PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 258
ocen
6,3 10 1 118258
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

niestety do książki nie ma to startu. dobrze zagrany, ale Olbrychski bardziej by pasował do roli Jacka Soplicy zamiast Gerwazego.

zac_efron_to_debil

Film jest beznadziejny tak samo jak beznadziejna jest ta ksiązka. Jedna z gorszych jakie dane mi było kiedykolwiek czytać. Jak ktoś ma tyle szczęścia i jeszcze tego śmiecia nie czytał to ostrzegam, nawet tego nie dotykajcie.

DarkHunter

Książka jest świetna. Z filmem niestety jest już gorzej. Nie mogłam znieść Lindy w roli Jacka, a Bachleda Curuś jako Zosia była okropna. Za to do Gerwazego nic nie mam i scena z polonezem bardzo mi się podobała oraz Mickiewicz recytujący Inwokację na końcu (choć jego obecność przez cały film mnie irytowała. Wystarczyłby na końcu).

ocenił(a) film na 9
Titine

zgadzam się, pomysł z Mickiewiczem średni, chociaż głos świętej pamięci Kolbergera jak zwykle urzekający :) po niedawnym obejrzeniu Olbrychskiego w Salt prawie go nie poznałam w Panu Tadeuszu, jednak jak dla mnie obok Szapołowskiej był najmocniejszym elementem filmu. Linda za to w ogóle do mnie nie przemówił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones