryką, Spacer w chmurach, Zostawić Las Vegas, Kochankowie z Kręgu Polarnego, Casablanca, Gra pozorów, Rebeka (1940).

ocenił(a) film na 4

Skrawki zycia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones